Instytut Zdrowia w Warszawie • Cena: 649 000 zł
 • Przychody: 780 000 zł
 • Dochody: 240 000 zł
 • Rok założenia: 2018
 • Liczba pracowników: 4
 • Charakter działalności:
  • ▪ Usługi
 • Zakres sprzedaży:
  • ▪ Całość firmy

Opis oferty

Sprzedam bardzo dobrze funkcjonujący biznes – Instytut Zdrowia/Salon Urody poprzez zbycie zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
Piękny i nowocześnie urządzony Instytut 150 m2 posiadający 7 pokoi zabiegowych w pełni wyposażonych w bardzo dobrym miejscu, w najbardziej rozwijającej się warszawskiej sypialni - Białołęce. W okolicy wyrastają nowe budynki z potencjalnymi nowymi klientami. W pobliżu znajduje się dzielnica rezydencjalna- Choszczówka.

W salonie wykonywane są zabiegi kosmetyczne premium z użyciem najlepszych na rynku sprzętów Hi-Tech oraz zabiegi medycyny estetycznej. Salon swoim wyglądem, działaniami marketingowymi, paletą zabiegów jest skierowany do bardziej zamożnych klientów.

Zabiegi wykonywane w Instytucie:
- rytuały day spa
- zabiegi maszynowe na twarz i ciało HI-Tech – endermologia próżniowa, epilacja laserowa, odchudzanie zimnym laserem, elektrostymulacja mięśniowa, oxybrazja tlenowo-wodna, presoterapia BOA, fotoodmładzanie, mezoterapia mikroigłowa Dermapen i roller, kawitacja, sonoforeza, elektrokoagulacja, mikrodermabrazja diamentowa, węglowy peeling laserowy, usuwanie tatuaży, fale radiowe RF
- fizjoterapia skojarzona
- szeroki wachlarz masaży w tym liftingujących i egzotycznych
- medycyna estetyczna - botox, nici, kwas hialuronowy, lipoliza iniekcyjna
- makijaż wieczorowy i permanentny
- biała kosmetyka: kwasy medyczne, depilacja woskiem, masaż twarzy, zabiegi odmładzające
- manicure/pedicure – 2 stanowiska

Instytut jest rozpoznawalnym miejscem na mapie Białołęki i ma spore grono stałych klientów w bazie - 2500 osób. Używamy kanałów dotarcia do grupy docelowej poprzez Facebook (1000 obserwujących, 102 zameldowania, ocena 4,7/5), Instagram (2000 obserwujących, 240 postów), Google (wizyt na stronie 1,15 miesięcznie, wyświetleń 15k, 220 zdjęć, 30 opinii - 4,7), Moment (500 opinii – 4,96). Rozsyłamy automatyczne emaile i sms-y używając specjalnego modułu firmy Versum. Jest także możliwość włączenia moduły lojalnościowego dla klientów. Poprzez dostęp online jest możliwość sterowania pracą pracowników, weryfikacji stanu kasy, zabiegów, zużycia materiałów, sprzedaży kosmetyków czy bonów bez potrzeby spędzania czasu w Instytucie.

Współpracujemy z MyBenefit, Katalog Marzeń, a także Medi-Raty.
Monitoring znajduje się na zewnątrz salonu oraz w samym Instytucie, gdzie funkcjonują kamery nagrywające i pracujące w trybie online. Jest możliwość oglądania działań pracowników z każdego miejsca na świecie, jeśli jest dostęp do internetu. Do Instytutu należą 3 dedykowane miejsca parkingowe oznaczone logo.

Na wizyty w salonie można się umówić w nowoczesny sposób: telefonicznie, facebook, rezerwacje on-line, google
W skład Instytutu wchodzi 7 gabinetów zabiegowych w pełni wyposażonych (szafki, umywalki, łóżka zabiegowe, kosmetyki i urządzenia), 2 łazienki z prysznicem, pokój socjalny z ekspresem do kawy i mikrofalą, pokój gospodarczy z pralką, recepcja z wystawą kosmetyków i dwoma telewizorami, na których wyświetlane są filmy reklamowe i zabiegowe.

Sprzedaje cały Instytut w pełni funkcjonujący (cały sprzęt i pełne wyposażenie) pod nazwą znanej franszyzy z wyłącznością na całą dzielnicę - Białołękę. Sieć jest bardzo aktywna na rynku (120 salonów w Polsce) i daje pełne wsparcie szkoleniowe, marketingowe, a opłata miesięczna nie jest wygórowana. Jest także możliwość sprzedaży bez umowy franczyzowej. Lokal jest wynajmowany, na okres bezterminowy.

Obroty salonu podczas pandemii pozwalały na osiąganie zysków, a podczas lockdownu ( 1 fala – 2 miesiące, 3 fala – 3 tygodnie) na znaczną część kosztów. Ten biznes w czasach pandemii jest dosyć bezpieczny, a jego dalszy rozwój bez dodatkowych inwestycji jak najbardziej możliwy.
Salon zatrudnia 4 stałych pracowników oraz posiada dodatkowe współprace, aby zapewnić szeroki wachlarz usług.

Ze względu na zajmowanie się dwoma innymi biznesami w branży medycznej i vendingowej nie jestem w stanie temu poświęcić wystarczającej uwagi. Osoba przejmująca dostaje przygotowany biznes, który teraz funkcjonuje na poziomie – 60-70 k przychodu miesięcznie mając potencjał na 120 k pln (do osiągnięcia w 1 rok).

Sprzedaję cały sprzęt i wyposażenie łącznie z kosmetykami z półki i magazynem. Oferuje wdrożenie i pełne wsparcie przez okres 1 miesiąca od sprzedaży.

Jest to idealny biznes dla lekarza, który może rozwinąć swoja praktykę, a także dla osób bez doświadczenia w medycynie czy kosmetologii, ale z umiejętnością zarządzania zespołem. Można także zatrudnić managera do kierowania zespołem, jeśli nie chcemy zbytnio się angażować w ten dochodowy biznes, jednak wtedy zyski będą mniejsze. Jest to na pewno bardzo dobra inwestycja, która szybko się zwróci.


Nieruchomości i urządzenia

wyposażenie gabinetów stałe oraz ruchome, maszyny zabiegowe


Wsparcie posprzedażowe

1 miesiąc - pełne wsparcie techniczne i marketingowe


Powód sprzedaży

Brak wystarczającego czasu na prowadzenie biznesu - jestem zaangażowany w dwa inne projekty

Podobne oferty

globalbroker.biz

SprzedamBiznes.pl jest internetową platformą profesjonalnych ofert biznesowych, działającą na krajowym rynku począwszy od 2011 roku.

Operatorem serwisu jest firma
Skytech IT Sp. z o.o. w Krakowie.

Kontakt z nami

Skytech IT Sp. z o.o.
ul. Przemysłowa 12, 30-701 Kraków