Internetowe laboratorium, zakład, firma fotograficzna • Cena: 450 000 zł
 • Przychody:
 • Dochody: 225 000 zł
 • Rok założenia: 2005
 • Liczba pracowników: 1
 • Charakter działalności:
  • ▪ Produkcja
  • ▪ Usługi
 • Zakres sprzedaży:
  • ▪ Całość firmy

Opis oferty

Sprzedam dobrze prosperujące, niezadłużone laboratorium fotograficzne o nieskazitelnej renomie, obsługujące zarówno profesjonalistów jak i będących w mniejszości amatorów.

Firma czerpie całość dochodów z wywoływania zdjęć, z czego znaczną większość ze sprzedaży odbitek wysyłkowo (pozostałe odbierane przez klientów osobiście w Krakowie). Przychodów dostarcza obszerna baza stałych, przywiązanych klientów, ciągle powiększająca się o nowych odbiorców. Średni dochód netto (po uwzględnieniu wszystkich obciążeń, w tym ZUS i podatki) za lata 2016-2018 wyniósł 225 000 zł/rok.

Firma pracuje na w pełni sprawnych urządzeniach, spełniających najwyższe standardy stabilności i jakości (do potwierdzenia przez niezależny serwis), zdolnych produkować odbitki o wysokich gęstościach (DMAX na poziomie 2,35) i równomiernych ramkach niezależnie od formatu (odchyłki na poziomie 0,2mm pozwalają na pracę nawet z ramkami o grubości 2mm i mniej). Wypracowany tryb pracy wraz z daleko posuniętą automatyzacją opartą o szereg rozwiązań softwarowych (w tym autorskich) pozwala na znaczną redukcję nakładów pracy względem tradycyjnych systemów.

Koszt przejęcia przedsiębiorstwa, stanowiący równowartość jego dotychczasowych dwuletnich dochodów, to jest 450 000 zł, nie musi być spłacony w jednej transzy – dopuszczalne jest rozłożenie części spłaty na raty w uzasadnianych przypadkach. Podmiotom spoza branży oferuję także cały know-how, szkolenie i ewentualną pomoc na wczesnym etapie po przejęciu. Zainteresowane osoby i firmy zapraszam do kontaktu.


Nieruchomości i urządzenia

Agfa D-lab2 i druga na części, 11 magazynów papierowych, strona internetowa, komputer - stacja graficzna wraz z zestawem potrzebnego oprogramowania (od wysyłki zdjęć przez klienta do laboratorium, przez obróbkę, profilowanie itp, po automatykę komunikacji z maszyną). Wszystko powyższe nie ma wprawdzie ogromnej wartości rynkowej, nie licząc może różnorakiego dedykowanego i częściowo własnoręcznie pisanego oprogramowania, ale bogactwo firmy kryje się w obszernej bazie zadowolonych i niezmiennie powracających klientów.


Wsparcie posprzedażowe

Pełne wprowadzenie w model pracy, szkolenie z zakresu obsługi maszyn i używanego oprogramowania, kontakty do dostawców, pomoc techniczna na wczesnym etapie po przejęciu.


Powód sprzedaży

Firma ma ogromny potencjał, w szczególności jeśli poświęcić odrobinę czasu na działania marketingowe, których - jako typowy inżynier - dotychczas unikałem jak ognia, rozwijając biznes niemal wyłącznie przez polecenie od stałych klientów. Swojemu powołaniu chciałbym teraz oddać się bez reszty, godząc się przy tym z faktem, że za tę zmianę branży przyjdzie mi oddać dzieło blisko piętnastu lat pracy.

Podobne oferty

globalbroker.biz

SprzedamBiznes.pl jest internetową platformą profesjonalnych ofert biznesowych, działającą na krajowym rynku począwszy od 2011 roku.

Operatorem serwisu jest firma
Skytech IT Sp. z o.o. w Krakowie.

Kontakt z nami

Skytech IT Sp. z o.o.
ul. Przemysłowa 12, 30-701 Kraków