Działający sklep internetowy w branży armatury łazienkowej • Cena: 350 000 zł
 • Przychody: 1 100 000 zł
 • Dochody: 320 000 zł
 • Rok założenia:
 • Liczba pracowników:
 • Charakter działalności:
  • ▪ Handel
 • Zakres sprzedaży:
  • ▪ Całość firmy

Opis oferty

Sprzedam działający sklep internetowy w branży armatury łazienkowej w modelu biznesowym polegającym na braku konieczności inwestowania w towar. Armatura jest wyróżniająca się, trafiająca w niszę klientów, którzy szukają baterii łazienkowych niechromowanych. Skupiamy się głównie na sprzedaży armatury w kolorze czarnym, złotym i miedzianym, a także wszelkiej maści akcesoriów łazienkowych w tych samych kolorach.

Sklep działa na rynku od sierpnia 2018 roku, z miesiąca na miesiąc zwiększając swoje obroty. Sklep uruchomiony jest na platformie prestashop 1.7.5. Posiada profesjonalną szatę graficzną, wiele przeróbek programistycznych przystosowanych do potrzeb sklepu oraz stałą opiekę profesjonalnej firmy reklamowej zajmującej się pozycjonowaniem oraz reklamą sklepu w internecie. Sklep z miesiąca na miesiąc zajmuje coraz to wyższą pozycję w Googlach, przez co zwiększają się zyski pochodzące z ruchu organicznego.

Towar pozyskiwany jest z Chin od trzech stałych, wypracowanych i zaufanych partnerów biznesowych. Zamówienia u producentów składane są raz w tygodniu i dotyczą wyłącznie produktów sprzedanych w aktualnym tygodniu. Dzięki temu nie ma potrzeby inwestowania w towar swoimi środkami. Odchodzą również koszty magazynowania i zatrudniania dodatkowego personelu.

Sklep posiada wysoką marżę jak na asortyment, który oferuje (około 30% w zależności od produktu). Średnio miesięczny obrót oscyluje aktualnie w granicach 120 - 160 tysięcy złotych. Rok 2019 zamknęliśmy z obrotem blisko 1,1 mln złotych. Czysty zysk za 2019 rok to okolice 320 - 350 tysięcy złotych.

Możliwości rozwoju są ogromne, na które sam miałem plany, ale z przyczyn braku czasu musiałem je porzucić. Po pierwsze, jeśli ktoś dysponuje kapitałem na inwestycję, aby móc się zatowarować w większą ilość produktów to tym samym zwiększy się liczba klientów (wiele osób potrzebuje towaru od ręki i nie może oczekiwać 2 tygodnie na realizację zamówienia, jak to jest obecnie). Po drugie, aktualnie milczymy w mediach społecznościowych. Dobrze stworzone kampanie reklamowe w social mediach powinny przynieść kolejne dochody. Kolejnym punktem rozwoju powinien być klient B2B, na którego niestety nie mieliśmy czasu, tj. architekci, projektanci wnętrz, firmy remontowe, ekipy budowlane, sklepy stacjonarne z armaturą, etc.

W skład sprzedaży wchodzi również towar o łącznej wartości około 30 tysięcy, który pochodzi ze zwrotów oraz nadwyżek zakupowych.

W skład sprzedaży biznesu wchodzi
- krótka, dźwięczna i rzeczowa nazwa sklepu (domena), która jest stale pozycjonowana
- oprogramowanie sklepu na silniku prestashop wraz z profesjonalną szatą graficzną i udogodnieniami stworzonymi na potrzeby sklepu
- cesje umów z: kurierem, pośrednikiem płatności oraz agencją reklamową
- konta w social mediach
- kontakt do wypracowanych i zaufanych producentów
- bazę klientów sklepu
- prawa do profesjonalnych treści sklepu (pisanych przez copywriterów)
- prawa do profesjonalnych tekstów prawnych, tj. regulamin, polityka prywatności, zwrotów i reklamacji (pisane przez prawników)
- towar o wartości około 30 tysięcy
- całą moją wiedzę jako założyciela i właściciela sklepu wraz z pomocą i wsparciem po sprzedażowym
- wszystkie inne rzeczy, które są niezbędne do prowadzenia/przekazania biznesu, a o których wyżej nie napisałem

Cena sprzedaży gotowego, działającego sklepu internetowego to 350 tysięcy złotych netto, czyli jednoroczny zysk z roku 2019.


Nieruchomości i urządzenia

- towar o łącznej wartości około 30 tysięcy złotych
- poniesione koszty na licencje, teksty, dokumenty prawne, programistów, grafików do wprowadzania zmian oraz potrzebnych modułów (około 10 tysięcy złotych)


Wsparcie posprzedażowe

Tak - w zakresie nauki procesów zamawiania towaru u partnerów, sprzedaży oraz ogólnej wiedzy techniczno-biznesowej.


Powód sprzedaży

Szczerym powodem sprzedaży jest chęć realizowania nowego biznesu z moim wspólnikiem, gdzie biznes ma być stricte związany z moją życiową pasją

Podobne oferty

globalbroker.biz

SprzedamBiznes.pl jest internetową platformą profesjonalnych ofert biznesowych, działającą na krajowym rynku począwszy od 2011 roku.

Operatorem serwisu jest firma
Skytech IT Sp. z o.o. w Krakowie.

Kontakt z nami

Skytech IT Sp. z o.o.
ul. Przemysłowa 12, 30-701 Kraków