Firma z branży OZE - fotowoltaika, pompy ciepła, klimatyzacje • Cena: 2 500 000 zł
 • Przychody: 13 000 000 zł
 • Dochody: 700 000 zł
 • Rok założenia: 2019
 • Liczba pracowników: 19
 • Charakter działalności:
  • ▪ Usługi
 • Zakres sprzedaży:
  • ▪ Całość firmy

Opis oferty

Spółka jest zarejestrowana w Opolu, cały czas z powodzeniem działa a właściciele ze względów osobistych muszą wyjechać za granicę na dłuższy czas i zdecydowali o szybkiej sprzedaży (przejęciu zobowiązań i majątku). Cena przejęcia (2,5 mln netto) to cena, która ma uzasadnienie w majątku firmy oraz know-how i nienagannej historii firmy, która na rynku lokalnym jest pozycjonowana i oceniana przez klientów (ponad 1000 realizacji)
bardzo wysoko.

Spółka ma około 1 000 000 netto w towarze magazynowym (pompy ciepła, panele fotowoltaiczne, podzespoły do montażu fotowoltaiki i pomp ciepła oraz inny osprzęt montażowy, około 1000 pozycji magazynowych). Posiada też 7 samochodów monterskich (Boxer, Ducato z pełnym wyposażeniem) oraz 4 auta typu skoda Fabia dla przedstawicieli handlowych lub pracowników biura.

Spółka posiada koparkę JCB, podnośnik nożycowy oraz kilka drobniejszych sprzętów - łączna wartość rynkowa towaru magazynowego oraz ruchomości oscyluje w granicach 2,5 mln netto lub jest nieco powyżej (trwają aktualnie wyceny).

Spółka posiada 19 pracowników z doświadczeniem w branży, z czego 5 osób to pracownicy biura a resztę stanowią monterzy fotowoltaiki i pomp ciepła z pełnymi uprawnieniami do wykonywania zawodu.

Spółka posiada długoterminowe umowy ze sprawdzonymi dostawcami podzespołów
Pracownicy mogą zostać przejęci lub istnieje możliwość wyszkolenia nowych osób.


Nieruchomości i urządzenia

Firma posiada 11 samochodów leasingowanych w banku ING, które są w zdecydowanej części spłacone (70-90 % spłacenia w zależności od auta).

7 samochodów to auta monterskie (Boxer, Ducato z pełnym wyposażeniem do montażu).
Spółka posiada minikoparkę JCB, podnośnik nożycowy JCB oraz kilka drobniejszych sprzętów (mechaniczne drabiny, stabilizatory i inne) - łączna wartość rynkowa towaru i sprzętu oscyluje w granicach 2,5 mln netto (trwają aktualnie wyceny).


Wsparcie posprzedażowe

Do uzgodnienia w procesie szczegółowych negocjacji z właścicielami, którzy są gotowi wprowadzić nowych właścicieli w branżę.


Powód sprzedaży

Właściciele ze względów osobistych muszą wyjechać za granicę na dłuższy czas i zdecydowali o szybkiej sprzedaży.

Podobne oferty

globalbroker.biz

SprzedamBiznes.pl jest internetową platformą profesjonalnych ofert biznesowych, działającą na krajowym rynku począwszy od 2011 roku.

Operatorem serwisu jest firma
Skytech IT Sp. z o.o. w Krakowie.

Kontakt z nami

Skytech IT Sp. z o.o.
ul. Przemysłowa 12, 30-701 Kraków