Wykonywanie ogrodowych budowli z wierzby - żywa architektura • Cena: 150 000 zł
 • Przychody:
 • Dochody:
 • Rok założenia: 2013
 • Liczba pracowników:
 • Charakter działalności:
  • ▪ Usługi
 • Zakres sprzedaży:
  • ▪ Całość firmy

Opis oferty

Ofertę kierujemy do firm chcących rozszerzyć swoją ofertę o dochodowy i unikalny produkt: obiekty małej architektury ogrodowej – rosnące budowle z wierzby (żywa architektura).

Budowle z wierzby to obiekty takie jak: duże altany parkowe, szałasy z przeznaczeniem dla dzieci, pergole, tunele, płoty i inne.

Firma Żywa Architektura jest od 7 lat liderem tego rynku w Polsce, z ugruntowaną pozycją, mająca na koncie wiele sukcesów. Działając od 2013 r wykonała ponad 100 realizacji, w tym największe i najbardziej spektakularne w kraju.

Obiekty służą zazielenianiu i rewitalizacji miast, tworzenia naturalnych placów zabaw, upiększaniu przestrzeni publicznej.

Budowle z w wierzby spełniają kryteria rozwiązań typu NBS (nature based solutions) – rozwiązań inspirowanych naturą i wspierających adaptację do zmian klimatu.

Wierzba jest najefektywniejszą z roślin wykorzystywaną do oczyszczania gleby z metali ciężkich, związków toksycznych poprzez wbudowanie ich w swoją biomasę. Korzenie wierzby wychwytują ponad 80% zanieczyszczeń wody, roślina skutecznie filtruje powietrze z zanieczyszczeń. Budowle z wierzby wpływają na poprawę mikroklimatu miejskiego dzięki zwiększaniu wilgotności powietrza, dają cień latem i obniżając temperaturę zapobiegają tworzeniu się tzw. „wysp ciepła”. Budowle i obiekty z wierzby pozytywnie wpływają na wzrost bioróżnorodności miejskiej.


Żywa Architektura to przedsiębiorstwo, które wprowadziło na polski rynek budowle z wierzby, ze względu na pionierski charakter firmy nazwa żywa architektura stała się nazwą dla całej kategorii budownictwa wierzbowego. Szukając w wyszukiwarkach google informacji na temat tego rodzaju realizacji, zawsze na samej górze wyświetlają się realizacje naszej firmy.

Zespół odpowiada za popularyzację i komercjalizację konceptu w Polsce. Jako jedyny w kraju jest przeszkolony przeszkolonym przez Hansa Petera Sturma, autora publikacji "Wiklina w ogrodzie", który wraz z architektem Marcelem Kalbererem jest autorem największych na świecie tego rodzaju konstrukcji.

Oferta obejmuje sprzedaż aktywów przedsiębiorstwa, z całym know-how oraz szkoleniami dla nabywcy – w miejscu jego aktualnego funkcjonowania.

Aktywa:
- aktualne kontrakty i cały ruch przychodzących zapytań ze strony klientów (w puli przewidywanych zleceń na sezon 2021/2022 jest budżet ok. 200.000 zł/netto),
- baza dotychczasowych klientów,
- informacje o dostawcach,
- strona internetowa [dane ukryte],
- wzory katalogów,
- social media,
- zdjęcia produktowe i wizerunkowe,
- enterprise goodwill.

Oferta zakłada zakaz konkurencji dla obecnego właściciela firmy.

Szczegóły oferty pozostają do uzgodnienia.

Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego.


Nieruchomości i urządzenia


Wsparcie posprzedażowe

Pełne wsparcie w trakcie i po sprzedaży.
Oferta obejmuje, na życzenie nabywcy, szkolenie wskazanej przez niego kadry menedżerskiej, działu ofertowania i zespołu wykonawczego.


Powód sprzedaży

Przedsiębiorstwo aktualnie jest w momencie, który wymaga zeskalowania prowadzonej działalności. Ze względu na obecną sytuację osobistą osób zarządzających przedsiębiorstwem, nie mają one możliwości przeprowadzenia wszystkich tych procesów na poziomie gwarantującym stabilny, dalszy rozwój przedsiębiorstwa. Dokonywane są wyceny oraz prowadzone są rozmowy handlowe, natomiast nastawienie Zarządu jest przede wszystkim na to, aby przekazać zakontraktowane realizacje nowemu podmiotowi.

Podobne oferty

globalbroker.biz

SprzedamBiznes.pl jest internetową platformą profesjonalnych ofert biznesowych, działającą na krajowym rynku począwszy od 2011 roku.

Operatorem serwisu jest firma
Skytech IT Sp. z o.o. w Krakowie.

Kontakt z nami

Skytech IT Sp. z o.o.
ul. Przemysłowa 12, 30-701 Kraków