Funkcjonujące Przedszkole Publiczne w Krakowie • Cena: 590 000 zł
 • Przychody: 1 500 000 zł
 • Dochody: 230 000 zł
 • Rok założenia: 2008
 • Liczba pracowników: 12
 • Charakter działalności:
  • ▪ Usługi
 • Zakres sprzedaży:
  • ▪ Całość firmy

Opis oferty

Ze względów zdrowotnych zmuszony jestem odstąpić dobrze funkcjonujące Publiczne Przedszkole w Krakowie.

Oferta obejmuje działający, stabilny interes. Przedszkole funkcjonuje w dwóch atrakcyjnych lokalizacjach, dostosowane jest do pobytu 79 dzieci, funkcjonuje od ponad 10 lat. Placówka posiada renomę i cieszy się uznaniem wśród okolicznej społeczności i Rodziców naszych podopiecznych.

Sprzedaż obejmuje nabycie wszystkich praw wynikających z zawartych umów (edukacyjnych, pracowniczych i innych) oraz wpisu do ewidencji placówek oświatowych co uprawnia do otrzymywania dotacji na każdego ucznia w placówce i przejęcie całego majątku przedszkola niezbędnego do kontynuacji działalności edukacyjnej. Nowy organ prowadzący uzyskuje dochód już od pierwszego miesiąca po płynnym przejęciu placówki.

Działalność edukacyjna prowadzona jest w dwóch wolnostojących budynkach (domach) posiadających wszelkie wymagane prawem odbiory sanepidu i straży pożarnej wynajmowanych w oparciu o najem długoterminowy. Każdy budynek wyposażony jest w urządzony prywatny plac zabaw. Dodatkowo każdy z nich posiada potencjał dla ewentualnego rozszerzenia działalności. W jednym można otworzyć dodatkowo żłobek a w drugim wynajmować najniższą kondygnację np. na zajęcia dodatkowe dla dzieci lub też gabinety szeroko pojętej pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

W okresie 2019-2022 przedszkole uzyskiwało średnie przychody roczne 1,3 mln zł, a w 2023 planowany jest przychód 1,5 mln zł. Obecna liczba dzieci w przedszkolu na poziomie 65 dzieci z tendencją wzrostową. Średnioroczny uzyskiwany przeze mnie zysk po opodatkowaniu wynosił 230 tys. zł, co daje szybki zwrot z inwestycji, który w przypadku otwarcia żłobka bądź wynajmie dolnej części jednego z budynków na gabinety można znacznie skrócić.

Całkowita cena przejęcia wynosi 590 tys. zł do negocjacji.

Placówka nie posiada zobowiązań finansowych związanych z działalnością przedszkola. Nie ma również konieczności finansowania kapitału obrotowego czy ponoszenia innych nakładów inwestycyjnych na remonty lub doposażenie.

Przede wszystkim zależy mi na kontynuacji funkcjonowania przedszkola, dlatego też zastrzegam sobie prawo do kontaktu jedynie z wybranymi nabywcami. Dokumenty i inne informacje dotyczące przedszkola zostaną udostępnione potencjalnemu nabywcy po podpisaniu oświadczenia o zachowaniu poufności.

Osoby zainteresowane proszę o wstępny kontakt wyłącznie droga mailową.

*Zdjęcie jest poglądowe.


Nieruchomości i urządzenia

Przedszkola w pełni wyposażone z placykami zabaw.


Wsparcie posprzedażowe

Tak.


Powód sprzedaży

Względy zdrowotne.

Podobne oferty

globalbroker.biz

SprzedamBiznes.pl jest internetową platformą profesjonalnych ofert biznesowych, działającą na krajowym rynku począwszy od 2011 roku.

Operatorem serwisu jest firma
Skytech IT Sp. z o.o. w Krakowie.

Kontakt z nami

Skytech IT Sp. z o.o.
ul. Przemysłowa 12, 30-701 Kraków