Obróbka stali, projektowanie i produkcja maszyn • Cena: 6 990 000 zł
 • Przychody:
 • Dochody:
 • Rok założenia: 2007
 • Liczba pracowników: 20
 • Charakter działalności:
  • ▪ Produkcja
  • ▪ Usługi
 • Zakres sprzedaży:
  • ▪ Całość firmy

Opis oferty

Oferuję na sprzedaż prosperujące przedsiębiorstwo świadczące usługi w zakresie m.in. obróbki skrawania metalu zlokalizowane w miejscowości Olsztynek, przy drodze S7 (Gdańsk-Warszawa) oraz S51 (Olsztynek-Olsztyn).
Budynek po kapitalnym remoncie w dobrym stanie, o łącznej powierzchni 2131,10 m2, usytuowany na działce o powierzchni 3191 m2 w przemysłowej części miasta - zaledwie 1500 m od węzła drogi ekspresowej. Posesja ogrodzona, wokół inne budynki o przeznaczeniu przemysłowym.

Firma oferuje usługi w zakresie obróbki skrawania metalu poprzez frezowanie, toczenie szlifowanie, dłutowanie oraz świadczy usługi hartowania metalu, prac ślusarskich, cięci plazmowego, gięcia blach, regeneracji wałówi korpusów, piaskowania, czernienia, malowania.
Kolejnym zakresem prac w firmie są prace spawalnicze, w tym spawanie elektroniczne, gazowe, stali kwasosodpornej, aluminium i spawania konstrukcji.
Firma prowadzi również sprzedaż wyrobów gotowych oraz produkowanych przez siebie maszyn i urządzeń, takich jak: prostowarki do blach, gilotyny do cięcia blach, linie do cięcia poprzeczno-podłużnego oraz rozwijaki, nawijaki, podajniki, przenośniki i maszyny do cięcia pianki poliuretanowej tapicerskiej.

Dla zainteresowanych możliwość udostępnienia katalogu maszyn znajdujących się w firmie i częściowo widocznych na zdjęciach w ofercie!

Wyniki finansowe, lista kontrahentów, kontrakty do okazania przy zaawansowanych rozmowach, po podpisaniu umowy o zachowaniu poufności.

ATUTY: jakość - kontrola jakości 5S, renoma, know-how firmy, prawa autorskie do maszyn, zespół osobowy wraz ze specjalistami - projektant maszyn wykonywanych na indywidualne zamówienie.

Przedsiębiorstwo posiada wydaną decyzję środowiskową pozwalającą na wytwarzanie odpadów w związku z eksploatacją instalacji do mechanicznej i chemicznej obróbki metali.

Budynek łączy w sobie funkcję magazynowo - produkcyjną ( 4 hale produkcyjne) z zapleczem socjalno-biurowym (5 pokoi mieszkalnych z dostępem do wc, łazienek oraz kuchni).
Budynek piętrowy, częściowo podpiwniczony, poniemiecki, usytuowany na potężnych słupach żelbetowych oraz wymurowany cegłą.
Strop żelbetowy o udźwigu 750 kg na 1/m2 - pozwala na maksymalne wykorzystanie powierzchni - pierwszego piętra również na produkcję.
Dach płaski dwuspadowy kryty papą.
Obróbki blacharskie z blachy ocynkowanej.
Posadzki betonowe w części produkcyjnej, w części biurowej gres, terakota oraz panele podłogowe. Okna PCV (wymienione w całym budynku), drzwi zewnętrzne PCV oraz metalowe garażowe uchylne oraz płycinowe (wewnętrzne). Ściany tynkowane, w pomieszczeniach sanitarnych wyłożone glazurą. Tynki cementowo-wapienne. Ogólny stan techniczny dobry.
Budynek przeszedł remont kapitalny w 2011 r. Po tym czasie budynek na bieżąco poddawany był remontom bieżącym, w tym remontowi dachu (nowe pokrycie papą).

Nieruchomość składa się z następujących pomieszczeń:
- piwnice 183,10 m2: kotłownia, archiwum, magazyn,
- parter 1085,30 m2: hala produkcyjna ( wysokość 3,86 m) wraz z zapleczem socjalnym i pomieszczeniem biurowym,
- I piętro 1002,60 m2: pomieszczenia biurowe, toalety, łazienki, kuchnia oraz 3 hale magazynowo - produkcyjne (wysokości od 3,45 m do 4,48 m), rampa, dwie klatki schodowe.

Działka o pow. 3191 m2 związana jest z istniejącym budynkiem i stanowi plac manewrowy utwardzony betonem.

Bliskie sąsiedztwo węzła dwóch dróg ekspresowych (S7 oraz S51) spowodowała ułatwienie w dotarciu do rynków zbytu w całym kraju. W planie zagospodarowania przestrzennego nieruchomość położona jest w strefie zabudowy usługowej.

Nieruchomość posiada dogodny dojazd drogą asfaltową od strony drogi krajowej S51 - około 1 km od węzła Olsztyn - Olsztynek. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się zabudowania o podobnym charakterze - zabudowa magazynowo - składowa , przemysłowa.

Nieruchomość posiada następujące uzbrojenie w urządzenia infrastruktury technicznej:
- instalację sanitarną,
- wodną,
- elektryczną - przyłącze energetyczne półpośrednie do 120kW,
- instalację sprężonego powietrza,
- centralne ogrzewanie z kotłowni lokalnej wyposażonej w dwa nowe piece c.o. na ekogroszek,
- instalację fotowoltaiczną o mocy 50 kV zmontowaną na dachu budynku,
- instalację telefoniczną na kilka linii,
- sieć internetową,
- alarm,
- monitoring.


Zapraszam na prezentację i do rozmów.

Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego i może ulegać zmianie.


Nieruchomości i urządzenia


Wsparcie posprzedażowe

tak


Powód sprzedaży

chęć odejścia na emeryturę

Podobne oferty

globalbroker.biz

SprzedamBiznes.pl jest internetową platformą profesjonalnych ofert biznesowych, działającą na krajowym rynku począwszy od 2011 roku.

Operatorem serwisu jest firma
Skytech IT Sp. z o.o. w Krakowie.

Kontakt z nami

Skytech IT Sp. z o.o.
ul. Przemysłowa 12, 30-701 Kraków