Sklep internetowy, popularny - rękodzieło • Cena: 115 000 zł
 • Przychody: 200 000 zł
 • Dochody: 30 000 zł
 • Rok założenia: 2010
 • Liczba pracowników: 1
 • Charakter działalności:
  • ▪ Handel
 • Zakres sprzedaży:
  • ▪ Całość firmy

Opis oferty

Jeden z najbardziej znanych w Polsce sklepów internetowych z artykułami rękodzielniczymi i jeden z pierwszych w branży na polskim rynku - rozpoczął działalność we wrześniu 2010 roku.
Sklep posiada unikalny system administrowania stroną oraz magazynem, dostosowany bezpośrednio i indywidualnie do jego potrzeb, połączony z systemami fakturowania, inwentaryzacji oraz używania statystyk dla analizy i zwiększania sprzedaży. Ma podpisane korzystne umowy na przewóz paczek z firmą kurierską oraz Pocztą Polską. Zatrudnia na umowę zlecenie w wymiarze pół etatu osobę zajmującą się pakowaniem i wysyłką paczek. W bazie klientów sklepu figuruje ponad 3500 osób, w tym ponad 2800 zapisanych jak odbiorcy newslettera. Wartość towaru aktualnie znajdującego się w magazynie to ok. 34.000zł (brutto, w cenach detalicznych).
Sklep jest doskonale rozpoznawalny w grupie docelowej, świetnie wykorzystuje social media dla profesjonalnego PR. Na fanpage’u sklepu na Facebooku jest ponad 4200 fanów (wszyscy fani są ORGANICZNI). Od stycznia 2016 roku sklep posiada też profil na Instagramie – ponad 1100 obserwatorów. Od 2010 roku nieprzerwanie istnieje sklepowy blog z inspiracjami, dwukrotnie wyróżniany w konkursie na Firmowy Blog Roku.
Grupa docelowa sklepu stale się poszerza. Polski rynek miłośników rękodzieła w ostatnich latach rośnie dynamicznie dzięki nowym pozycjom prasowym na polskim rynku (np. „Mollie potrafi”), coraz liczniejszym imprezom branżowym organizowanym w całym kraju (targom, warsztatom) oraz rosnącej obecności tego tematu w polskiej blogosferze lifestyle’owej. Wszystkie ww. narzędzia sklep umiejętnie wykorzystuje, przykładając szczególną wagę do profesjonalnego brandingu. Dzięki temu jest postrzegany w środowisku jako wysokiej klasy, prowadzony przez profesjonalistów, przyjazny klientom i kreujący nowe trendy. Prócz sprzedaży regularnej stosuje na szeroką skalę formułę przedsprzedaży – sprowadzania towarów ze Stanów Zjednoczonych na indywidualne zamówienia klientek.
Osoby prowadzące sklep dysponują dużą wiedzą merytoryczną na temat polskiego rynku rękodzielniczego i najlepszych źródeł zakupu towarów za granicą, którą oferują przyszłemu nabywcy jako cenną know-how.
Możliwości rozwoju:
Sklep posiada duże możliwości rozwojowe.


Nieruchomości i urządzenia

W skład wchodzi:
- wyposażenie sklepu - pojemniki, pudełka, stojaki na produkty
- oprogramowanie
- zapasy magazynowe


Wsparcie posprzedażowe

Pomoc posprzedażowa jest możliwa.


Powód sprzedaży

Powodem sprzedaży jest konieczność zajęcia się główną działalnością przedsiębiorstwa.

Podobne oferty

globalbroker.biz

SprzedamBiznes.pl jest internetową platformą profesjonalnych ofert biznesowych, działającą na krajowym rynku począwszy od 2011 roku.

Operatorem serwisu jest firma
Skytech IT Sp. z o.o. w Krakowie.

Kontakt z nami

Skytech IT Sp. z o.o.
ul. Przemysłowa 12, 30-701 Kraków