Agencja artystyczna dla specjalistów ds. udźwiękawiania gier komputerowych • Cena: 10 000 zł
 • Przychody:
 • Dochody:
 • Rok założenia: 2015
 • Liczba pracowników: 1
 • Charakter działalności:
  • ▪ Usługi
 • Zakres sprzedaży:
  • ▪ Całość firmy

Opis oferty

ASAJ Interactive Audio to internetowa agencja artystyczna dla specjalistów zajmujących się produkcją muzyki i efektów dźwiękowych do gier komputerowych.
Celem firmy jest reprezentowanie artystów z naszej bazy danych poprzez eksponowanie ich umiejętności do deweloperów gier komputerowych. ASAJ utrzymuje się z 10% prowizji od każdej umowy podpisanej pomiędzy reprezentowanymi przez nas artystami a deweloperami.

Aktualnie rynek gamedevu cierpi na przesycenie freelancerów zajmujących się produkcją muzyki i/lub efektów dźwiękowych do gier. Niestety w zdecydowanej większości są to ludzie posiadający bardzo niskie umiejętności, próbujący wejść w rynek wykonując pracę tanią bądź darmową z efektami wątpliwej jakości. W rezultacie tej sytuacji deweloperzy mają ogromne trudności w znalezieniu kompetentnych specjalistów w dziedzinie dźwięku, z którymi mogliby podjąć bezpieczną współpracę nie martwiąc się o jakość dostarczonych plików audio.
Celem ASAJ Interactive Audio jest zwiększenie widoczności prawdziwych specjalistów oraz ułatwienie deweloperom dostępu do nich.
ASAJ oszczędza więc czas deweloperów gier oraz zwiększa szansę na znalezienie wartościowych projektów przy których mogą realizować się zawodowo specjaliści dźwięku.
ASAJ zabezpiecza równiej obydwie strony współpracy (dewelopera gry i artystę przez nas reprezentowanego) przed oszustwem finansowym, które wiąże się z pracą zdalną nad projektami, jakimi są gry komputerowe.

Przez krótki okres pilotażowy nasza diagnoza zapotrzebowania na tego typu działalność okazała się trafna, co potwierdziło ogromne zainteresowanie artystów specjalistów zajmujących się produkcją dźwięku do gier komputerowych.
Możliwości rozwoju:
ASAJ jest firmą z ogromnym potencjałem. W przeciwieństwie do tzn. asset shopów, z których specjaliści dźwięku w grach zmuszeni są aktualnie korzystać, a przez które czują się oni okradani z owoców swojej pracy, ASAJ jest bardzo pozytywnie odbierane zarówno przez artystów, jak i przez deweloperów gier. W związku z tym potencjał rozwoju jest bardzo duży, szczególnie z uwagi na to, że brak konkurencji na rynku w tej dziedzinie.

Choć z założenia ASAJ Interactive Audio ukierunkowane jest na branżę dźwięku w grach komputerowych, działalność tę można potencjalnie rozszerzyć również na inne dziedziny związane z gamedevem.


Nieruchomości i urządzenia

ASAJ Interactive Audio to działalność internetowa, na której potrzeby została stworzona specjalistyczna strona internetowa o rozszerzonych funkcjonalnościach agencyjno-multimedialnych, wraz z kompletną identyfikacją graficzną oraz materiałami promocyjnymi, w tym gotowymi wzorami do mailowej kampanii promocyjnej.
Posiadamy również wzory umów prawnych oraz dokumentację związaną z procesem aplikacji artystów, wskazującą stawiane przed nimi wymagania dotyczące jakości ich pracy.


Wsparcie posprzedażowe

Aby skutecznie prowadzić ASAJ Interactive Audio potrzebna jest dogłębna wiedza na temat produkcji gier komputerowych, a w szczególności ich dźwięku. Jako, że jednym z celów ASAJ jest eksponowanie specjalistów w dziedzinie dźwięku w grach, proces ich aplikacji w szeregi artystów ASAJ ma na celu między innymi ocenę jakości ich pracy.

Jako specjalista w tej dziedzinie, mogę zaoferować pomoc w ocenie umiejętności i jakości pracy osób ubiegających się o reprezentację przez ASAJ Interactive Audio, jak również doradzać w sprawie trendów i sposobów funkcjonowania branży gamedevu.


Powód sprzedaży

Brak czasu na prowadzenie tej działalności. Jako pracownik na pełen etat traktowałem ASAJ jako projekt do prowadzenia po godzinach.
Zdecydowałem się przekazać ten projekt komuś, kto może się mu bardziej niż ja poświęcić. Widząc potencjalny sukces tego przedsięwzięcia, wolę sprzedać ASAJ w dobre ręce, szczególnie ze względu na to, jak wiele już w ten projekt zainwestowałem.

Podobne oferty

globalbroker.biz

SprzedamBiznes.pl jest internetową platformą profesjonalnych ofert biznesowych, działającą na krajowym rynku począwszy od 2011 roku.

Operatorem serwisu jest firma
Skytech IT Sp. z o.o. w Krakowie.

Kontakt z nami

Skytech IT Sp. z o.o.
ul. Przemysłowa 12, 30-701 Kraków