Specjalistyczny e-sklep • Cena: 89 000 zł
 • Przychody: 680 000 zł
 • Dochody: 127 000 zł
 • Rok założenia: 2015
 • Liczba pracowników:
 • Adres internetowy: Ukryty
 • Charakter działalności:
  • ▪ Handel
 • Zakres sprzedaży:
  • ▪ Całość firmy

Opis oferty


Przedmiotem ogłoszenia jest prosperujący sklep internetowy, specjalizujący się w komponentach układu hamulcowego, prowadzony od 2015 roku. (Sklep detaliczny, w dalszej perspektywie – hurtownia ). Firma prowadzi własny import, dzięki czemu zakładamy kierunek hurtowy (warsztaty, niewielki hurtowni, sklepy z częściami zamiennymi).

Sklep pozycjonuje się jako fachowca do spraw układu hamulcowego. Oferta sklepu zawiera 50% asortymentu od dostawców krajowych, 50% to są produkty własnego importu. Sklep korzysta z własnego katalogu autorskiego (nie Tecdoc), zawierający marki i modeli samochodów europejskiego, azjatickiego i amerykańskiego, jakich nie oferuje inne sklepy europejskie. Oprócz modeli, katalog zawiera OE numery z rynków EU, USA, Japan (większości z jakich nie ma w Tecdocu). Dzieki tym czynnikom firma zakłada marze do trzystu procent (działalność na bardzo wysokiej marży).

Rynek i konkurenci. Mimo to, że na rynku są inne sklepy z tej branży – sprzedawany podmiot jest najbardziej konkurencyjnym. Najważniejszą zaletą względem innych platform sprzedażowych online (przeważnie Tecdoc system) jest własny katalog, zawierający wszystkie popularne w EU marki i modeli amerykańskie i azjatyckie, oraz modeli i wersji, jakich nie ma w Tecdoc. Własny magazyn i własny import umożliwiają planowanie stanu magazynowego według popytu, a nie stanów dostawców krajowych. Taki marketing pozwala oferować asortyment, jakiego inne sklepy po prostu nie maja ani w ofercie, ani na stanie.

Perspektywy w najbliższej przyszłości
- start sklepu .de dla użytkowników z Niemiec oraz EU
- założenie kierunku hurtowego b2b (strona b2b już jest zrealizowana)
- dodanie nowych kategorii towarowych (nowy wysoko rentowny produkt)

Wzrost rok do rok jest na poziomie – 15-18% rocznie


Nieruchomości i urządzenia

- procesy beznesowe
- sklep ze wszystkimi domenami (.pl, .de)
- znak towarowy
- Google Ads (kilka rozbudowanych kampanii)
- bazy danych\ katalog


Wsparcie posprzedażowe

- wsparcie w organizacja działalności -2 mies.
- szkolenie pracownikow


Powód sprzedaży

Podobne oferty

globalbroker.biz

SprzedamBiznes.pl jest internetową platformą profesjonalnych ofert biznesowych, działającą na krajowym rynku począwszy od 2011 roku.

Operatorem serwisu jest firma
Skytech IT Sp. z o.o. w Krakowie.

Kontakt z nami

Skytech IT Sp. z o.o.
ul. Przemysłowa 12, 30-701 Kraków