Niewielka agencja reklamowa dla firm z sektora MŚP • Cena: 820 000 zł
 • Przychody:
 • Dochody: 300 000 zł
 • Rok założenia: 2020
 • Liczba pracowników:
 • Adres internetowy:
 • Charakter działalności:
  • ▪ Usługi
 • Zakres sprzedaży:
  • ▪ Całość firmy

Opis oferty

Sprzedam małą agencję reklamową specjalizującą się w obsłudze firm z sektora MŚP. 

INFORMACJE OGÓLNE
Firmę założyłem w sierpniu 2020 roku, początkowo jako jednoosobowa działalność, aktualnie jako spółka z.o.o. Jest to niewielka agencja reklamowa skupiająca się w większym stopniu na pozycjonowaniu, a w mniejszym na reklamie na Facebooku oraz w Google. Siedziba firmy mieści się w Poznaniu, ale dla pozyskiwania oraz obsługi klientów nie ma to żadnego znaczenia, ponieważ wszystko robimy zdalnie, nie spotkaliśmy się z żadnym naszym klientem. 

RYNEK
Główną oś działalności firmy stanowi pozycjonowanie w google maps, które jest stosunkowo świeżym tematem i w Polsce nie ma jeszcze dużej konkurencji w tym obszarze. Jest to mocno rozwojowa usługa, ponieważ google systematycznie zwiększa udział wyników lokalnych (czyli dotyczących danego miejsca np. "biuro rachunkowe poznań") w wyszukiwarce i dla małych oraz średnich firm wizytówka google stanowi coraz lepsze źródło nowych klientów. Śmiem twierdzić, że w Polsce nie ma drugiej firmy, która przyjęła model biznesowy, gdzie ta usługa stanowi większość przychodów firmy. 

KNOW HOW
Firma jest bardzo dobrze zorganizowana tzn. działamy według określonych procesów, które wypracowywaliśmy przez długi czas. Posiadamy procesy na marketing, sprzedaż, obsługę klientów oraz rzeczy związane z działaniem firmy. Działania dla naszych klientów również realizujemy w określonych procesach, także kupujac firmę przejmujesz sprawdzone know how pozycjonowania oraz realizowania kampanii reklamowych na Facebooku i w Google. 

FINANSE
Miesięczny dochód firmy to aktualnie ponad 20 000 zł na czysto i stale rośnie. Co ważne, większa część klientów posiada z nami umowy długoterminowe, przez co istnieje gwarancja pewnego poziomu przychodów. Druga część klientów firmy posiada umowy na czas nieokreślony także również są to miesięczne subskrybcje, ale z możliwością miesięcznego wypowiedzenia. Ponadto, firma nie posiada żadnych długów oprócz umów leasingowych na sprzęt elektroniczny. 

SPRZEDAŻ
Posiadamy mały, ale bardzo skuteczny dział handlowy z wypracowanym procesem sprzedaży, który po prostu działa. Dzięki temu jesteśmy w stanie z miesiąca na miesiąć pozyskiwać więcej klientów.

MARKETING
Posiadamy świetnie wyglądającą stronę internetową z eksperckim blogiem, na którym znajduje się ponad 20 artykułów. Strona jest od początku pozycjonowana i z miesiąca na miesiąc pozyskuje coraz większy dobrze konwertujący na klientów ruch organiczny. Posiadamy również mocno rozwinięty fanpage oraz stronę firmową na linked in. 

DODATKOWO
Oferuję dwa tygodnie swojego czasu na wprowadzenie w działalność firmy. Ponadto, otrzymasz ode mnie gotowy plan na rozwój marketingu oraz sprzedaży. 

WYCENA
Know how, stronę internetową, social media, swój czas oraz środki trwałe wyceniam na 100 000 zł. Patrząc na miesięczne dochody firmy i to, że stale one rosną oraz na rozwojowość rynku i wszelkie inne aspekty dotyczące firmy, wyceniam ją jako inwestycję 3 letnią na zasadzie: 36 miesięcy x 20 000 zł = 720 000 zł + 100 000 zł = 820 000 zł netto. Prawda jest taka, że przy sukcesywnym zwiększaniu dochodów, zakup firmy może się zwrócić już nawet po 2 latach. 

Zapraszam do kontaktu mailowego lub poprzez portal. 


Nieruchomości i urządzenia

Na wyposażeniu posiadamy meble takie jak biurka, fotele itp. oraz nowoczesne laptopy i mointory.  


Wsparcie posprzedażowe

Dwa tygodnie mojego czasu na wdrożenie w działalność firmy.


Powód sprzedaży

Firmę chcę sprzedać, ponieważ zaangażowałem się w inny, większy projekt i chcę się skupić na nim. 

Podobne oferty

globalbroker.biz

SprzedamBiznes.pl jest internetową platformą profesjonalnych ofert biznesowych, działającą na krajowym rynku począwszy od 2011 roku.

Operatorem serwisu jest firma
Skytech IT Sp. z o.o. w Krakowie.

Kontakt z nami

Skytech IT Sp. z o.o.
ul. Przemysłowa 12, 30-701 Kraków