Firma usługowo-handlowa branża instalacyjna - OZE/HVAC/PV • Cena: 990 000 zł
 • Przychody: 5 800 000 zł
 • Dochody: 500 000 zł
 • Rok założenia: 2019
 • Liczba pracowników: 27
 • Charakter działalności:
  • ▪ Handel
  • ▪ Usługi
 • Zakres sprzedaży:
  • ▪ Całość firmy
  • ▪ Pakiet większościowy
  • ▪ Pakiet mniejszościowy

Opis oferty

Firma z ugruntowaną pozycją na lokalnym rynku, działalność ciągła prowadzona 25 lat. Podstawową działalnością firmy od zawsze były instalacje, sanitarne, grzewcze i wentylacji. Wraz z rozwojem technologii na rynku wprowadziliśmy do oferty produkty z branży odnawialnych źródeł energii. Odnosimy duże sukcesy w sprzedaży pomp ciepła, folii grzewczych oraz fotowoltaiki. Podstawową specjalnością jest dobór, dostawa i montaż pomp ciepła, to sektor rynku który bardzo się rozwija i ma duże perspektywy. Ostatnie 5 lat to dla nas okres intensywnego rozwoju. Posiadamy wyszkolonych montażystów którzy realizują usługi na najwyższym poziomie, charakteryzują się wysoką wiedzą, jakością usług oraz wysoką kulturą pracy, to łącznie ok 15 osób codziennie pracujących na dobre imię firmy, mamy kilka form zatrudnienia są to zarówno kontrakty jak i umowy o prace. Dział handlowy na dziś składa się z 6 osób, wyszkoleniu doradcy, pozyskują klientów w oparciu o swoje duże doświadczenie i prowadzą ich przez cały proces budowy czy remontu. Nad pracą biura oraz realizacji inwestycji pracuje doświadczony zespół menagerski - 3 osoby. Firma na dziś nie posiada żadnych zobowiązań kredytowych, finansówek, jest w dobrej sytuacji finansowej. Dalszy rozwój firmy uwarunkowany jest dokapitalizowaniem działalności, główne zadania to powiększenie magazynu, zakupy towarów na zapas oraz działania marketingowe. Obecny zarząd gotów jest do dalszego rozwoju bieżącej działaności, ze wsparciem zewnętrzym. Dopuszczamy objęcie części udziałów firmy lub po negocjacjach całości.


Nieruchomości i urządzenia

Dwa samochody dostawcze za własność. Pięć samochodów w leasingach.
Narzędzia niezbędne do prowadzenia działalności o wartości 150 000 zł.
Działka z przeznaczeniem na budowę siedzimy 3000m2 przy drodze głównej (Przy sprzedaży całości udziałów, działka nie podlega sprzedaży)
Bieżąca wartość materiałów, zakupionych na przyszłe realizacje to wartość około 500 tys zł.
Sprzęt komputerowy, biurowy itp wartość ok. 50 000 zł


Wsparcie posprzedażowe

Deklarujemy gotowość do dalszego aktywnego udziału w rozwoju i zarządzaniu, zarówno po objęciu całości lub części udziałów. Zbudowany zespół, jest doświadczony, przeszkolony i przygotowany do samodzielnej działalności.


Powód sprzedaży

Sprzedaż to tylko ostateczna opcja dla obecnego zarządu. Mamy na względzie dobro firmy i chęć jej dalszego rozwoju. Firma do dalszego rozwoju potrzebuje dokapitalizowania, obecny zarząd w maksymalnym zakresie zaangażował już własne środki na ten cel. Powyższa oferta i znalezienie potencjalnego partnera ma za zadanie zapewnić stabilność działalności na kolejne lata.

Podobne oferty

globalbroker.biz

SprzedamBiznes.pl jest internetową platformą profesjonalnych ofert biznesowych, działającą na krajowym rynku począwszy od 2011 roku.

Operatorem serwisu jest firma
Skytech IT Sp. z o.o. w Krakowie.

Kontakt z nami

Skytech IT Sp. z o.o.
ul. Przemysłowa 12, 30-701 Kraków