Producent ogrodzeń, bram, balustrad, konstrukcji stalowych, kutego wyposażenia domów i ogrodów - 30 lat na rynku • Cena:
 • Przychody:
 • Dochody:
 • Rok założenia: 1987
 • Liczba pracowników: 8
 • Charakter działalności:
  • ▪ Produkcja
  • ▪ Usługi
 • Zakres sprzedaży:
  • ▪ Całość firmy

Opis oferty

Firma DAKEL, którą dziś wystawiam na sprzedaż, to ponad 30 lat historii mojej rodziny, ale też lokalnej społeczności.

Założona w 1987 r. przez trzy dekady z powodzeniem działała na rynku, oferując często wyjątkowe realizacje z zakresu kowalstwa artystycznego, architektonicznego oraz metaloplastyki: bramy, furtki, ogrodzenia, balustrady, kraty, altany i meble ogrodowe, kute stoły, krzesła czy łóżka, a także konstrukcje stalowe. Produkty firmy zawędrowały do całej Polski oraz większości krajów Europy. Pośród tysięcy większych i mniejszych wykonań znalazły się takie prestiżowe projekty, jak np.: renowacja francuskiego zamku, ogrodzenie luksusowego hotelu w Szwecji czy brama dla Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego.

Po tych 33 intensywnych latach, firma potrzebuje nowego właściciela. Dlaczego? Niedawno zmarł bowiem właściciel firmy – mój tata. W tym trudnym dla nas, jako rodziny, okresie ogromnie pociesza nas szansa, że dzieło jego życia może przetrwać i ponownie rozkwitnąć pod wodzą nowego właściciela. W firmie tkwi bowiem duży potencjał, niedostatecznie wykorzystywany w ostatnich latach ze względu na poważne problemy zdrowotne właściciela. Firma od lat cieszy się renomą, a także wieloma zadowolonymi, bo wielokrotnie powracającymi i polecającymi firmę klientami. W chwili śmierci właściciela realizowała kilka dużych zleceń oraz otrzymywała wiele zapytań od nowych i powracających klientów, a telefon wciąż dzwoni. To co od zawsze wyróżniało DAKEL to możliwość podejmowania się zleceń wyjątkowych i spektakularnych, nie do wykonania dla małych, garażowych i często niedoświadczonych zakładów.

Licząc na wznowienie dotychczasowej działalności firmy, z zainteresowaniem czekam także na propozycje uruchomienia w budynkach firmy zupełnie innej działalności – produkcyjnej, usługowej, handlowej czy kulturalnej.


Nieruchomości i urządzenia

Przedmiotem sprzedaży jest całość zasobów firmy tj.: działka wraz ze znajdującymi się na niej budynkami, urządzenia biurowe, samochody, maszyny, wystawa wzorów i produktów, prawa autorskie do wzorów, nazwa, domena internetowa czy numery telefonów.

Opis działki i zabudowań:
Działka (2.700 m2) zabudowana, z parkingiem, ogrodzona od frontu ogrodzeniem reprezentacyjnym, a z pozostałych stron blachą. Na działce:
1) budynek główny murowany trzykondygnacyjny – łączna pow. na wszystkich kondygnacjach, ok. 600 m2, plus połączony z nim budynek dwukondygnacyjny o łącznej powierzchni ok. 180 m2.
2) Hala produkcyjna 1 (stalowa hala produkcyjna, nieogrzewana, z oświetleniem i z wejściem z budynku głównego i przejściem do Hali produkcyjnej 2: 14,8x12,7 m = 187,96 m2
3) Hala produkcyjna 2 (stalowa hala produkcyjna, nieogrzewana, z oświetleniem z wejściem od zewnątrz i przejściem do Hali produkcyjnej 1: 11x17,7 m =194,7 m2
4) Budynek metalowy, nieogrzewany, przylegający do budynków murowanych, niepołączony, z osobnymi wejściami, z 3 pomieszczeniami:
- 15,2x5,75 = 87,4 m2
- 7,25x5,95 = 43 m2
- 7,25x6,1 = 44 m2
5) budynek portierni - ok. 1,5-1,5 m2


Wsparcie posprzedażowe

Oferujemy wsparcie posprzedażowe - zorganizowanie spotkań z dotychczasowymi pracownikami biurowymi i produkcyjnymi. Przedstawienie byłym kontrahentom firmy.


Powód sprzedaży

Właściciel firmy zmarł

Podobne oferty

globalbroker.biz

SprzedamBiznes.pl jest internetową platformą profesjonalnych ofert biznesowych, działającą na krajowym rynku począwszy od 2011 roku.

Operatorem serwisu jest firma
Skytech IT Sp. z o.o. w Krakowie.

Kontakt z nami

Skytech IT Sp. z o.o.
ul. Przemysłowa 12, 30-701 Kraków