Zajazd ze stokami narciarskimi na Mazurach  • Cena sprzedaży: 14 200 000 zł
  • Dodatkowe opłaty: 0 zł/mies.
  • Powierzchnia:
  • Pomieszczenia:
  • Kondygnacje: 1

Opis oferty

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sprzedaży zajazdu "Piękna Góra'', który usytuowany jest w pobliżu Pięknej Góry (272 m n.p.m.) w miejscowości Konikowo, niedaleko Gołdapi. Nieruchomość składa się z dużego budynku o powierzchni około 500 m² oraz przestronnego terenu o powierzchni około 1,5 hektara. Budynek zajazdu składa się z 18 pokoi, w tym 3 apartamentów oraz restauracji z przestronną kuchnią i licznymi pomieszczeniami gospodarczymi.

Wszystkie pokoje wyposażone są w łazienki oraz telewizory. Na terenie posesji znajduje się parking, korty tenisowe, kręgielnia wyposażona w dwa tory o długości 25,51 m, park linowy, który dysponuje trzema trasami alpinistycznymi o łącznej długości 540 metrów oraz trasą z tyrolką nad stawem. Na szczycie góry znajduje się kawiarnia z podłogą obrotową, a na stokach tej góry trasy narciarskie o długości 350, 500 i 750 metrów oraz dwa wyciągi orczykowe i dwuosobowa kolej krzesełkowa, a także tor saneczkowy o długości aż 1250 metrów! To właśnie tu w przeszłości odbywały się Ogólnopolskie Zawody na sankorolkach. Oprócz głównego budynku hotelowo-restauracyjnego, do obiektu przynależą również dwa budynki wypożyczalni sprzętu narciarskiego i snowboardowego. Jeden z nich oferuje restaurację z barem.

To legendarne miejsce, z bogatą historią. Już w latach pięćdziesiątych XX wieku odbywały się tu pierwsze zjazdowe zawody narciarskie, a w 1964 roku powstała drewniana skocznia narciarska, która wielokrotnie gościła Puchar Nizin.

Piękna Góra była również gospodarzem prestiżowych imprez, takich jak: Puchar Trzech Gór Warmii i Mazur, Family Cup, Międzynarodowe Zawody w Snowboardzie, Mistrzostwa Polski w saneczkarstwie.

WYJĄTKOWA INWESTYCJA
Nieruchomość posiada już znaczną część gotowej infrastruktury. Przyszły właściciel ma do dyspozycji gotowy budynek restauracyjny, hotelowy, park linowy, stoki narciarskie, stawy oraz kręgielnię. Choć gotowa infrastruktura Zajazdu Piękna Góra stanowi solidną podstawę, nowy właściciel może inwestować w nowe atrakcje, aby zwiększyć atrakcyjność obiektu i dodać świeżości. Możliwości rozwoju są nieograniczone - od dodania dodatkowych atrakcji dla dzieci, po wprowadzenie nowych, unikatowych obiektów noclegowych.Całkowicie wyposażony hotel, restauracja, wypożyczalnia sprzętu zimowego, skutery śnieżne, park linowy, stoki narciarskie, stawy oraz kręgielnia tworzą doskonałą okazję dla przyszłego właściciela, który może przejąć gotowy biznes i kontynuować rozwijanie go z pewnością sukcesu.
Ten obiekt może działać przez cały rok, co daje możliwość generowania stałego i stabilnego dochodu, jest to doskonała inwestycja na stworzenie rodzinnego parku rozrywki i rekreacji, którego brakuje w regionie. Obiekt wyróżnia się przede wszystkim swoim imponującym stokiem narciarskim, który przyciąga nie tylko rodziny z dziećmi, ale także entuzjastów sportów zimowych oraz mieszkańców miasta i okolic.

DUŻE MOŻLIWOŚCI ROZBUDOWY O DODATKOWE ATRAKCJE:
Nieruchomość oferuje wiele możliwości rozbudowy terenu, co pozwala na stworzenie dodatkowych atrakcji i przyciągnięcie większej liczby turystów. Zbudowanie wyciągu do nart wodnych na stawie znajdującym się obok budynku to innowacyjna koncepcja, która umożliwiłaby turystom uprawianie narciarstwa przez cały rok - zimą na stoku i latem na wodach stawu.

Dodatkowo, wiata znajdująca się obok stawu mogłaby pełnić funkcję drink baru z przekąskami dla osób uprawiających sporty wodne na stawie. Warto także rozważyć stworzenie trybuny dla osób, które chciałyby obserwować innych pływających na nartach wodnych. Zintegrowanie drink baru i trybuny w pobliżu wyciągu do nart wodnych na stawie byłoby doskonałym uzupełnieniem atrakcji, przyciągając większą liczbę turystów i tworząc wyjątkową atmosferę wokół zajazdu.

Innym pomysłem na rozbudowę części rekreacyjnej jest stworzenie strefy dla najmłodszych przy obecnej już kręgielni. Plac zabaw, salon gier, czy też mini-zoo zachęciłyby rodziny z dziećmi do spędzenia czasu w zajeździe, a stworzenie oferty urodzinowej dla dzieci i rodzin w kręgielni i sali gier i zabaw to doskonały pomysł na przyciągnięcie mieszkańców Gołdapi.

Zbudowanie zewnętrznego basenu kąpielowego pozwoliłoby na przyciągnięcie turystów, którzy szukają dodatkowej atrakcji w czasie upalnych dni, a zainwestowanie w centrum SPA, przyciągnęłoby gości, którzy szukają odpoczynku i relaksu. W ramach oferty można zapewnić też atrakcje takie jak paintball, łucznictwo czy przejażdżki konne. Zajazd posiada wystarczającą przestrzeń i teren, który może zostać wykorzystany na zorganizowanie tego typu atrakcji.

DUŻE MOŻLIWOŚCI ROZBUDOWY O DODATKOWE MIEJSCA NOCLEGOWE:
Zbudowanie domków na skarpie z wyposażeniem w jacuzzi i sauny byłoby idealnym pomysłem na stworzenie luksusowej oferty do romantycznych wypadów. Domki, położone na wzgórzu, oferowałyby nie tylko piękne widoki na panoramę miasta i zachody słońca, ale również intymność i komfortowe warunki do relaksu i odpoczynku.
Aby turyści mogli w wygodny sposób przemieszczać się do domków, można zastosować meleksy, czyli elektryczne pojazdy z otwartym nadwoziem, które są coraz popularniejsze w miejscowościach turystycznych. Pojazdy te są ciche i ekologiczne, co pasowałoby do charakteru miejsca. Taka inwestycja przyciągnęłaby nie tylko pary, ale także rodziny, które szukają luksusowego wypoczynku, co wpłynęłoby to znacząco na atrakcyjność oferty, przyniosłoby dodatkowe dochody.

Podobne oferty

globalbroker.biz

SprzedamBiznes.pl jest internetową platformą profesjonalnych ofert biznesowych, działającą na krajowym rynku począwszy od 2011 roku.

Operatorem serwisu jest firma
Skytech IT Sp. z o.o. w Krakowie.

Kontakt z nami

Skytech IT Sp. z o.o.
ul. Przemysłowa 12, 30-701 Kraków