Artykuły szkolne i biurowe • Cena: 280 000 zł
 • Przychody: 1 000 000 zł
 • Dochody: 150 000 zł
 • Rok założenia: 1990
 • Liczba pracowników:
 • Charakter działalności:
  • ▪ Handel
  • ▪ Usługi
 • Zakres sprzedaży:
  • ▪ Całość firmy

Opis oferty

Firma prowadzi działalność handlowo - usługową w zakresie sprzedaży detalicznej i hurtowej papieru, druków, galanterii biurowej, materiałów eksploatacyjnych do urządzeń biurowych, art. szkolnych, higienicznych, dekoracyjnych. Oferuje usługi małej poligrafii (wizytówki, papier firmowy, ulotki), usługi kserograficzne, usługi pieczątkarskie, sprzedaż kalendarzy i upominków reklamowych z nadrukami.

Oferuje się sprzedaż funkcjonującego i w pełni zatowarowanego przedsiębiorstwa, w całości. Sprzedaż prowadzona jest w formie stacjonarnej, w lokalu mieszczącym się w atrakcyjnej lokalizacji, przy ulicy Zielonej 5 w Siemianowicach Śl. , przy ruchliwej drodze łączącej Siemianowice z Katowicami i Chorzowem.

Działalność prowadzona jest nieprzerwanie od 1990 roku, a w formie spółki z o.o. od 2010 r. Spółka wynajmuje od Gminy (po korzystnej cenie) atrakcyjny lokal, w którym przeprowadziła generalny remont, obejmujący również stolarkę aluminiową i C.O. W lokalu funkcjonuje sala sprzedażowa, pomieszczenia biurowe oraz magazyn.

Firma nie ma zadłużenia w ZUS i US i posiada płynność finansową. Korzysta z niewielkiego kredytu w rachunku bieżącym - w zależności od potrzeb.
Spółka o kapitale własnym 240 000 zł posiada stałą bazę dostawców i klientów.
Aktualnie realizuje wygrane przetargi na zaopatrzenie w artykuły biurowe urzędów i instytucji, w ramach zamówień publicznych.

Spółka idealnie nadaje się na firmę rodzinną, dając jednocześnie możliwość szybkiego rozwoju poprzez uruchomienie nowych kanałów sprzedaży lub udział w większych przetargach.
W zakresie sprzedaży wykorzystuje łatwe do przyswojenia oprogramowanie Enova365, a w zakresie usług program graficzny Corel.

Spółka posiada również sklep internetowy (aktualnie pod domeną: [dane ukryte]), który wymaga aktualizacji.


Nieruchomości i urządzenia

Kapitał własny 240 000 zł, w tym towar, urządzenia biurowe, magazynowe i sprzedażowe, samochód dostawczy


Wsparcie posprzedażowe

Szkolenie w zakresie oprogramowania i know how. Przekazanie bazy klientów i dostawców.


Powód sprzedaży

Przejście na emeryturę głównego udziałowca

Podobne oferty

globalbroker.biz

SprzedamBiznes.pl jest internetową platformą profesjonalnych ofert biznesowych, działającą na krajowym rynku począwszy od 2011 roku.

Operatorem serwisu jest firma
Skytech IT Sp. z o.o. w Krakowie.

Kontakt z nami

Skytech IT Sp. z o.o.
ul. Przemysłowa 12, 30-701 Kraków