Dobrze zarabiający biznes ze sklepem internetowym • Cena: 270 000 zł
 • Przychody: 465 000 zł
 • Dochody: 101 000 zł
 • Rok założenia: 2012
 • Liczba pracowników: 1
 • Charakter działalności:
  • ▪ Handel
 • Zakres sprzedaży:
  • ▪ Całość firmy

Opis oferty

Oferuję na sprzedaż gotowy biznes, zarabiający, o dużym potencjale wzrostu, który stanowi zarówno świetną inwestycję jak i daje możliwość stworzenia dla siebie lub najbliższej osoby miejsce pracy (połączone z nauką prowadzenia własnego biznesu).

Nasza firma istnieje od 2005 r, a w branżę, w której działa oferowany sklep, weszła pod koniec 2012 r. Sklep i powiązana z nią tematycznie strona przygotowana została z myślą o dodatkowym, ale oddzielnym biznesie, który mogłaby prowadzić moja ówczesna partnerka. Samemu prowadzę znacznie większą, specjalistyczną firmę, w porównaniu do której sprzedawany sklep zapewnia mi mniej niż 4% łącznych przychodów. W życiu prywatnym nastąpiły zmiany i to jest główny powód sprzedaży. Poza tym chcę skupić się na głównej działalności, z którą wiążę przyszłość i która angażuje mnie w całości.

Korzyści z zakupu:
- Sklep w 2018 r. przyniósł 465.000 zł przychodu netto, przy średniej marży 28% daje wynik 130.200 zł. Średniomiesięczne koszty działalności wynoszą ok. 2.450 zł (poniżej szerzej opisane), co dało wynik finansowy za 2018 r 100.800 zł netto. Kupujesz więc dochodowy biznes, który na Ciebie będzie zarabiać już od samego początku!
- Nazwa sklepu została zarejestrowana w Urzędzie Patentowym RP i podlega ochronie prawnej. Zyskujesz pełne prawo do znaku, bez obawy o działania konkurencji mające na celu przejęcie klientów przez wprowadzenie ich w błąd.
- Kupujesz dwie witryny internetowe, na dwóch różnie brzmiących adresach – pierwszą jest sklep internetowy, drugą jest witryna bogata w treść. Ta druga witryna jest szczególnie dobrze pozycjonowana na tzw. "długie ogony" jak i na główne hasła i świetnie ściąga ruch naturalny z wyszukiwarek (z pozycjonowania). - Witrynę tę możesz rozwijać dalej jako zaplecze do pozycjonowania lub bloga tematycznego. Obie domeny w rozszerzeniu .pl zostały zarejestrowane na przełomie 2012/2013 roku i od samego początku są pozycjonowane. Posiadając dwie witryny ograniczasz ryzyko wypadnięcia z wyników wyszukiwania przez tzw. filtr algorytmów Google.
- Sklep utrzymywany jest na platformie IAI-shop, który zapewnia opiekę techniczną, administrację serwerami. Pracownicy firmy IAI pomogą Tobie w dalszym rozwijaniu sklepu przez jego modernizację, przebudowę, integrację z zewnętrznymi systemami czy zmianę designu. Nie musisz mieć wiedzy informatycznej do prowadzenia sklepu.
- Sklep jest zintegrowany z nokaut.pl, okazje.info, shopalike.pl, operatorem płatności PayPro (przelewy 24), Google Zakupy, Google Analitycs, allegro.pl (konto użytkownika od 5 lat)
- Otrzymujesz kontakt do naszych dostawców, u których przez lata funkcjonowania wypracowaliśmy świetne warunki współpracy
- Możliwość przepisania numerów telefonów, które znają nasi klienci
- Zapewniamy wsparcie posprzedażne – do 4 tygodni od przejęcia sklepu wsparcie naszego pracownika obsługującego sklep oraz przez kolejne dwa miesiące moje wsparcie managerskie. Podpowiem jak szybko zwiększyć sprzedaż, jak ograniczyć koszty, przedstawię swoje pomysły na rozwinięcie tego biznesu. Opowiem jakich błędów nie popełniać. Ta wiedza jest nieoceniona!
- Prawie wszystkie opisy towarów zostały napisane przez nas, są więc indywidualne, co ma ogromne znaczenie przy pozycjonowaniu. Podobnie jest ze zdjęciami, których zdecydowana większość jest naszego autorstwa.
- Blisko 90% sprzedaży realizowana jest do klientów firmowych, a zaledwie 10% wartości sprzedaży idzie do klienta indywidualnego. Pozwala to bardzo ograniczyć koszt zwrotu towarów.
- Prawie 100% towarów wysyłana jest do klientów bezpośrednio od producentów, tym samym nie musisz ponosić kosztów magazynu, zatowarowania, pakowania oraz nie angażujesz swoich zasobów do przygotowania wysyłek.
- Średnia wartość zamówienia w 2018 r wyniosła 530 zł netto, co przy marży 28% daje ok. 148 zł zysku z jednej transakcji. Jest to bardzo korzystne z punktu widzenia niewielkiego kosztu pozyskania pojedynczego klienta oraz potwierdza, że do realizacji planu sprzedaży nie jest potrzebne pełnoetatowe zatrudnienie.
- Sklep nie wymaga dużego zaangażowania. W chwili obecnej sklep prowadzi pracownik, któremu zajmuje to ok. 1/2 etatu. Co oznacza, że osoba zajmująca się sklepem będzie mogła przeznaczyć sporą część czasu na jego rozwój, albo współdzielić między tym sklepem a jeszcze innym zajęciem.
- I najważniejsza korzyść – oferowany biznes jest świetną inwestycją. Z samej marży możesz w ciągu roku zarobić 130.000 zł, stworzyć miejsce pracy dla siebie, swojej partnerki czy swojego dziecka. Sam sklep posiada bardzo duży potencjał wzrostu. Po kilku latach jeszcze bardziej rozwinięty sklep możesz sprzedać z dużym zyskiem w międzyczasie osiągając regularne dochody z jego prowadzenia.

