Portal: ekonomia współdzielenia, wynajem, economy sharing • Cena: 350 000 zł
 • Przychody:
 • Dochody:
 • Rok założenia: 2018
 • Liczba pracowników:
 • Charakter działalności:
  • ▪ Usługi
 • Zakres sprzedaży:
  • ▪ Całość firmy

Opis oferty

Oferujemy sprzedaż w pełni działającego portalu internetowego wraz z prawami autorskimi do kompletnego brandu, nazwy oraz pełnej bazy danych z ogłoszeniami.

Głównym założeniem działalności portalu jest Ekonomia– Współdzielenia czyli economy-sharing. Jest to trend bardzo popularny w zachodnim krajach Europy oraz w Skandynawii. Model biznesowy zakłada, że każdy użytkownik w Polsce mający przedmiot, który jest możliwy do wypożyczenia – np. wiertarkę - wystawi go w portalu na wynajem za określoną kwotę w danym czasie.

Portal szacujemy na wypracowanie największej wypożyczalni w Polsce dzięki popularyzacji usługi powszechnej możliwości generowania oszczędności oraz stworzenia dodatkowego źródła zarobkowania na rzeczach, które każdy z nas już posiada.
Portal zbudowany ma także schemat pozycjonowania Seo z blogiem oraz prowadzoną komunikację na social media – Facebook / Instagram / LinkedIn.

Kwestie techniczne:

Framework Laravel 7.0 stanowi fundament budowy aplikacji. Wykorzystywany w backendzie Laravel jest obecnie najpopularniejszym frameworkiem php na świecie. Cechuje go przejrzysta i ekspresywna składnia, oparta na wzorcu Mvc, czyli szablonie architektonicznym przeznaczonym do projektowania struktury aplikacji, posiadających graficzne interfejsy.

Za przewagę Laravela odpowiada przede wszystkim bezpieczeństwo – Laravel wyposażony jest w system bezpieczeństwa, który znacznie wyróżnia się na tle zabezpieczeń oferowanych przez inne frameworki. Niezależnie od struktury tworzonego kodu, można go zabezpieczyć przed atakami Csrf.

Portal został oparty na najnowszej wersji Reacta 16.13.1 – javascriptowej bibliotece służącej do tworzenia interfejsów użytkownika.

Jest to obecnie jedna z najbardziej pożądanych technologii internetowych, której zaufało już wiele znaczących aplikacji, takich jak: Instagram, Netflix czy Airbnb na czele z Facebookiem, znanym na całym świecie portalu społecznościowym, który został napisany w tej technologii.

React pozwala na budowanie dynamicznych i wysoce wydajnych interfejsów.
Do korzyści wynikających z użycia tej technologii należy: reużywalność komponentów, virtual Dom, jednokierunkowy przepływ danych, lekkość i stabilność, niski próg wejścia, create-react-app, łatwość w przerzuceniu się na aplikacje mobilne z React Native, a także wszystkie zalety, jakie daje projekt open-source i język JavaScript.

Model biznesowy:

Portal będzie zarabiał na początku swojej działalności na opłatach za wyróżniane ogłoszenia przez użytkowników oraz reklamy na stronie głównej. W późniejszej fazie rozwoju portal będzie zarabiał również na zwykłych ogłoszeniach.
Powód sprzedaży:
Właścicielami portalu są dwaj przedsiębiorcy działający głównie w obszarze energetyki (farmy wiatrowe, farmy fotowoltaiczne, spółki z koncesji na sprzedaż energii). Prowadzenie biznesu internetowego okazało się zbyt czasochłonne i po prostu zbyt zawiłe w porównaniu do biznesu konwencjonalnego. Wspólnicy zdecydowali, że chcą sprzedać portal choć po jego działalności widać powstający w Polsce międzynarodowy trend.

Forma sprzedaży:

Sprzedaż zorganizowanej części przedsiębiorstwa obejmująca wymienionej wyżej zakres. Rozważymy również inne propozycje.


Nieruchomości i urządzenia


Wsparcie posprzedażowe


Powód sprzedaży

Podobne oferty

globalbroker.biz

SprzedamBiznes.pl jest internetową platformą profesjonalnych ofert biznesowych, działającą na krajowym rynku począwszy od 2011 roku.

Operatorem serwisu jest firma
Skytech IT Sp. z o.o. w Krakowie.

Kontakt z nami

Skytech IT Sp. z o.o.
ul. Przemysłowa 12, 30-701 Kraków