Sklep internetowy EKOPOLKA - drogeria online, sklep z kosmetykami • Cena: 89 000 zł
 • Przychody: 490 000 zł
 • Dochody:
 • Rok założenia: 2016
 • Liczba pracowników: 0
 • Charakter działalności:
  • ▪ Handel
 • Zakres sprzedaży:
  • ▪ Całość firmy

Opis oferty

Sprzedam naturalną drogerię internetową! Ogromny potencjał! Znana marka, 34 tys. obserwujących na Facebooku, 40 tys. obserwujących na Instagramie, 1200 kart produktów, lista Klientek i Subskrybentek, dopracowana wizualizacja graficzna.

Sklep internetowy ekopolka.pl został założony w październiku 2016 jako pierwszy sklep internetowy z wyłącznie polskimi kosmetykami naturalnymi. Sklep jest narzędziem gotowym do działania i sprzedaży od zaraz.

W ciągu niemal 6 lat intensywnego działania marketingowego i sprzedażowego zyskałam grono wiernych Klientek, bardzo dużą rozpoznawalność marki i ogromną wiedzę o polskich markach i naturalnych produktach, które warto wybrać do asortymentu sklepu.

Aktualnie z powodu mojego powrotu do pracy w zawodzie działalność sklepu jest wyciszona. Był to dla mnie czas sprawdzenia czym chcę się zajmować na co dzień. Wybieram pielęgniarstwo, dlatego na Ekopolkę nie starczy mi już życiowej przestrzeni. Oddam Ją za to tylko w dobre ręce :)

W cenie zakupu 89 tys. otrzymujesz:
- Markę ekopolka - wartość marki wyceniam na 40 tys. zł. Markę tworzę sukcesywnie i promuję od prawie 6 lat – jest szeroko rozpoznawana, lubiana i ma spore grono stałych Klientek. Nazwa sklepu jest unikalna, chwytliwa, bardzo dobrze kojarzona. W ciągu tych 6 lat na reklamę na Facebooku wydałam ponad 55 tys. zł, na reklamy Google dodatkowe ponad 20 tys. zł. Wpłynęło to nie tylko na zbudowanie dużej listy Klientek i Subskrybentek, ale również stworzenie dużych profili społecznościowych.
- Bazę produktów - karty produktów (ponad 1200 pozycji! Wartość samych tylko kart produktowych to min. 18 tys.zł) – stworzone w sklepie opisy, wgrane zdjęcia i wykonane pozycjonowanie produktów, co jest wynikiem wieloletniej wytężonej i kreatywnej pracy.
- Social media - profil na Facebooku z 34 tys. obserwujących i profil na Instagramie z 40 tys. obserwujących - wyceniam je łącznie na 37 tys. zł – 0,50 zł za 1 obserwującego
- Listę Klientek (ponad 9 tys. osób) i Subskrybentek (ponad 9,6 tys. adresów), o wartości 5 tys. zł
- Księgę znaku o wartości 2 tys. zł, stworzoną przez profesjonalną graficzkę. Księga znaku to dokument zawierający logotyp, sugerowane czcionki i kolory dla identyfikacji wizualnej.
* Przekazuję prawa autorskie do wizualizacji graficznej.
- Projekty ulotek, podziękowań i bonu podarunkowego o wartości 2 tys. zł, stworzone przez graficzkę. Wszystkie gotowe do przekazania do drukarni. Polecę Ci również sprawdzoną drukarnię internetową, której jakość wydruków jest doskonała, a ceny naprawdę korzystne.
* Przekazuję prawa autorskie do projektów materiałów graficznych.
- Pakiet własnych zdjęć produktowych, charakterystycznych dla Ekopolki - wartość 5 tys. zł, próbka w zdjęciach oferty :)

# Sklep internetowy, postawiony na platformie Shoper, która jest innowacyjnym i bardzo rozwojowym oprogramowaniem dla e-commerce - z wyspecjalizowanym panelem administracyjnym i sprawną pomocą techniczną
# Licencja sklepu Shoper z Abonamentem Platynowym, opłacana comiesięcznie, opłacona do 14.stycznia 2023. Abonament platynowy obejmuje: możliwość utworzenia do 20 tys. produktów, dwustronną integrację z Allegro, sklep na Facebooku, nowoczesne płatności online, blog, darmową grafikę w sklepie, responsywną wersję sklepu, oprogramowanie przyjazne dla Google, kupony rabatowe i program lojalnościowy dla Klientów, oznaczanie metkami produktowymi (bestsellery, promocje, nowości).
# Domena ekopolka.pl opłacona do 18.września 2023
# Certyfikat SSL opłacony do 6. grudnia 2023
# Konto pocztowe założone na zasadach cesji jako konto biznesowe Gmail
# Aplikacja Shoper Faktury i Magazyn opłacana comiesięcznie - pracuję na programie magazynowo- księgowym, który jest dwustronnie zintegrowany ze sklepem. Integracja obejmuje zarówno wystawianie dokumentów sprzedażowych (paragon/faktura) z poziomu panelu administracyjnego Shoper ze skutkiem magazynowym w aplikacji, jak i synchronizację stanów magazynowych z aplikacji
do Shopera.
# Wyselekcjonowany asortyment - wybrałam do asortymentu tylko najlepsze polskie naturalne marki kosmetyczne: Mokosh, Ministerstwo Dobrego Mydła, Resibo, Make Me Bio, MydłoStacja. Wszystkie produkty wpisują się w ideę zero waste – opakowania są szklane, papierowe lub wykonane z plastiku z recyklingu.
# Dostęp do konta MailChimp – systemu do darmowej konfiguracji i wysyłki newslettera
# Namiary na najlepsze i najtańsze materiały pakowe z gotowym pomysłem i schematem ekologicznego pakowania: kartony, bibuły ozdobne, skropak (roślinny wypełniacz), tektura falista, papierowe taśmy
# Regulamin sklepu internetowego oraz Polityka Prywatności
# Kontakty do producentów i hurtowni z wynegocjowanymi marżami - rabaty hurtowe od cen detalicznych na poziomie 30-40%.
# Polecenie sprawdzonej agencji reklamowej obsługującej reklamy Google Ads oraz pozycjonowanie sklepu

