Sklep internetowy - produkty drewniane • Cena:
 • Przychody:
 • Dochody:
 • Rok założenia: 2018
 • Liczba pracowników:
 • Charakter działalności:
  • ▪ Handel
 • Zakres sprzedaży:
  • ▪ Całość firmy

Opis oferty

Dzień dobry, posiadam na sprzedaż sklep internetowy wood-shop.pl (posiadamy też domenę woodshop.pl). Sklep zajmujący się sprzedażą produktów drewnianych. Posiadamy bazę kilkunastu kontrahentów (głównie polscy, 2 zagranicznych), którzy wysyłają do klientów towar, który się sprzedał w naszym sklepie.

Sklep postawiony w oparciu o system idosell, 100% dropshipping.
Komunikacja z kontrahentami - mailowa. Komunikacja z klientami - głównie przez system idosell, zautomatyzowana. Standardowy proces zakupu wygląda następująco: Klient znajduje coś na sklepie, kupuje, my przesyłamy info do kontrahentów, paczka idzie do klienta i temat załatwiony. :) Dzięki oprogramowaniu idosell klient jest poinformowany o stanie paczki (opłacona, wysłana, numer paczki itd.).

Dane SEO (na dzień 29.01)
Wizyt przez ostatnie 28 dni: 3,55 tysiąca
Wyświetleń przez ostatnie 28 dni: 200 tysięcy
Wizyt w 2022: 38,4 tysiąca
Wyświetleń w 2022: 2,19 miliona
CTR: 2%
Średnia pozycja: 16,9
110 fraz TOP 3 Google (tendencja rosnąca)
287 fraz TOP 10 Google (tendencja rosnąca)
1600 fraz TOP 50 Google (tendencja rosnąca)

Dane finansowe / sprzedaż:
2022: 396 sprzedaży na kwotę 81 tysięcy (przychód) (ruch wyłącznie organiczny)
2021: 416 sprzedaży na kwotę 86 tysięcy (przychód) (trochę ruchu z GAds)
2020: 470 sprzedaży na kwotę 101 tysięcy (przychód) (sporo ruchu z GAds)
2019: 313 sprzedaży na kwotę 73 tysięcy (przychód) (sporo ruchu z GAds)

Rok 2022 był dość ciężki przez wybuch wojny + doszła do tego zmiana polityki sklepu (wyłączenie GAds). Zdecydowałem się, że chcę sklep prowadzić bez kosztowo, więc jedynym realnym kosztem dla sklepu jest: 1. System idosell, 2. Hosting, 3. Domena - łącznie ok. 250 PLN miesięcznie.

Jeśli chodzi o dochody - marża na produkcie w zależności od producenta waha się od 10 do 35%, średnia wychodziła ok 20-25% (w zależności od miesiąca). Szacowany dochód za zeszły rok (za zeszłe się nie wypowiadam żeby nie uwzględniać GAds) to ok. 16 000 złotych.

Przy minimalnym nakładzie pracy, który wymaga ten sklep (1h tygodniowo - opłacenie faktur, przesłanie wiadomości do kontrahentów, pisanie treści na bloga) to całkiem fajny dodatek do pensji. :)

DLACZEGO SPRZEDAJĘ:
Przez wzgląd na rozwój innych biznesów - zmieniam formę prowadzenia działalności z JDG na spółkę, niestety wiąże się to z koniecznością prowadzenia pełnej księgowością, a to z kolei znaczy, że za każdy zakup muszę zapłacić 10 złotych księgowym. Tym samym z policzonych 16 tysięcy wyżej, nagle zostałoby mi 12.
Po latach spokojnego rozwijania biznesu - taki spadek jest dla mnie nie do zaakceptowania. Na JDG raz w miesiącu siadałem na 15 minut, robiłem rozliczenie i było po temacie.


Nieruchomości i urządzenia

W ramach sklepu sprzedajemy: Domenę, hosting, fanpage, konto IG, kontakty z kontrahentami, kasę fiskalną, konto google search console, google analytics, logo, content ze strony, grafiki, program do generowania opisów towarów, know-how.


Wsparcie posprzedażowe

Zapewniam 3-miesięczne wsparcie w obsłudze sklepu, choć oczywiście w sytuacjach nagłych zawsze będę pod telefonem żeby pomóc. :)


Powód sprzedaży

Wzrost kosztów prowadzenia działalności związany przejściem z JDG na sp. z o.o.

Podobne oferty

globalbroker.biz

SprzedamBiznes.pl jest internetową platformą profesjonalnych ofert biznesowych, działającą na krajowym rynku począwszy od 2011 roku.

Operatorem serwisu jest firma
Skytech IT Sp. z o.o. w Krakowie.

Kontakt z nami

Skytech IT Sp. z o.o.
ul. Przemysłowa 12, 30-701 Kraków