Sieć lokali/ pawilonów. Biznes nad morzem, pakiet 16 lokalizacji, towar, know how • Cena: 795 000 zł
 • Przychody:
 • Dochody:
 • Rok założenia:
 • Liczba pracowników:
 • Charakter działalności:
  • ▪ Handel
 • Zakres sprzedaży:
  • ▪ Całość firmy

Opis oferty

Sprzedam bardzo rentowny biznes nad morzem.
Sieć sklepów ze sztuczną biżuterią i akcesoriami budowałem od 12 lat, stale się rozwijając. Pawilony i lokale, które otwieraliśmy nie zawsze były idealnie trafionymi lokalizacjami itp. mając w roku 2019 aż 25 lokalizacji sumiennie przekalkulowaliśmy biznes i odcięliśmy najmniej rentowne przed sezonem 2020. W tym sezonie testowaliśmy Rowy oraz Świnoujście, które również zostały skreślone z naszej listy punktów. Zostały nam tylko najbardziej rentowne lokalizacje w 16 miejscowościach na całym wybrzeżu. Zastanawiałem się po tym sezonie czy gdybym chciał się gdzieś przenieść w jakiejś miejscowości np. na drugą stronę ulicy, na szerszy lokal itp. to szczerze sobie odpowiadając nic bym nie poprawiał. Nie sprzedaję nieruchomości, a odstępuję zdobyte i wyposażone punkty, które dzierżawie od lat.
Szesnaście świetnie usytuowanych, przygotowanych i wyposażonych lokali/pawilonów to ogromna wartość dla osób posiadających swoją sieć i chcących zaistnieć na wybrzeżu. Niesamowity rozpęd dla marki przy czym solidnie poprowadzony biznes nadmorski przynosi kokosy.
Zdobywając lokalizacje wielokrotnie musiałem np. zapłacić komuś z góry za 3/5 lat, płacić odstępne lub spotykać się z właścicielami nieruchomości wiele razy w roku i cierpliwie czekać na swoją kolej, żeby wejść na dane miejsce jak tylko ktoś zrezygnuje ( czasami to trwało nawet po 2-4 lata ) dzięki temu udało się zbudować stabilny biznes. Zdobycie takiej bazy lokali wg mnie jest po prostu nie do zrobienia nawet w 4 lata. Oczywiście znajdą Państwo jakieś pojedyncze lokalizacje w internecie, jednak jestem przekonany, że w większości są to punkty, średniej/ słabej jakości bo takie po prostu nie trafiają na ogłoszenia. Jeżeli punkt jest dobry, a ktoś rezygnuje z 1 dobrej lokalizacji to zazwyczaj wystarczy szepnąć „sąsiadowi” i lokalizacja jest wydzierżawiona w parę chwil.
Sprzedaż sezonowa oczywiście odbywa się w 2-4 miesiącach w roku jednak organizacja i przygotowywania jak i zamykanie sezonu w naszym wykonaniu trwało łącznie ok 6-7 miesięcy. Wybieranie, testowanie towaru, ustalanie cen, inwentaryzacje, planowanie, dzielenie na poszczególne stanowiska, rekrutacja itp. itd.
W latach w których się prężnie rozwijaliśmy dochodziły jeszcze remonty budowlane, które zajmowały kolejne miesiące w roku, ale ten etap może będzie Państwa interesował za 2-3 sezony. Uprzedzam osoby, którym wydaje się, że wystarczy popracować 3 miesiące w roku i zapomnieć o sprawie 😊
W danym momencie należałoby wykonać nowe reklamy z Państwa brandem + postawić 2 pawilony przed sezonem 2021, które mam złożone na magazynie w Wałczu


Nieruchomości i urządzenia

Cena za cały biznes składa się z odstępnego za 16 perełek (545tys.) + towaru pozostałego po tym sezonie (150-200tys jeszcze nie mamy policzonego, ponieważ kilka punktów jeszcze działa, a reszta dotarła na magazyn parę dni temu ) , dodatkowego wyposażenie + całego know how (100tys. choć to wiedza warta dużo więcej 😊 z nabywcą podzielę się wieloletnim doświadczeniem, zaproszę do siebie na kilka dni, żeby wszystko przekazać jak należy wraz z przejazdem nad morzem i skrupulatnym odwiedzeniem każdego lokalu )
Lokale i pawilony mają powierzchnię od 10 do 55 metrów kwadratowych. ( szczegółowa lista dla konkretnie zainteresowanych)
Wyposażone w oświetlenie, kafle/ wykładziny, kamery z podglądem w telefonie, meble, rolety zewnętrzne, systemy ekspozycyjne space wall z hakami, część z punktów posiada noclegi dla osób zajmujących się sprzedażą.
Jako know how rozumiem udostępnienie informacji o dostawcach i przekazanie sposobu zamawiania towaru , przekazanie całej wiedzy na temat rekrutacji ( nasze ogłoszenia cieszą się ogromnym zainteresowaniem ponieważ mocno się wyróżniają ), przekazanie informacji co wg nas było robione słusznie, a jakie działania były wg nas nieskuteczne, punktacje oceny pracowników, dostęp do naszych wyników finansowych z poprzednich lat i wiele więcej. Działalność na wybrzeżu to całe moje życie, mam nadzieję, że trafi w dobre ręce.


