Oferta bezpośrednia od właściciela na sprzedaż obiektu recyklingowego 4ha w Szczecinie • Cena: 5 000 000 zł
 • Przychody:
 • Dochody:
 • Rok założenia: 1996
 • Liczba pracowników:
 • Charakter działalności:
  • ▪ Usługi
 • Zakres sprzedaży:
  • ▪ Całość firmy

Opis oferty

Na sprzedaż firma z obiektem przemysłowym, na którym wybudowana jest stacja demontażu pojazdów nr 13 Car-Gryf. Usytuowany w województwie zachodniopomorskim powiat Police, gmina Kołbaskowo, miejscowość Stobno. Do granicy niemieckiej / Lubieszyn ok. 6 km, do tablicy miasta Szczecin 4 km.

Firma powstała 1996 roku i działała tylko w zakresie importu i sprzedaży części używanych. W 2004 roku została nabyta nieruchomość w Stobnie na terenie, której otworzono w 2006 roku do dziś istniejącą stację demontażu pojazdów wpisaną w rejestr stacji w zachodniopomorskim pod nr 13. Stacja posiada wszelkie stosowne pozwolenia dotyczące gospodarki odpadami, decyzja nr WOŚ.II.7243.17.3.2014.AS ważną do 25.11.2024.
Firma zajmuje się sprzedażą części zdemontowanych samochodów klientom indywidualnym z Polski i z Niemiec. Dodatkowo zostały nawiązane długoletnie współprace z firmami (warsztaty, serwisy, itp.). Oprócz części sprzedawane są odpady w tym metale żelazne i nieżelazne oraz inne, w szczególności na rynek niemiecki.
Duże doświadczenie i zaufanie pozwoliło podpisywać z gminami umowy o kasację i parkowanie wraków a nieskazitelna opinia przyciągnęła instytucje i przedsiębiorstwa państwowe, przedsiębiorców i klientów indywidualnych, którzy ceniąc renomę i profesjonalizm firmy chętnie kasują swoje auta w naszej stacji.
Możliwości rozwoju:
Teren usytuowany na obszarze niezalewowym, dogodny dojazd do Niemiec, Polic, na prawobrzeże i centrum Szczecina, autostrady A11, A3, S3, krajowa 10 i 13, oprócz tego w najbliższym terminie zostanie rozpoczęta budowa obwodnicy północnej Szczecina, której węzeł będzie usytuowany 1 km od firmy.
Berlin w odległości 150 km gdzie są huty, do których można wysyłać bezpośrednio złom.
Eberswalde w odległości 80 km, gdzie mieści się firma posiadająca duża strzępiarkę, do której można korzystnie sprzedać: nieoczyszczone karoserie (z szybami, fotelami, plastikami), nieoczyszczone aluminium w postaci: kompletnych silników, skrzyń biegów, itp.
Bliskość położenia do Niemiec daje dostęp do tanich samochodów oraz zapewnia klientelę niemiecką.
Porty w Rostoku ( 200 km), Świnoujście (100 km) daje możliwość exportu części do Afryki.
Rynek zachodniopomorski oferuje w porównaniu do innych województw tanie samochody np. Lublin 200 zł, Omega 300 zł i inne podobnej wartości .
Sprzedałem tabor transportowy i zlikwidowałem etaty kierowców, gdyż na rynku szczecińskim jest dużo podwykonawców z lawetami, którzy przywożą wrak z miasta za kwotę 100 zł.
Prowadząc działalność jednoosobową nie byłem w stanie dodatkowo się obciążyć rozszerzając firmę o skup złomu, recyklingu RTV/AGD lub innych odpadów, choć obiekt ma potencjał i potrzebną ku temu infrastrukturą. Bocznica daje transport kolejowy lub możliwość złomowania taboru kolejowego.


Nieruchomości i urządzenia

Powierzchnia ok 4 ha ziemi przemysłowej, została przekształcona z użytkowania wieczystego na własność hipoteczną.
Teren ogrodzony wzdłuż drogi asfaltowej, latarnie zewnętrzne usytuowane wzdłuż płotu, drenaż położony na całej powierzchni terenu, pozwolenie na odprowadzanie wód deszczowych i przemysłowych do zbiornika gminnego.
Utwardzone drogi wewnętrzne oraz plac z kostki stanowi powierzchnię 1500m kw., na którym może funkcjonować ciężki sprzęt. Plac zewnętrzny o powierzchni 300m kw. podłączony pod separator ropopochodny oraz posadzkę wewnątrz hali o powierzchni 200m kw. również podłączoną pod separator i wyłożoną tak jak plac zewnętrzny geomembraną.
Hala stalowa do demontażu i magazynowania wyposażona jest w sześć bram oraz siódmą o szerokości 7m, wysokości 4m, która pozwala na dogodny wjazd sztaplarką z autem w pozycji bocznej.
Na terenie znajduje się pomieszczenie biurowe, sklep i część budynku socjalnego.
Znajdowała się tam kiedyś bocznica kolejowa połączona z czynną do dziś linią do stacji PKP Stobno. Zostały zdemontowane tory, podkłady ale podłoże i drenaże pozostały nienaruszone, można tanim kosztem bocznicę odtworzyć i przywrócić do eksploatacji.
Zasilanie obiektu jest dostarczane przez Energetykę PKP (moc wedle zapotrzebowania, tani prąd).
Teren klasyfikuje się zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego pod przemysł, handel, usługi, produkcję więc plan ten nie dopuszcza możliwości budowy mieszkalnej. 


Wsparcie posprzedażowe


Powód sprzedaży

Sprzedaję w/w obiekt i firmę z powodu uszczerbku na zdrowiu po wypadku.

Podobne oferty

globalbroker.biz

SprzedamBiznes.pl jest internetową platformą profesjonalnych ofert biznesowych, działającą na krajowym rynku począwszy od 2011 roku.

Operatorem serwisu jest firma
Skytech IT Sp. z o.o. w Krakowie.

Kontakt z nami

Skytech IT Sp. z o.o.
ul. Przemysłowa 12, 30-701 Kraków