5-letni sklep internetowy, szybki zwrot, top 5 w branży pod względem GSC • Cena: 399 999 zł
 • Przychody: 1 100 000 zł
 • Dochody: 230 000 zł
 • Rok założenia: 2019
 • Liczba pracowników: 0
 • Adres internetowy:
 • Charakter działalności:
  • ▪ Handel
 • Zakres sprzedaży:
  • ▪ Całość firmy
  • ▪ Pakiet większościowy
  • ▪ Pakiet mniejszościowy

Opis oferty

Dzień dobry.
Przyszedł czas, aby podzielić się tym, co budowałem latami – od 2019 roku — sklepem internetowym, który jest owocem mojej pasji, zaangażowania i ciężkiej pracy.
Mam przyjemność zaproponować dobrze prosperujący biznes w niszowej branży VAPE oraz CBD, będący rozpoznawalną marką o ugruntowanej pozycji na rynku.
Większość zamówień to stali klienci sklepu, którzy wracają średnio co miesiąc do sklepu ( są uzależnieni od produktu).

W roku 2023 osiągnęliśmy obroty w wysokości około 1 100 000 zł brutto, co przekłada się na czysty dochód w wysokości 230 000 zł (bez uwzględnienia leasingu auta). Dzięki temu średnio zarabiamy netto ponad 19 tysięcy złotych miesięcznie.
Obecnie prowadzimy naszą działalność jako JDG, jednak jesteśmy w trakcie przenoszenia na Sp. Z o.o.

Sklep jest doskonale pozycjonowany w wyszukiwarce Google — średnia pozycja wynosi 6, co przekłada się na ponad 38 milionów wyświetleń i 1,2 miliona odwiedzin w ciągu ostatnich 16 miesięcy, przy wskaźniku klikalności (CTR) na poziomie 3%. Wszystkie nasze sukcesy osiągnęliśmy wyłącznie dzięki organicznemu ruchowi, bez pomocy agencji SEO ani reklam zewnętrznych. Cały proces budowy sklepu, od początku do teraz, opierał się na naszej własnej pracy i doświadczeniu.

Nasz sklep działa na platformie Prestashop 1.7.8 i jest w pełni zautomatyzowany dzięki platformie Baselinker. Ponadto dysponujemy profilem na Facebooku, który obserwuje około 2300 osób.

Posiadamy bazę danych zarejestrowanych klientów liczącą 26 040 osób oraz ponad 7000 subskrybentów listy mailingowej, którą jednak obecnie nie wykorzystujemy.
W cenie sprzedaży uwzględniamy stan magazynowy, który oscyluje między 10 a 20 tysięcy złotych, co sprawia, że sklep jest gotowy do dalszego działania. Dziennie realizujemy średnio 30 zamówień, które obsługuje jeden pracownik.
Do prowadzenia sklepu potrzebujesz jedynie drukarki, komputera i dostępu do Internetu. Aktualnie korzystamy z wynajętego magazynu o powierzchni 14 m2, więc potrzebujemy niewielkiej przestrzeni.

Chociaż nasz sklep nie był dotychczas optymalizowany pod kątem SEO, istnieje duży potencjał poprawy obecnie już dobrych wyników.

Śmiało możemy powiedzieć, że osoba z odpowiednim kapitałem i zaangażowaniem jest w stanie podwoić obroty sklepu. Istnieje również możliwość rozbudowy marki poprzez otwarcie sieci sklepów stacjonarnych, co może przynieść jeszcze większe zyski.
Wierzymy, że nasz sklep zwróci się w ciągu 2-3 lat, przy minimalnym wysiłku i nakładzie środków — znacznie szybciej niż tradycyjne inwestycje, takie jak nieruchomości.

ODPOWIEDZI NA PYTANIA:
1. Obrót brutto za kwiecień 2024 : 96 000 zł
2. Zamówienia pochodzą wyłącznie ze sklepu organicznego, nie prowadzimy sprzedaży przez marketplace — dodatkowy dochód dla przyszłego właściciela.
3. Ile potrzebuje pieniędzy na start dla takiego sklepu? Nic — sklep działa, przynosi dochody, całe know how przekazuje, prowadzę za rączkę przez 2-3 miesiące jestem do dyspozycji. Wystarczą chęci i werwa.


Nieruchomości i urządzenia

Brak.


Wsparcie posprzedażowe

Całe know how i wsparcie posprzedażowe trwające do 3 miesięcy po zakupie.


Powód sprzedaży

Zmiana branży.

Podobne oferty

globalbroker.biz

SprzedamBiznes.pl jest internetową platformą profesjonalnych ofert biznesowych, działającą na krajowym rynku począwszy od 2011 roku.

Operatorem serwisu jest firma
Skytech IT Sp. z o.o. w Krakowie.

Kontakt z nami

Skytech IT Sp. z o.o.
ul. Przemysłowa 12, 30-701 Kraków