Wsparcie posprzedażowe

Jeżeli odkupisz ten rentowny biznes, masz dobrej jakości produkty trafiający do turystów i włożysz w sezon mnóstwo zaangażowania, otoczysz się kierownikami, którym wytłumaczysz Wasz wspólny cel to inwestycja zwróci Ci się w ciągu 1 sezonu. Jak pójdzie Ci słabo i będziesz się uczył prowadzenia takiego biznesu na własnych błędach jestem przekonany, że wystarczy maksymalnie 2 sezony na zwrot inwestycji.
Myśląc o wejściu w ten biznes powinieneś być przygotowany na odkup i odstępne stoisk i wyposażenia lokali= 545 tys zł
nasz towar będzie się nadawał na wyprzedażowy + świetna sprawa na wypełnienie ekspozycji w dużych lokalach, będziemy go sprzedawać mniej więcej jako 50% ceny zakupu, same zegarki szacuje na razie na ok 50 tys. zł a będzie tego naprawdę sporo, nasza główna hala z regałami ma ok 150m kw i regały na niej będą wypełnione kartonami z towarem) = ok 150 tys zł
know how 100 tys zł
dla mnie powinni Państwo przeznaczyć ok 750-800 tys. ( możliwa FV)
dodatkowo powinni być Państwo wyposażeni w magazyn min 200m, dostęp do busa + techniczną osobę, która pomoże w wymianie reklam oraz postawieniu pawilonów przed sezonem + ewentualne naprawy w trakcie sezonu ( cieknący dach, zepsuta roleta itp. )
Wg. mnie zatowarowanie takiej ilości punktów może się wiązać z wydatkiem rzędu 300-600 tys, w zależności czym Państwo handlują
Dzierżawy, które będą płacone przed sezonem lub część w trakcie sezonu dla właścicieli dzierżawionych nieruchomości to rząd ok 420-500 tys.
Do tego zapas gotówki na przygotowanie sezonu, zaliczki na noclegi dla pracowników, wypłaty itp. jednak to już będzie finansowane z obrotu jaki Państwo wygenerują.
Dziękuję za uwagę,
W przypadku pytań proszę o smsa, a postaram się oddzwonić w najbliższej wolnej chwili.Powód sprzedaży

Nie sprzedajemy marki Dedicante, nowy właściciel musi wejść z własną marką oraz zmienić logo na każdym opakowaniu na zakupionym od nas towarze oraz kasetonach reklamowych
Nie interesuje mnie odsprzedaż poszczególnych punktów – albo rezygnuję ze wszystkiego, albo z niczego i kontynuuje ten biznes przez kolejne lata.
Dlaczego chcę sprzedać kurę znoszącą złote jaja ??? – jak pewnie wielu właścicieli podobnych przedsiębiorstw po każdym sezonie twierdzi, że ma dość i potrzebuje odpocząć na dłużej niż 2 miesiące po sezonie :) sam uważałem tak po ostatnich kilku sezonach, jednak kalkulacje po zamknięciu biznesu pokazywały świetny wynik, który nie łatwo osiągnąć robiąc jakikolwiek inny biznes. W skrócie, pieniądze pasują, prowadzenie biznesu już nie- przestało mi to sprawiać frajdę przez co odczuwam mniejsze zaangażowanie. Długo walczyłem z myślami, aż w końcu postanowiłem spróbować odsprzedać ten biznes. Od pewnego czasu zacząłem inaczej postrzegać życie i osoby, które ciągle i ciągle pracują.. już nie chcę do nich należeć :D Oczywiście mam też kilka innych źródeł dochodu i nie marzy mi się zarabianie milionów rocznie, a bardziej chcę mieć czas na rower, grzyby z dzieckiem, wycieczkę za granicę i weekend w górach, a przede wszystkim luźniejszą głowę i rozwijanie innego całorocznego biznesu😊

Podobne oferty

globalbroker.biz

SprzedamBiznes.pl jest internetową platformą profesjonalnych ofert biznesowych, działającą na krajowym rynku począwszy od 2011 roku.

Operatorem serwisu jest firma
Skytech IT Sp. z o.o. w Krakowie.

Kontakt z nami

Skytech IT Sp. z o.o.
ul. Przemysłowa 12, 30-701 Kraków