Wyniki finansowe:
- przychód 2018 – 465.000 zł netto
- marża średnia – ok. 28%, tj. 130.200 zł, co po odjęciu poniżej wskazanych kosztów daje 100.800 zł
- średni koszt miesięczny prowadzenia firmy to: 2450 zł, w tym (przybliżone wartości):
- reklama adwords i pozycjonowanie: 1500 zł
- utrzymanie biura, poczta, telefon: 280 zł
- serwer, domeny, utrzymanie sklepu: 340 zł
- księgowość: 300 zł
- pominąłem koszty wynajmu biura, zatrudnienia pracownika, itp. ponieważ sklep można prowadzić z domu, samodzielnie, bez konieczności zatrudniania dodatkowej osoby

Wycena (szacunkowa):
- Cena, którą chcę otrzymać za powyżej opisany biznes to 270.000 zł netto (+VAT).
- Analiza 151 transakcji sprzedaży biznesu e-commerce wykazuje, że średnia cena sprzedaży wynosi 2-3 krotności zysku rocznego. Przyjmując potencjał jaki oferuje ten biznes cena jest bardzo atrakcyjna dla kupującego.
- Szacunkowa stopa zwrotu w okresie 4 lat może wynieść:
- zainwestowana kwota: 270.000 zł
- wzrost wartości sklepu r/r (skorelowany ze wzrostem przychodów): 15%, co przez cztery lata może dać wzrost wartości firmy o 75%
- szacunkowy łączny zysk osiągnięty w latach 2020-2023: 470.000 zł + wartość sklepu ok. 420 000 zł, co dalej razem wartość 890.000 zł

Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu celem umówienia się na podpisanie umowy o poufności, po której mogę przybliżyć więcej szczegółów. Proszę o kontakt drogą mailową lub telefoniczną.


Nieruchomości i urządzenia


Wsparcie posprzedażowe

Zapewniamy wsparcie posprzedażne – do 4 tygodni od przejęcia sklepu wsparcie naszego pracownika obsługującego sklep oraz przez kolejne dwa miesiące moje wsparcie managerskie. Podpowiem jak szybko zwiększyć sprzedaż, jak ograniczyć koszty, przedstawię swoje pomysły na rozwinięcie tego biznesu. Opowiem jakich błędów nie popełniać. Ta wiedza jest nieoceniona!


Powód sprzedaży

Sklep i powiązana z nią tematycznie strona przygotowana została z myślą o dodatkowym, ale oddzielnym biznesie, który mogłaby prowadzić moja ówczesna partnerka. Samemu prowadzę znacznie większą, specjalistyczną firmę, w porównaniu do której sprzedawany sklep zapewnia mi mniej niż 4% łącznych przychodów. W życiu prywatnym nastąpiły zmiany i to jest główny powód sprzedaży. Poza tym chcę skupić się na głównej działalności, z którą wiążę przyszłość i która angażuje mnie w całości.

Podobne oferty

globalbroker.biz

SprzedamBiznes.pl jest internetową platformą profesjonalnych ofert biznesowych, działającą na krajowym rynku począwszy od 2011 roku.

Operatorem serwisu jest firma
Skytech IT Sp. z o.o. w Krakowie.

Kontakt z nami

Skytech IT Sp. z o.o.
ul. Przemysłowa 12, 30-701 Kraków