Platforma ogłoszeniowo-handlowa - Okeno_pl • Cena:
 • Przychody:
 • Dochody:
 • Rok założenia:
 • Liczba pracowników:
 • Charakter działalności:
  • ▪ Handel
  • ▪ Usługi
 • Zakres sprzedaży:
  • ▪ Pakiet większościowy

Opis oferty

Okeno_pl to ogólnopolska platforma e-commerce, która udostępnia Użytkownikom możliwość publikowania ogłoszeń drobnych i ofert sprzedaży (kup teraz) w aż 15 różnych kategoriach, m.in. nieruchomości, motoryzacji, pracy, usług, elektroniki, moda i uroda.

Portal posiada funkcjonalności wykorzystujące znane rozwiązania w nowy, innowacyjny sposób, dzięki czemu znacznie odróżnia się ona od konkurencyjnych serwisów. Jej bardzo ważną część stanowi Strefa Firm - katalog zarejestrowanych przedsiębiorstw, które rejestrując się zyskują dostęp do zaawansowanych rozbudowanych narzędzi sprzedażowych, które pozwalają na proste i szybkie zarządzanie opublikowanymi ofertami, zapytaniami czy też zamówieniami.

Platforma posiada aplikację mobilną, dostępną zarówno na system operacyjny Android (Google Play) jak i iOS (App Stare).

Portal jest darmowy, posiada jednak płatne funkcjonalności premium takie, jak promocja opublikowanych ofert na stronie głównej, konta premium, które zyskują dostęp do dodatkowych funkcjonalności. Po uzyskaniu satysfakcjonującej liczby unikalnych użytkowników miesięcznie, planowane jest wprowadzenie opłat, pobieranych od użytkowników za publikację większej ilości ofert w serwisie, głównie w kategoriach takich, jak nieruchomości czy motoryzacja.
Serwis pobiera także prowizję za sprzedaż towarów za pośrednictwem okeno_pl w wysokości 4%.

Platforma Okeno_pl jest rozbudowana o zaawansowane integracje z systemami zewnętrznymi, m. in. asari web, Galactica Virgo, Auto-Market, AproSoft, Pracuj_pl, Goldenline, Metrohouse, Homebroker. Pozwala to Użytkownikom tych systemów na eksport swoich ofert do portalu okeno_pl w kilka minut, bez względu na ich liczbę. Wdrożone zostało również narzędzie integracji z Allegro, dzięki któremu Sprzedawcy zarejestrowani w tym serwisie mogą pobrać wszystkie aktualne aukcje do okeno_pl, pomijając tym samym żmudny proces zamieszczania ich ponownie.

Platforma posiada również katalog firm, do którego trafiają wizytówki wszystkich zarejestrowanych w serwisie kont firmowych. Katalog ten również podzielony jest na kategorie oraz posiada wyszukiwarkę. Wdrożony został system recenzji i oceniania. Firmy już teraz zaczynają budować swoją markę w serwisie okeno_pl.

Poza wyżej wymienionymi funkcjonalnościami, platforma posiada ich jeszcze mnóstwo. Na bieżąco opracowywane są także kolejne innowacyjne funkcje, które jeszcze bardziej zwiększą atrakcyjność serwisu, który w sieci widnieje od lekko ponad roku. W tym czasie w okeno_pl opublikowano blisko 2 mln. ogłoszeń i ofert "Kup teraz". Liczba ta stale rośnie. Planem na najbliższą przyszłość jest zwiększenie sprzedaży oraz przychodu z prowizji pobieranej od Sprzedawców.

W sklepach Google Play i Apple Stare dostępna jest do pobrania aplikacja mobilna okeno_pl.

Model biznesowy w wielkim skrócie.

- Opłaty za publikacje ofert w popularnych kategoriach (motoryzacja, nieruchomości, praca).
- Promowanie ofert oraz wizytówek firmowych, pakiety promowań.
- Opcje premium dla firm i użytkowników prywatnych.
- Prowizje od sprzedaży za pośrednictwem portalu.
- Opłaty abonamentowe za dostęp do rozbudowanych narzędzi sprzedażowych i marketingowych,
- Reklamodawcy.

Podsumowanie:

Popularne portale ogłoszeniowe i aukcyjne stają się coraz droższe, przez co wiele Użytkowników poszukuje dla nich alternatywy, lecz bardzo ciężko ją znaleźć. Istnieje mnóstwo przypadków, w których firmy zrezygnowały z nieopłacalnego już dla nich handlu na najpopularniejszych serwisach aukcyjnych i ogłoszeniowych z racji podwyżek cen.


Nieruchomości i urządzenia


Wsparcie posprzedażowe


Powód sprzedaży

Podobne oferty

globalbroker.biz

SprzedamBiznes.pl jest internetową platformą profesjonalnych ofert biznesowych, działającą na krajowym rynku począwszy od 2011 roku.

Operatorem serwisu jest firma
Skytech IT Sp. z o.o. w Krakowie.

Kontakt z nami

Skytech IT Sp. z o.o.
ul. Przemysłowa 12, 30-701 Kraków