Firma hostingowa • Cena:
 • Przychody:
 • Dochody:
 • Rok założenia: 2014
 • Liczba pracowników:
 • Adres internetowy:
 • Charakter działalności:
  • ▪ Usługi
 • Zakres sprzedaży:
  • ▪ Całość firmy

Opis oferty

Sprzedam firmę hostingową jednak nie z marką jako tako. Firma zajmuje się budową stron, sklepów itp.
Posiadam serwer od zewnętrznej dużej firmy hostingowej na zasadzie reseller i na tym serwerze tworzone są konta dla klientów.
W chwili obecnej jest 110 kont.

Serwery cenowo są różne. Większość to abonament roczny rzędu: 230,00 PLN netto / 216,00 PLN netto.
Jest też trochę mniejszych i tańszych serwerów.

Jeśli ktoś będzie zainteresowany oczekuję, że będzie to firma solidna, dbająca o klientów, a przede wszystkim o obsługę, wielu klientów jest na serwerze od 2014 roku dlatego jakość obsługi i serwera jest tu sprawą bardzo ważną.

Można działać na zasadzie obecnego serwera, wykonując np. cesję i zbycie praw do serwera, ale można również i przenieść klientów na swój serwer jeśli ktoś taki posiada. Oczywiście wtedy trzeba będzie poinformować klientów o zmianie firmy hostingowej, aby taką wiedzę posiadali. Ja się tym zajmę wysyłając do klientów odpowiednią informację.

Większość aplikacji na serwerze to strony internetowe na CMS Joomla. Jest też kilka sklepów na Prestashop. Każda strona posiada zainstalowany komercyjny komponent zabezpieczający i od początku utrzymywania serwera na stronach wykonanych przez nas, nie było żadnego włamania, a to jest ważne, bo jak wiadomo, jeśli jest włamanie razem z tym wrasta obciążenie CPU serwera. Obciążenie CPU serwera na dzień dzisiejszy jest na poziomie 15% (Dostępne 30%) z możliwością zwiększenia. Wraz ze zmianą CPU na wyższy zwiększeniu ulega powierzchnia.

Ilość kont klientów łącznie ok. 110.
Dochód roczny w przypadku odnowienia wszystkich kont: ok 20 600,00 PLN netto.
Koszt roczny serwera wraz z aplikacją reseller: ok. 1400,00 PLN netto.

Cena do ustalenia.


Nieruchomości i urządzenia


Wsparcie posprzedażowe


Powód sprzedaży

Rozwój działalności o nową gałąź. Jak napisane wyżej, nie sprzedaję marki firmy, a tylko serwer z klientami bądź możliwość przeniesienia klientów na inny serwer jeśli jakaś firma posiada swój serwer.

Podobne oferty

globalbroker.biz

SprzedamBiznes.pl jest internetową platformą profesjonalnych ofert biznesowych, działającą na krajowym rynku począwszy od 2011 roku.

Operatorem serwisu jest firma
Skytech IT Sp. z o.o. w Krakowie.

Kontakt z nami

Skytech IT Sp. z o.o.
ul. Przemysłowa 12, 30-701 Kraków