Sklep internetowy z używanymi płytami winylowymi • Cena:
 • Przychody:
 • Dochody:
 • Rok założenia: 2017
 • Liczba pracowników: 1
 • Charakter działalności:
  • ▪ Handel
 • Zakres sprzedaży:
  • ▪ Całość firmy

Opis oferty

Jest to największy sklep internetowy z używanymi płytami winylowymi, z możliwością rozbudowy o sprzęt i akcesoria HI-FI oraz muzykę na CD.
Na polskim rynku brakuje wyraźnego lidera, a najlepsze lata branża ma dopiero przed sobą. Świadczą o tym wszystkie badania rynku z ostatnich dwóch lat. Dane statystyczne organizacji BPI pokazują, że sprzedaż winyli w 2014 roku przerosła wyniki z połowy lat 90., a dokładnie z 1996 roku, kiedy sprzedano około miliona egzemplarzy. 2014 rok to 1,2 miliona, a więc o prawie 25% więcej. Sprzedaż stale wzrasta, a tendencję potwierdza raport Międzynarodowej Federacji Przemysłu Muzycznego (IFPI). Pomimo, że sam rynek fonograficzny nieco zwolnił, wiele wskaźników poprawiło się, oprócz zwiększonej sprzedaży winyli, która obecnie zajmuje około 2% całego rynku.

Dodatkowe korzyści:
- lista wydarzeń (giełd płytowych, eventów i festiwali), na których można wystawiać produkty (opcjonalnie, na życzenie),
- możliwość szybkiego rozwoju biznesu w rynkowej niszy, która nie jest w 100% zagospodarowana.

Klienci sklepów winylowych są w większości stałymi klientami. Agencja BPI opublikowała niedawno wyniki ankiety, w której przepytano niemal dwa tysiące osób kupujących płyty winylowe. Okazało się, że ich głównymi odbiorcami są fanatycy muzyki.

- Prawie 70% ankietowanych osób kupuje co miesiąc przynajmniej jeden album na winylu.
- Niemal 20% wzbogaca swoją kolekcję jeszcze częściej - przynajmniej raz na tydzień.

Najwięcej koneserów można znaleźć w przedziale wiekowym 35 – 44 lata, ale aż jedną trzecią ankietowanych stanowiły osoby młodsze.

Ciekawostką jest, że rosnący popyt w ostatnich latach powoduje ciągły wzrost cen. Na brytyjskim rynku w 2016 roku wartość sprzedaży płyt winylowych przewyższyła – po raz pierwszy w historii – sprzedaż plików cyfrowych.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt.


Nieruchomości i urządzenia

Sklep posiada:
- 12 tys. płyt winylowych, których wartość detaliczna to ok. 300 tys. Złotych,
- sprawdzony łańcuch dostaw wraz z siecią kontaktów do osób i firm, u których można się zatowarować,
- własną domenę,
- rozbudowaną stronę internetową oraz blog,
- aktywnie prowadzone social media (facebook, instagram, google plus).

Obecnie funkcjonują trzy aktywne i rozwijające się kanały sprzedaży online:
1. Bezpośrednio na stronie www – platforma połączona z autorskim blogiem. W ostatnim miesiącu strona wygenerowała prawie 7000 odsłon.
2. Poprzez discogs.com - największą platformę sprzedaży winyli na świecie. Nasz profil ma 100% pozytywnych opinii. Sprzedaż m.in. do Japonii, USA, Wielkiej Brytanii, Australii.
3. allegro.pl – aktualnie wystawionych 3 200 pozycji. Konto ma 100% pozytywnych opinii.

Wszystkie trzy kanały sprzedaży online są ze sobą odpowiednio zintegrowane, co umożliwia łatwe zarządzanie asortymentem.


Wsparcie posprzedażowe

Oferta zawiera szkolenie w wymiarze 8h oraz mentoring online/telefoniczny przez pierwszy tydzień celem przekazania wszystkich niezbędnych kompetencji do prowadzenia tego biznesu.


Powód sprzedaży

Podobne oferty

globalbroker.biz

SprzedamBiznes.pl jest internetową platformą profesjonalnych ofert biznesowych, działającą na krajowym rynku począwszy od 2011 roku.

Operatorem serwisu jest firma
Skytech IT Sp. z o.o. w Krakowie.

Kontakt z nami

Skytech IT Sp. z o.o.
ul. Przemysłowa 12, 30-701 Kraków