Sklep jest działalnością niskokosztową.
Koszty stałe to opłaty za internet, telefon, koszt towaru, koszty przesyłek (za przesyłki przeważnie płacą Klienci). Raz w roku domena, certyfikat SSL i platforma sklepu Shoper.

Jakie przychody generował sklep?
2018 rok - 442 tys. zł
2019 rok - 492 tys. zł
2020 rok - 402 tys. zł
2021 rok - 330 tys. zł, ale był to już czas mojego powrotu do pielęgniarstwa na pełny etat, więc na aktywną sprzedaż poświęcałam niewiele czasu. 2021 rok w Ekopolce był też rokiem bez płatnych reklam. Z samej tylko działalności w mediach społecznościowych i wypozycjonowania sklepu w Google, czyli ruchu organicznego uzyskałam przychód ponad 300 tys zł. Jest to dowód na to, że sklep i marka są na tyle silne, że wystarczy rozpocząć aktywne działania w mediach społecznościowych, uruchomić reklamy, zaopatrzyć magazyn w kosmetyki poleconych przeze mnie polskich marek, żeby uzyskać przychód na zadowalającym poziomie jeszcze w tym sezonie.

Konfiguracja sklepu umożliwia pracę oraz sprzedaż produktów od zaraz!
Prowadzenie sklepu nie wymaga zaawansowanych umiejętności programistycznych. Panel obsługi sklepu jest bardzo prosty i intuicyjny, a wszystkie zamówienia można obsługiwać z poziomu komputera lub telefony (dedykowana darmowa aplikacja Shoper). W sklepie skonfigurowane są również e-płatności z szybkimi przelewami oraz możliwość skorzystania z aplikacji, ułatwiających
m.in. zamawianie przesyłek kurierskich i tworzenie etykiet.

Regularne szkolenia i warsztaty online
Shoper oferuje regularne darmowe szkolenia i warsztaty online dla właścicieli sklepów – na bardzo wysokim poziomie merytorycznym! Tematyka warsztatów to m.in. audyt sklepu, optymalizacja strony, (SEO), podstawy analityki internetowej (Google Analytics), komunikacja marki online, sposoby skutecznego dotarcia do Klienta.

Kupując gotowy sklep internetowy zyskujesz:
o Świetny początek dla Twojego biznesu
o Know-how i moje doświadczenie w prowadzeniu drogerii
o Oszczędność wielu miesięcy intensywnej pracy przy konfiguracji sklepu, tworzeniu
wizualizacji graficznej i projektów ulotek, zakładaniu kart produktów, promowaniu sklepu
o Grono fanek w mediach społecznościowych

Koszt: 89.000 zł
Sprzedaż zorganizowanej części przedsiębiorstwa na podstawie umowy jest zwolniona z podatku VAT.
Jeśli jednak preferujesz fakturę VAT - jest to kwestia otwarta.


Nieruchomości i urządzenia


Wsparcie posprzedażowe

Oferta zawiera moje wsparcie po sprzedaży przez 2 miesiące Twojej działalności. W przypadku zainteresowania zostaną przekazane wszelkie kontakty do producentów i hurtowni z wynegocjowanymi marżami. Polecę sprawdzoną agencję reklamową, obsługującą reklamy Google Ads oraz pozycjonowanie sklepu.


Powód sprzedaży

Dlaczego sprzedaję działający sklep internetowy?
...teraz, kiedy sprzedaż online rośnie i wchodzimy w najlepszą dekadę handlu online? Właśnie dlatego – sklep pochłania wiele mojego czasu i widzę jak niewiele więcej zaangażowania potrzeba, żeby stał się naprawdę dobrym biznesem. Praca etatowa, w którą jestem zaangażowana i
codzienne życie rodzinne (dzieciaki:)) zaczęły zabierać mi coraz więcej czasu i zwyczajnie każdego dnia muszę dokonywać trudnych wyborów, komu i czemu poświęcić swój czas, energię i zaangażowanie. Mimo wielu prób i ogromnych chęci musiałam podjąć tę niełatwą decyzję. Trudną tym bardziej, że to mój indywidualny, dopieszczony i przepełniony dobrą energią projekt.

Dlatego też oferuję Ci gotowy projekt sklepu z wielkim żalem, ale też ze szczerym poczuciem, że możesz zamienić ten sklep w coś WIELKIEGO.
Sklep ciągle jest w fazie rozwoju, dlatego wymaga dalszych systematycznych działań w szczególności pod kątem rozszerzenia asortymentu, pozycjonowania, reklamy i budowania marki w mediach społecznościowych.

Podobne oferty

globalbroker.biz

SprzedamBiznes.pl jest internetową platformą profesjonalnych ofert biznesowych, działającą na krajowym rynku począwszy od 2011 roku.

Operatorem serwisu jest firma
Skytech IT Sp. z o.o. w Krakowie.

Kontakt z nami

Skytech IT Sp. z o.o.
ul. Przemysłowa 12, 30-701 Kraków