Drukarnia offsetowa, cyfrowa, wielkoformatowa z pełną introligatornią - na sprzedaż • Cena: 1 600 000 zł
 • Przychody: 4 000 000 zł
 • Dochody: 400 000 zł
 • Rok założenia: 2000
 • Liczba pracowników: 20
 • Charakter działalności:
  • ▪ Produkcja
  • ▪ Handel
  • ▪ Usługi
 • Zakres sprzedaży:
  • ▪ Całość firmy

Opis oferty

Dzień dobry.
Z powodów osobistych jestem zmuszony sprzedać moje „pierwsze dziecko” - biznes moich dziecięcych marzeń.

Firma składa się z działu handlowego, graficznego, drukarni i introligatorni.

Na sprzęt przypadają:
- maszyny offsetowe
- maszyny cyfrowe
- ploter do druku wielkoformatowego
- system CTP
- kompletna introligatornia
- systemy komputerowe na stanowiskach pracy

Wszystkie maszyny są sprawne, raczej należą do nowoczesnych (część z nich jest nowa z 2019 roku).

Firma znajduje się w dużym mieście, funkcjonuje na wynajmowanej powierzchni. Umowa podpisana na długi okres czasu na bardzo korzystnych stawkach za m2.

Firma funkcjonuje na rynku od kilkunastu lat, między czasie zdobyła wielu klientów, ma pozytywną opinię na rynku zarówno wśród klientów, pracowników jak i podwykonawców. Bazujemy sprzedając rozwiązania dla klientów, świadczymy wysoką jakość, dbamy o relację z naszymi klientami by o ich decyzji zakupowej nie przesądzała cena. Obecni klienci pochodzą z branż produkcyjnych i marketingowych.

W drukarni działa system informatyczny kontrolujący wyceny, zamówienia a także obieg zamówień.

Firma posiada kilkunastu stałych pracowników, związanych od wielu lat, którzy prawdopodobnie pozostaliby na stanowiskach pracując dla nowego właściciela.

Kilka danych finansowych:

Wartość maszyn i urządzeń: 1.700.000 zł
Wartość leasingów do spłaty: 400.000 zł (rozłożone w niskich, korzystnych ratach na najbliższe lata)
/stan na lipiec 2020/

Przychód netto za 2019: 4.000.000 zł
Dochód po opodatkowaniu za 2019: 400.000 zł

Odstępne dla mnie to 1.600.000 zł netto, na które wystawię fakturę. Możliwość przejęcia spółki lub sprzedaży wszystkich środków trwałych. Dodatkowo do kwoty doliczony zostanie koszt materiałów i komponentów do produkcji zgodny z inwentaryzacją.

Jak pisałem na początku powodem sprzedaży jest sytuacja osobista, która nie umożliwia prowadzenia w dalszym ciągu tego biznesu. Jako, że nie chciałbym by mój biznes marzeń został sprzedany do Indii życzyłbym sobie by nowy właściciel pokierował tą firmą osiągając nie mniejsze sukcesy jak mi udało się osiągnąć. Drukarnia ma naprawdę spore możliwości, ludzie w niej pracujący - jeszcze większe.

Nowy właściciel - jeśli będzie sobie tego życzył - może liczyć na moje wsparcie o każdej porze dnia (i niekoniecznie nocy ;-) ) Przekażę całe know-how z objaśnieniem jak to do tej pory wyglądało, pomysłami na rozwój.

Więcej szczegółów udzielę na zapytanie. Ze względów na bezpieczeństwo dla mojej firmy, pracowników i klientów transakcja do pewnego momentu prowadzona będzie przez pośrednika (mecenasa), który konkretne informacje takie jak marka poda tylko i wyłącznie prawdziwie zainteresowanej osobie. To ja podejmę decyzję kiedy się ujawnić. Opłaty za pośrednika leżą po mojej stronie.

Cena, którą podałem jest na tyle niska, że nie podlega negocjacji. To tylko 500.000 zł więcej niż wartość maszyn po spłacie leasingów, a w tej cenie nowy właściciel otrzyma całą machinę, która od pierwszego dnia będzie pracować na jego rachunek.

Chcę jak najszybciej doprowadzić do transakcji także proszę o kontakt tylko poważnie zdecydowanych, posiadających kapitał.


Nieruchomości i urządzenia

kompletne wyposażenie firmy wypunktowane w opisie


Wsparcie posprzedażowe

wsparcie gwarantowane, jego czas do ustalenia


Powód sprzedaży

osobisty

Podobne oferty

globalbroker.biz

SprzedamBiznes.pl jest internetową platformą profesjonalnych ofert biznesowych, działającą na krajowym rynku począwszy od 2011 roku.

Operatorem serwisu jest firma
Skytech IT Sp. z o.o. w Krakowie.

Kontakt z nami

Skytech IT Sp. z o.o.
ul. Przemysłowa 12, 30-701 Kraków