CNC - technologia produkcji bramy do każdej posesji • Cena: 280 000 zł
 • Przychody:
 • Dochody:
 • Rok założenia: 1997
 • Liczba pracowników:
 • Charakter działalności:
  • ▪ Produkcja
 • Zakres sprzedaży:
  • ▪ Całość firmy

Opis oferty

Sprzedam biznes z dobrym dochodem. Jestem już w wieku emerytalnym i pora przejść na zasłużony odpoczynek, dlatego sprzedam kompletną technologię produkcji, z rysunkami na laser, krawędziarki i toczenie CNC oraz rysunki montażowe i wykonawcze bramy wjazdowej wystarczające do jej produkcji.

CO BARDZO ISTOTNE WRAZ Z TYM DODAM KONTAKTY DO KLIENTÓW, KTÓRZY CIERPLIWIE CZEKAJĄ, AŻ KTOŚ WZNOWI PRODUKCJĘ BRAMY. Wymyślenie, opracowanie i wdrożenie do produkcji kosztowało dużo pieniędzy i zajęło mi trzy lata.

Na rynku są dostępne bramy skrzydłowe i przesuwne. Ta oferta daje możliwość wprowadzenia do produkcji bramy podnoszonej jako trzecie uniwersalne rozwiązanie. Jest to konstrukcja której produkcję rozpocząłem w roku 2010. Bramy 12 lat temu zamontowane pracują do dzisiaj co świadczy o ich niezawodności. Najdalej zamontowane bramy są w Oslo w Norwegii i w Niemczech.

Istotną zaletą bramy jest to, że można ją stosować w każdym miejscu, niezależnie od ukształtowania terenu czy bliskiego sąsiedztwa innych posesji. Jest najbardziej uniwersalna. Produkcja jest prosta. Napędy są takie same dla każdej szerokości bramy, różnią się jedynie sprężynami, które dobiera się do w zależności od długości skrzydła bramy. Napędy są lewe lub prawe. Równie istotną zaletą jest prosty montaż często przeprowadzany samodzielnie przez kupujących. Brama jest sterowana pilotem. Może być jedno lub dwuskrzydłowa. Zasilana jest napięciem bezpiecznym 24V. Często klienci zamawiali również dodatkowe zasilanie akumulatorowe w postaci dwóch małych akumulatorków żelowych 12V 7 Ah i przerzutnik elektroniczny, który automatycznie dalej zasila silnik przy braku napięcia w sieci. W zestawie jest też korbka pozwalająca ręcznie zamykać lub otwierać bramę. Posiada odpowiednie zabezpieczenia zarówno przy podnoszeniu jak i opuszczaniu.

Zyskowność produkcji to ponad 70%. Zysk jednostkowy można zmniejszyć, co będzie się przekładało na większą ilość zamówień i produkcję seryjną co potani koszty wytworzenia. W efekcie można osiągnąć przy mniejszy zysk jednostkowy przy większym zysku sumarycznym. Ja zamawiałem w laserze na krawędziarkach i toczeniu CNC detale na jedną bramę, gdyż wtedy z powodu obaw klientów co do działania bramy, nie było zamówień na produkcję seryjną. Przy niższym zysku jednostkowym i zamówieniach większej ilości detali można liczyć na zniżkę do 20% ceny wykonania detali u podwykonawców i niższe koszty produkcji co w sumie zrekompensuje niższy zysk z jednej bramy. Wiele zależy też od dobrego promowania w internecie, a możliwości są niemałe. Cena odsprzedaży zależy od formy sprzedaży tj. 280 000, lub 330 000 +VAT (do odliczenia) -na fakturę lub 380 000,- na umowę kupna-sprzedaży.

Nie trzeba jeździć na pomiary ponieważ mam odpowiednie rysunki do mailowego kontaktowania się z klientem by wiedział co i jak ma zmierzyć. Brama łącznie ze skrzydłami jest tak zbudowana, że można wysyłać ją kurierem. Jednostki napędowe jak i skrzydła bramy wysyłane są w częściach do montażu na miejscu przeznaczenia.
Link do filmu na YouTube z bramą. [dane ukryte]


Nieruchomości i urządzenia

Sprzedaję samą technologię oraz bramę na wzór i szablony do spawania słupka z napędem, zespół dwóch wiertarek, które wiercą jednocześnie dwa otwory w szczeblach w odpowiedniej odległości od siebie, szablon do wiercenia otworów w belkach poziomych, gwintownik trapezowy do nakrętek ciągnących bramę do góry, kontakty do firm zaopatrujących w niezbędne komponenty.


Wsparcie posprzedażowe

Pomogę w rozruszaniu produkcji, wznowieniu patentu i przeprowadzeniu badania technicznego.


Powód sprzedaży

Jestem już w wieku emerytalnym, chociaż prowadzę jeszcze działalność, ale w zupełnie innej dziedzinie. Nie chciałbym, by moja konstrukcja, która pochłonęła mi wiele wysiłku i czasu na opracowanie jej, odeszła wraz ze mną, a pomogła w wielu posesjach rozwiązać temat bramy, który wydawał się być nierozwiązywalny.

Podobne oferty

globalbroker.biz

SprzedamBiznes.pl jest internetową platformą profesjonalnych ofert biznesowych, działającą na krajowym rynku począwszy od 2011 roku.

Operatorem serwisu jest firma
Skytech IT Sp. z o.o. w Krakowie.

Kontakt z nami

Skytech IT Sp. z o.o.
ul. Przemysłowa 12, 30-701 Kraków