Dochodowe centrum ogrodnicze w świetnej lokalizacji • Cena: 450 000 zł
 • Przychody: 520 000 zł
 • Dochody:
 • Rok założenia: 2008
 • Liczba pracowników: 2
 • Charakter działalności:
  • ▪ Handel
 • Zakres sprzedaży:
  • ▪ Całość firmy

Opis oferty

Sprzedam Centrum Ogrodnicze, istniejące na rynku od 10 lat. Strategiczna lokalizacja (przy głównej trasie, blisko granicy czeskiej i autostrady A4). Stali klienci z całego województwa opolskiego, dolnośląskiego, z Czech i okazjonalnie ze Słowacji oraz klienci, którzy wyprowadzili się do Niemiec i robią u nas zakupy przy okazji przyjazdów na święta i wakacje. W województwie ludzie mają "śląską tradycję/mentalność" - dbają o domy i obejścia, jest to chłonny i stale powiększający się rynek, głównie ze względu na nasilającą się modę na urządzanie domu i ogrodu.
Centrum Ogrodnicze ma wypracowaną bardzo dobrą renomę, jest postrzegane jako miejsce, w którym można dostać każdą roślinę, z roślinami wysokiej jakości, które dobrze się przyjmują.
Nawiązane dobre kontakty z mediami (lokalna prasa, radio i telewizja, gdzie występujemy w roli fachowców, współpraca przy wojewódzkich konkursach związanych z ogrodami, fundator nagród, współpraca przy targach ogrodniczych - ogrody pokazowe, wypożyczanie roślin). Podjęta współpraca z firmami organizującymi eventy (m.in. na festiwal opolski) w zakresie wypożyczania roślin. Współpraca z restauracjami i obiektami użyteczności publicznej w województwie w zakresie dostarczania roślin i nasadzeń w donicach (m.in. Radiowa, Karmelek, Kafka, Zamkowa, DomEXPO).
Centrum ogrodnicze od początku swojego istnienia ma stabilne obroty. Asortyment dobierany jest tak aby zapewnić ciągłość sprzedaży również w okresie zimowym. Od kilku lat sprzedawane są choinki i ozdoby świąteczne. Punkt ma bezpośredni kontakt z producentem bombek - bez pośredników oraz wypracowaną renomę punktu sprzedaży świetnych jakościowo, świeżych choinek.
Centrum Ogrodnicze znalazło się w zestawieniu TOP 100 Centrów Ogrodniczych w Polsce, organizowanym przez magazyn dla profesjonalistów "Biznes Ogrodniczy".
Możliwości rozwoju:
Firma ma ugruntowaną pozycję na lokalnym rynku. Jest postrzegana jako fachowiec w swojej branży. Ze względu na doskonałe położenie możliwe jest rozwinięcie sprzedaży na terenie Czech lub ściąganie klientów czeskich tutaj.
Ponadto ze względu na ceny jakie uzyskujemy dzięki dużym obrotom, firma może śmiało konkurować w sprzedaży internetowej. Wszystkie analizy rynkowe wskazują, iż branża dom i ogród jest aktualnie w fazie rozwoju w Polsce i jest jeszcze niezagospodarowana, co daje duże możliwości rozwoju działania w internecie.
Możliwe też jest poszerzenie asortymentu o sprzęty i urządzenia mechaniczne (kosiarki, piły itp.) a także kamień, meble ogrodowe oraz elementy home decor.


Nieruchomości i urządzenia

W zakres sprzedawanej firmy wchodzi:
-grunt, na którym prowadzone jest centrum ogrodnicze
-teren jest utwardzony, miejsca parkingowe wyłożone kostką brukową
-kanały rozprowadzające na terenie całego obiektu
-domek drewniany z zapleczem socjalnym i toaletą oraz dobudowaną częścią biurową (dwa pomieszczenia, z osobnym wejściem)
-dobudowana kotłownia, wyposażona w piec i miejsce do składowania opału
-blaszak służący jako magazyn
-tunel foliowy
-niezależna studnia
-system nawadniający
-ogrodzenie, podpisana umowa z firmą ochroniarską, założony monitoring
-zapewnione płatności kartami (terminal płatniczy)


Wsparcie posprzedażowe

Przekażę:
-wszystkie kontakty do hurtowni artykułów ogrodniczych i dostawców roślin
-kontakty zagraniczne na rośliny dla wymagających klientów
-bazę danych związaną ze sprzedażą, umożliwiającą analizę trendów (które towary najlepiej rotują, przynoszą największe zyski, w jakich terminach najlepiej się sprzedają)
-bazę danych związaną z zatowarowaniem (od kogo były kupowane poszczególne towary, jak kształtowały się ceny dostaw, marże itd.)
-przekażę cały know-how, którego nie można znaleźć w internecie (na co uważać, jak minimalizować straty, jakie są przykłady nadużyć ze strony pracowników i jak je eliminować, gdzie zaopatrywać się w towar aby konkurować ceną i jakością z marketami (!))
-kontakty do przedstawicieli handlowych, którzy współpracują z centrum ogrodniczym od początku jego istnienia


Powód sprzedaży

Śmierć męża i chęć przejścia na emeryturę.

Podobne oferty

globalbroker.biz

SprzedamBiznes.pl jest internetową platformą profesjonalnych ofert biznesowych, działającą na krajowym rynku począwszy od 2011 roku.

Operatorem serwisu jest firma
Skytech IT Sp. z o.o. w Krakowie.

Kontakt z nami

Skytech IT Sp. z o.o.
ul. Przemysłowa 12, 30-701 Kraków