Prosperujący hostel w samym centrum Łodzi • Cena: 49 000 zł
 • Przychody: 200 000 zł
 • Dochody: 50 000 zł
 • Rok założenia: 2014
 • Liczba pracowników: 3
 • Adres internetowy: Ukryty
 • Charakter działalności:
  • ▪ Usługi
 • Zakres sprzedaży:
  • ▪ Całość firmy

Opis oferty

Sprzedam prosperujący hostel w samym centrum Łodzi ze średnią oceną 8.1 na Booking.com, który może łącznie pomieścić około 30 osób. Hostel nieprzerwanie działa od siedmiu lat, jest regularnie odświeżany i przynosi dochody przez cały rok. Biznes przeszedł "suchą stopą" przez kryzys związany z epidemią koronawirusa. Podczas gdy inne obiekty zamykały się na stałe lub na czas epidemii, do mojego obiektu nadal zgłaszali się pracownicy w delegacjach. Przez ostatnie dwa lata przed pandemią, a także od końca 3 fali czyli maja 2021, dochody były rekordowe w ciągu całej działalności hostelu, m.in. dzięki wielu inwestycjom na terenie miasta i związanym z nimi zapotrzebowaniu na pracowników. Prężnie działające uczelnie wyższe i położenie hostelu w ich pobliżu zapewniają stały napływ studentów zarówno z kraju jak i zza granicy. Festiwale oraz duże wydarzenia na Atlas Arenie zapełniają hostel z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Hostel, dzięki nowoczesnemu oprogramowaniu, jest niemal całkowicie zautomatyzowany w kwestii przyjmowania rezerwacji internetowych i aktualizacji dostępności. Istnieje możliwość ustawiania dynamicznych cen, dzięki którym można zmaksymalizować zyski. Hostel jest wyposażony w monitoring o wysokiej jakości obrazu z możliwością zdalnego podglądu. Bardzo korzystna umowa najmu lokalu minimalizuje koszty działalności.
Lokalizacja hostelu
Zbieg ulic Rewolucji 1905 roku oraz Polskiej Organizacji Wojskowej(P.O.W.), w podwórku. Na przeciwko znajduje się największy wydział Uniwersytetu Łódzkiego - Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny(Ek-soc), nowoczesny akademik Base Camp, a dwa budynki dalej jest jeszcze największa prywatna uczelnia wyższa w Łodzi czyli Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna(AHE). Ponadto również 10 minut pieszo dzieli nas od dworca Łódź Fabryczna oraz Nowego Centrum Łodzi, a 5-minutowy spacer zabierze nas na plac Dąbrowskiego gdzie znajduję się największy łódzki teatr - Teatr Wielki w Łodzi. 5 minut w drugą stronę i znajdziemy się w Teatrze Jaracza, natomiast idąc na północ - Teatr Muzyczny. Do największego cetrum handlowo-usługowego Manufaktura również 10 min na piechotę.


Nieruchomości i urządzenia

Wyposażenie hostelu: kilkadziesiąt zadbanych łóżek, głównie piętrowych z wyższej półki cenowej (nie ikea itp.); meble w postaci biurek, krzeseł, stolików, szafek zamykanych na klucz lub kłódkę; w pełni wyposażone kuchnia z kuchenką indukcyjną, meblami, lodówkami, mikorfalówką itd.; wi-fi; monitoring ze zdalnym dostępem (możliwość podglądu z aplikacji w telefonie); system kontroli dostępu firmy Roger z programem (pełne wsparcie w obsłudze); komputery dla recepcji z oprogramowaniem rezerwacyjnym idosell booking; konta na portalach rezerwacyjnych zsynchronizowane z ldosell ( booking.com, hostelworld, airbnb, expedia itd.)


Wsparcie posprzedażowe

Zapewniam pełne wsparcie posprzedażowe przez 3 miesiące od sprzedaży. Know-how (przede wszystkim zautomatyzowane systemy rezerwacyjne) oraz niuanse przekażę bezpośrednio sam bądź razem z wysoko wykwalifikowaną menedżerką hosteli. Przeszedłem całą drogę z tym biznesem od sprzątania przez recepcję do zarządzania. Gwarantuję uczciwą i rzetelną pomoc, zostawiłem kawał życia w tym miejscu.


Powód sprzedaży

Rozwijanie innego biznesu, przeprowadzka.

Podobne oferty

globalbroker.biz

SprzedamBiznes.pl jest internetową platformą profesjonalnych ofert biznesowych, działającą na krajowym rynku począwszy od 2011 roku.

Operatorem serwisu jest firma
Skytech IT Sp. z o.o. w Krakowie.

Kontakt z nami

Skytech IT Sp. z o.o.
ul. Przemysłowa 12, 30-701 Kraków