Dobra szkoła językowa na sprzedaż



 • Cena:
 • Przychody:
 • Dochody:
 • Rok założenia:
 • Liczba pracowników:
 • Charakter działalności:
  • ▪ Usługi
 • Zakres sprzedaży:
  • ▪ Całość firmy

Opis oferty

Szkoła Językowa w południowej Polsce z czterema oddziałami, obecnie łącznie 892 uczniów, 4 oddziały. Oddział główny w mieście wojewódzkim pozostałe w miejscowościach do 25km. Skupia się na dwóch obszarach: szkoła dla dzieci oraz zajęcia B2B w firmach.

Szkoła działa na rynku nauczania dzieci od 3 lat to 12 oraz w branży szkoleń językowych dla firm. W 4 oddziałach SZKOŁY oraz w przedszkolach w pobliżu SZKOŁY i oddziałów uczonych jest 784 uczniów. Ponad stu kursantów korzysta z kursów opłacanych przez pracodawcę, które odbywają się albo na miejscu u Klienta lub w szkole – prawie połowo zajęć B2B to zajęcia indywidualne dla managerów wyższego szczebla. Uczone poziomy to a1 do c1, u Klientów korporacyjnych również Business English oraz język zawodowy i branżowy, niewielka ilość zajęć na Skype.

Szkoła posiada doskonałą opinię na rynku lokalnym, jest jedną z wiodących szkół w mieście wojewódzkim, a w 2 miejscowościach gdzie są oddziały jest jedyną szkołą na rynku. Szkoła posiada certyfikacje zaświadczające wysoką jakość kształcenia.
Możliwości rozwoju:
Kupujący posiadający doświadczenie w branży ma możliwość rozwoju obszarów, w których się nie specjalizujemy: tzn. młodzież, konwersatoria z Native Speakerami, zajęcia z dojazdem do domu: baza danych którą posiadamy umożliwi niewielkonakładowe pozyskanie Klientów w tym obszarze.


Nieruchomości i urządzenia

Szkoła posiada własny serwer oraz oprogramowanie do Sekretariatu Wirtualnego wraz z platformą zdalną dla nauczycieli i słuchaczy. Obsługa Klienta (administracyjna, księgowa oraz przypis do kursu) odbywa się w całości w w/w systemie. Szkoła prowadzi e-dzienniki (każdy nauczyciel wypełnia, tematy, obecności oraz przygotowuje zadania domowe i ćwiczenia dodatkowe w formie interaktywnej na platformie interaktywnej. 81% uczniów/rodziców korzysta z platformy co najmniej 1 raz na tydzień. Sekretariat Wirtualny wspomaga również działania marketingowe SZKOŁY.

Do dyspozycji lektorów 3 laptopy służbowe oraz komputer stacjonarny w jednej z sal oraz Biblioteka SZKOŁY z 2334 pozycjami (w tym spora ilość materiałów elektronicznych interaktywnych) oraz tematycznych flash cards, game cards, bingocards w zarchiwizowany i uporządkowany sposób poukładanych. Dodatowo: dyktafony – 2 szt, aparaty z możliwością nagrywania filmów – 2 szt, nagrywarki audio – 3 sztuki, nagrywarki płyt – 2 sztuki,

Oddział główny: łącznie 150m2 (częściowo pomieszczenia należą do SZKOŁY – 60m2, reszta bardzo korzystnie wynajmowane) to 5 sal zajęć, pokój nauczycielski z zapleczem dla nauczycieli (szafki indywidualnie zamykane – 16szt, drukarka kolorowa - 1, urządzenie wielofunkcyjne – 1, laminarka – 2 + zaplecze biblioteczne) Sekretariat (lada+stół dla dodatkowej osoby, telefon stacjonarny, faks, urządzenie wielofunkcyjne, ekran i klawiatura + dsl, sieć wifi), 3 łazienki, zaplecze kuchenne dla uczniów i nauczycieli (lodówka, zmywarka, kuchenka mikrofalowa, 2 ekspresy do kawy – przelewowy i z młynkiem, 2 czajniki, 4 duże termosy, zastawa kawowa i obiadowa+sztućce), Archiwum pomocy naukowych i sportowych (piłki – około 100szt, gry planszowe – około 50 szt, plansze edukacyjne, dekoracje okolicznościowe, bardzo duży teatr i rózne pacynki, gry zręcznościowe, etc), biblioteka podręczników i literatury oraz pomieszczenie archiwalne dla dokumentacji. Bardzo korzystna lokalizacja (najlepiej zlokalizowana szkoła w mieście): 10 min od rynku pieszo, duży bezpłatny parking przed budynkiem, w środku dużych osiedli mieszkalnych w centrum handlowo-usługowym kilku osiedli. 2 sale wyposażone w rzutniki, 1 sala telewizor 47 cali z komputerem stacjonarnym+ tablet. W każdej Sali stoly/krzesła/szafki na pomoce naukowe/talibce do pisania/Tablice do wieszania; poczekalnie zagospodarowane z krzesłami, witrynami bibliotecznymi i tablicami informacyjnymi do wieszania. Bardzo duże Tablice informacyjne na koronie budynku i na zewnątrz (przy ruchliwym wieździe do marketów – bez kosztów.

Oddział 1 – pomieszczenia wynajmowane z osobnym dla szkoly wejściem (2 sale+ łazienki i poczekalnie – 60m2) – bardzo korzystna cena, lokalizacja 1,5min pieszo do rynku.
Wyposażenie: własne stoły, Tablice sucho ścieralne, flipczarty, gablota przeszkola, Tablice informacyjne, Tablice reklamowe na zewnątrz budynku – nieodpłatnie. 1 rzutnik multimedialny.

