Spółka prowadząca sprzedaż hurtową i dystrybucję części zamiennych do samochodów • Cena: 3 000 000 zł
 • Przychody: 5 000 000 zł
 • Dochody:
 • Rok założenia: 1996
 • Liczba pracowników: 13
 • Charakter działalności:
  • ▪ Handel
 • Zakres sprzedaży:
  • ▪ Całość firmy

Opis oferty

Od 25 lat Spółka zajmuje się sprzedażą hurtową i dystrybucją części zamiennych do samochodów osobowych i dostawczych. Spółka prowadzi sprzedaż detaliczną w dwóch sklepach firmowych (w dużych miastach na Śląsku), sprzedaży kanałami elektronicznymi, a także logistykę i dostawy części zamiennych do rozproszonych klientów, głównie do warsztatów i sklepów motoryzacyjnych.
Oferta produktowa spółki jest bardzo obszerna – w stałej sprzedaży dostępne są części zamienne do samochodów osobowych i dostawczych oraz urządzenia, wyposażenie i materiały eksploatacyjne dla warsztatów.

Przedmiot transakcji
- Sprzedaż wszystkich wkładów wspólników (100% udziałów) w spółce – w praktyce cała działalność operacyjna w tym zapasy o wartości 3,5 mln PLN. Wartość sprzedaży spółki – 3 mln PLN
- Umowa wynajmu obiektów i pomieszczeń należących do jednego ze wspólników w których prowadzona jest działalność Spółki. Łączna powierzchnia użytkowa obiektów wynosi 2.270 m2 usytuowanych na terenie 0,794 ha.

Dla potencjalnych inwestorów, po podpisaniu NDA spółka udostępnia Memorandum Informacyjne


Nieruchomości i urządzenia

Majątek i podstawowe informacje o Spółce:
- Hurtownia motoryzacyjna (rynek aftermarket) - sprzedaż hurtowa i detaliczna części nowych(95%) i używanych (5%) do samochodów osobowych.
- Kanały sprzedaży: sklepy i hurtownie w dwóch dużych miastach województwa Śląskiego, dystrybucja bezpośrednia do warsztatów i sklepów sprzedaży detalicznej. Sprzedaż internetowa poprzez własny sklep internetowy oraz witryny na wszystkich popularnych platformach sprzedażowych.
- 25 lat nieprzerwanej działalności w branży aftermarket
 Ponad 1200 klientów, stałe i trwałe relacje z odbiorcami i dostawcami
- Spółka jest autoryzowanym dystrybutorem Magneti Marelli ( w Polsce jest tylko 57 dystrybutorów ) oraz firmy TYC (w Polsce tylko 13 dystrybutorów)
- Zatrudnienie - 13 pracowników, ze średnim stażem pracy 12 lat
- Towary w ilości ponad 40.000 pozycji o wartości ponad 3,5 mln PLN
- Przychody powyżej 5 mln PLN, wartość aktywów 4,5 mln PLN, wartość zapasów 3,5 mln PLN, brak kredytów i zobowiązań handlowych przeterminowanych, brak zobowiązań w ZUS i US
- Baza magazynowa o powierzchni ponad 2 tyś m kw.


Wsparcie posprzedażowe

Wsparcie posprzedażowe możliwe, jeżeli będzie taki oczekiwanie inwestora. Ponieważ spółka cały czas prowadzi działalność operacyjną, po ewentualnej transakcji pozostają wszyscy pracownicy ze swoimi kompetencjami, relacjami rynkowymi i doświadczeniem.


Powód sprzedaży

Wiek emerytalny wspólników. Brak sukcesji (dzieci wspólników robią kariery w innych zawodach i nie są zainteresowane kontynuowaniem rodzinnego biznesu)

Podobne oferty

globalbroker.biz

SprzedamBiznes.pl jest internetową platformą profesjonalnych ofert biznesowych, działającą na krajowym rynku począwszy od 2011 roku.

Operatorem serwisu jest firma
Skytech IT Sp. z o.o. w Krakowie.

Kontakt z nami

Skytech IT Sp. z o.o.
ul. Przemysłowa 12, 30-701 Kraków