Produkcja innowacyjnych wind - branża pogrzebowa • Cena: 280 000 zł
 • Przychody:
 • Dochody:
 • Rok założenia:
 • Liczba pracowników:
 • Charakter działalności:
  • ▪ Produkcja
 • Zakres sprzedaży:
  • ▪ Całość firmy

Opis oferty

Sprzedam biznes z dobrym dochodem to znaczy technologię produkcji grawitacyjnej windy do opuszczania trumien z automatycznie zasuwanymi roletami bocznymi, na których, po zasunięciu, można kłaść wieńce i kwiaty. Jest to całkowicie nowatorski i dopracowany wyrób znacznie bardziej funkcjonalny i estetyczny niż winda produkcji amerykańskiej dobrze sprzedająca się na rynku Polskim i światowym od ponad 80 lat w prawie nie zmienionej postaci.

Konstrukcja windy daleko wyprzedziła windy innych producentów w tym amerykańskiej, niczego im nie uwłaczając, dlatego, że poświęciłem temu 7 lat. Znam dobrze rynek pogrzebowy. Wiem, że chcą wyrób bardzo estetyczny, funkcjonalny, robiący mocne wrażenie na uczestnikach pogrzebów, trudne do uszkodzenia, bezawaryjne i łatwe w obsłudze. To wszystko moja konstrukcja spełnia.

Windę amerykańską zakupiło w Polsce bardzo dużo firm pogrzebowych. Koszt grawitacyjnej windy amerykańskiej bez zasłon, rolety pod wieńce i kwiaty, z pasami odpinanymi tylko z jednej strony i po opuszczeniu trumny pozostałą część pasa trzeba przeciągać pod trumną brudząc go ziemią to wynosi 17 500 netto, do tego ręcznie zakładana krata pod wieńce i kwiaty to dodatkowy koszt 1 620,- zł netto. Razem 19 120,-zł netto czyli brutto 23 600,-zł. I trzeba uruchamiać ją ręcznie. Moja winda z zasłonami bocznymi, uruchamianymi pilotem roletami pokrytymi materiałem zasłaniającym grób, dającym możliwość kładzenia na nie wieńców i kwiatów i uruchamianiem opuszczania trumny również pilotem opuszczania trumny kosztuje 17 200,- netto czyli 21 160,- brutto. Wyrób znacznie przewyższa windę amerykańską pod każdym względem.

Koszt wytworzenia jednej windy wynosi około 8 900,-zł netto. Cena sprzedaży 17 200,- netto. Pozostaje 8 300,-zł . Do opodatkowania. Jedna zatrudniona osoba może zrobić średnio 2.5 windy na miesiąc. Daje to ponad 16 000,- zł czystego dochodu. Cena odsprzedaży zależy od formy sprzedaży tj. 280 000, lub 330 000 +VAT (do odliczenia) -na fakturę gdzie wtedy 330 000,- jest kosztem do odliczenia lub 380 000,- na umowę kupna-sprzedaży, gdyż wtedy muszę odprowadzić około 100 000,- podatku. Inwestycja powinna zwrócić się po 1.5 roku.

Powodem sprzedaży jest to, że przekroczyłem już wiek emerytalny, chociaż wciąż prowadzę firmę i włożyłem w to o wiele więcej pieniędzy i czasu niż przewidywałem, co przełożyło się na brak funduszy na dalszą produkcję. Nie mam swojego dorobku komu przekazać. Produkuję urządzenia dla branży pogrzebowej już od 2005 roku, mam w tym duże doświadczenie i pomogę w rozruszaniu produkcji.
Do produkcji potrzebne są stoły o długości ok. 6mb, spawarka TIG AC/DC czyli do nierdzewki i aluminium, dwie wkrętarki akumulatorowe, zestaw kluczy imbusowych, trochę różnych śrubokrętów i kluczy płaskich i to wszystko.

Moje doświadczenie w branży pogrzebowej zacząłem od mechanicznych wind do opuszczania trumien. Dwa lata później przerobiłem je na napęd elektryczny. Wyprodukowałem ich ponad 400 sztuk. Zdecydowana większość z nich pracuje do dzisiaj. Te windy były motorem napędowym firmy. Przewidywany zysk roczny ze sprzedaży tej windy przy dwóch, trzech sztukach miesięcznie to około 260 000,- na czysto. Kwota może być znacznie wyższa, zależy to od dobrej reklamy w internecie. Podana kwota zakupu obejmuje 280 000,- zł za zakup technologii i prawie 100 000,-, który muszę odprowadzić jako podatek od sprzedaży. Dlatego można rozważyć sprzedaż w dwóch ratach na umowę kupna- sprzedaży lub inne opcje.

Prócz windy mam więcej produkowanych urządzeń, których produkcję stopniowo chcę przekazać nowemu producentowi. Są to podesty nagrobne, szalunki automatycznie wyjmowane z grobu, kolumny głośnikowe, chłodnie na zwłoki z załadunkiem czołowym i bocznym oraz specjalne dla kościołów i kaplic, wózki hydrauliczne do podnoszenia tac ze zwłokami lub trumien, elektryczną windę do urn, wózki do przewożenia trumien, katafalki mobilne do kościołów i na koniec absolutny hit, grawitacyjną windę do urn, której sprzedałem ponad 200 egzemplarzy.

Oferta jest elastyczna, bo rozważam różne formy przekazania technologii czyli wszystkich rysunków do wypalania laserem, gięcia na krawędziarkach, toczenia detali na maszynach CNC w celu powtarzalności oraz rysunków montażowych. Ktoś, kogo ta oferta zainteresuje nabędzie niekończącą się branżę, bo branża pogrzebowa będzie zawsze.
Link do filmu na YouTube z windą. [dane ukryte]


Nieruchomości i urządzenia

Sprzedaję technologię produkcji z rysunkami na laser, krawędziarkę, toczenie CNC, kontakty zaopatrzeniowe


Wsparcie posprzedażowe

Pomogę uruchomić i rozruszać produkcję


Powód sprzedaży

Wiek emerytalny i to, że zaprojektowanie i uruchomienie produkcji zajęło mi w wiele więcej czasu i pochłonęło o wiele większe koszty niż przewidywałem.

Podobne oferty

globalbroker.biz

SprzedamBiznes.pl jest internetową platformą profesjonalnych ofert biznesowych, działającą na krajowym rynku począwszy od 2011 roku.

Operatorem serwisu jest firma
Skytech IT Sp. z o.o. w Krakowie.

Kontakt z nami

Skytech IT Sp. z o.o.
ul. Przemysłowa 12, 30-701 Kraków