Oddział 2 – pomieszczenia wynajmowane na rynku (wspólne wejście z właścicielem), 1 sala – 25m2, wyremontowana w IX 2012, korzystne ceny najmu, wyposażenie należące do SZKOŁY to tablice informacyjne i sucho ścieralne, dekoracje. Bardzo dobra współpraca z miastem: uczestnictwo w festychach etc.

Oddział 3 – pomieszczenia wynajmowane 2 min od rynku (wspólne wejście ale bardzo korzystny układ, gdyż mamy własne klucze do budynku wiec nie jesteśmy zależni), cena na ten moment na zasadzie barteru, 1 sala, 30m2: wyposażenie: tablice, dekoracje, reklama przed budynkiem stojąca naprzeciw centrum handlowego dla całej gminy i największego hotelu w okolicy – nieodpłatnie.

Szkoła posiada: 3 samochody służbowe: z jednego na stałe korzysta właściel, 1 do dyspozycji lektorów 1 do dyspozycji metodyka – łączna wartość rynkowa: 50 tys. 3 telefony komórkowe, dsl, 1 przenośny Internet. Zaplecze do organizacji imprez i wydarzeń szkolnych (dodatkowe dekoracje, sprzęty) oraz – w budynku głównym SZKOŁY i każdym możliwość dodatkowego wynajmu pomieszczenia 120m2 na wydarzenia Szkolne – w większości nieodpaltnie.

W szkole zatrudnionych jest na zasadzie umów zleceń 16 bardo zaangażowanych nauczycieli (wszyscy nauczyciele oprócz nauczyciela jęz. francuskiego i rosyjskiego pracują tylko w naszej szkole), Specjalista ds. Obsługi Klienta oraz Metodyk pełniący również rolę Manager ds. HR. Nauczyciele dziecięcy pracują od 13 do 15 na kursach prowadzonych w przedszkolach i od 15 do 19 na kursach w oddziałach szkoly. Nauczyciele uczący dorosłych i BE oraz Professional English pracują w godzinach popołudniowych i wieczornych (z czego jeden nauczyciel w godz. porannych).
Biuro obsługujące wszystkie oddziały mieści się w oddziale głównym. 1 osoba + w okresach rekrutacji (VIII i IX) właściciel i metodyk wystarczają w zupełności do obsługi.

Szkoła zwyczajowo od lat działa od IX do VI oraz w okresie letnim: umowy z klientami korporacyjnymi w większości przypadków obowiązują również w okresie wakacyjnym, na rynku lokalnym oddziały SZKOŁY znane z organizacji zajęć wakacyjnych dla dzieci, w zakresie których ma historię dobrej współpracy z publicznymi placówkami oświatowymi.

Szkoła jest organizacją płaską, nowoczesną i dobrze zarządzaną: posiada spisany, aktualizowany i realny zestaw procedur, opisane procesy oraz przejrzyste zasady działania. Każdy pracownik i lektor na początku pracy przechodzi 30 godzinne szkolenie mające na celu wdrożenie w organizację.

Koszty śledzone bardzo blisko: wszystkie spisane i rejestrowane kategoryzacyjnie, wydajność organizacji bardzo wysoka - przynosi dochody. Zaangażowanie właściciela przede wszystkim na poziomie marketingu i reklamy organizacji.

Przy szkole biuro tłumaczeń ze sporym miesięcznym obrotem – tłumaczenie przyjmowane przez każdy z oddziałów.


Wsparcie posprzedażowe

Jestem gotowa zaangażować się w wprowadzenie nowego właściciela – do maksymalnie XI/XII 2013.

Każda osoba z branży wie, że najlepszym momentem przejęcia SZKOŁY jest koniec roku szkolnego – w tym wypadku maj/czerwiec 2013. Oczywiście trochę trudniejsze technicznie jest przejęcie w połowie roku szkolnego, lecz przy poważnej ofercie jestem gotowa to rozważyć.

Czekam na oferty do końca 31 stycznia 2013 – po tym okresie będę musiała zacząć wdrażać plan B.

Cena za szkołę:
Cenę za szkołę wyliczyłam w następujący sposób:
cena rynkowa nieruchomości + cena rynkowa ruchomości + 3 x średni roczny (liczony dla 5 ostatnich lat).
Istnieje możliwość zakupu bez nieruchomości lub bez części ruchomości – np. samochodów.

Proszę tylko o kontakt od poważnych osób. Po podpisaniu umowy o zachowaniu poufności przedstawię możliwość wejrzenia w księgi firmy oraz wszelką inną dokumentację potrzebną do podjęcia decyzji.


Powód sprzedaży

Sprzedaję firmę w związku z faktem, iż zamierzam wyjechać w celach misyjnych na kilka/kilkanaście lat z kraju. Dlatego chciałabym sprzedać ją w całości z nieruchomością, wyposażeniem, marką, systemem informatycznym, serwerem, stronami internetowymi oraz pracownikami.

Podobne oferty

globalbroker.biz

SprzedamBiznes.pl jest internetową platformą profesjonalnych ofert biznesowych, działającą na krajowym rynku począwszy od 2011 roku.

Operatorem serwisu jest firma
Skytech IT Sp. z o.o. w Krakowie.

Kontakt z nami

Skytech IT Sp. z o.o.
ul. Przemysłowa 12, 30-701 Kraków