3 skoordynowane szkoły językowe • Cena: 450 000 zł
 • Przychody: 900 000 zł
 • Dochody: 150 000 zł
 • Rok założenia: 2004
 • Liczba pracowników: 25
 • Adres internetowy: Ukryty
 • Charakter działalności:
  • ▪ Usługi
 • Zakres sprzedaży:
  • ▪ Całość firmy

Opis oferty

Sprzedam 3 rozwinięte, rentowne i skoordynowane ze sobą szkoły językowe (z głównym naciskiem na j. angielski), które działają pod bardzo dobrze znaną ogólnopolską marką. Mieszczą się one w Warszawie-Ursus (2) i Pruszkowie (1). Szkoły działają w dotychczasowych miejscach od wielu lat (od 2004 r.) i cieszą się bardzo dobrymi opiniami wśród klientów, którzy polecają nas kolejnym osobom.

Szkoły są całkowicie odświeżone w 2018 roku, umeblowane, w pełni wyposażone i zaopatrzone we wszelkie pomoce dydaktyczne, komputery, projektory i oznakowanie. Każda z nich posiada własną bazę klientów (w obecnym roku szkolnym 2018/19 - łącznie ponad 400 osób) i lektorów (ok. 25 osób), ale dzięki wprowadzonej organizacji i zgranemu zespołowi panuje wzorowa współpraca w zakresie dopasowania klientów do danego kursu oraz dobrania właściwego lektora. Każdy oddział oferuje kursy stacjonarne, które poziomem zaawansowania są bardzo precyzyjnie dostosowane do klienta, dzięki czemu nie ma żadnych rezygnacji.

Szkoły, które planuję sprzedać, mają najwyższą pozycję na rynkach lokalnych. Dzięki umowie franczyzowej - po ich przejęciu - mają Państwo wyłączność na prowadzenie działalności na terenie 2 dużych dzielnic Warszawy (Ursus i Włochy) i całego powiatu pruszkowskiego wraz z okolicznymi miejscowościami. Szkoły cieszą się wspaniałą reputacją, naprawdę wysoką jakością nauczania i wysokim wskaźnikiem kontynuowania zajęć w kolejnych latach. Każdy oddział jest niezależnie prowadzony przez menedżera, a każdy menedżer współpracuje z każdym oddziałem (bez rywalizacji).


Nieruchomości i urządzenia

TRZY ODDZIAŁY:
- Pierwszy oddział ma łączną powierzchnię 160 m2 i składa się z 6 sal wykładowych, 2 x WC, sekretariatu, holu i części socjalnej.
- Drugi oddział ma łączną powierzchnię 130 m2 i składa się z 5 sal wykładowych, 2 x WC, sekretariatu, holu i części socjalnej.
- Trzeci oddział ma łączną powierzchnię 100 m2 i składa się z 4 sal wykładowych, 1 x WC, sekretariatu, holu i części socjalnej.

W ZAMIAN OTRZYMAJĄ PAŃSTWO:
- prawa do korzystania z logo i nazwy sieci szkół językowych,
- najwyższe pozycjonowanie w Internecie i najlepszą renomę,
- przejęcie szkoły wraz z wszystkimi uczniami i bazą danych z poprzednich lat,
- wszystkich obecnych pracowników: zgranych, pracowitych, wyszkolonych i bardzo zaangażowanych w swoją pracę - to tak samo duża wartość jak przejmowana baza klientów,
- pełne umeblowanie: ok. 55 ławek, ponad 100 krzeseł, ponad 30 szafek, półki, szafki zamykane wg wymagań ochrony danych osobowych, 3 biurka administracyjne, kanapy, stojaki, 3 zlewy, 3 czajniki, 3 lodówki, 3 kuchenki mikrofalowe, itp.
- wszystkie sprzęty: 18 nowych laptopów, 12 projektorów, 5 tablic multimedialnych, 15 tablic suchościeralnych, odtwarzacze CD, okablowanie do Internetu i routery, 5 telefonów komórkowych, itd.
- otwarte drzwi w sąsiadujących szkołach podstawowych,
- gotowy know-how prowadzenia szkoły - wystarczy sam nadzór,
- obniżoną i wynegocjowaną dla wszystkich szkół opłatę franczyzową,
- wszystkie kontakty, cenniki, wzory dokumentów,
- gotowe i łatwe do zarządzania strony www wraz z domeną oraz z funkcją wypełniania testów poziomujących, skrzynki mailowe, wizytówki w google, fanpage na Facebooku, gotowe wzory ogłoszeń,
- biblioteki i multimedia z wszelkimi podręcznikami, książkami do wypożyczenia, grami planszowymi, matami interaktywnymi, zabawkami oraz pomocami naukowymi,
- 5 urządzeń wielofunkcyjnych (ksero, drukarka, skaner z opcjami wi-fi),
- 4 dystrybutory wody,
- wiele szyldów zewnętrznych na budynkach i 2 neony zewnętrzne,
- 30 wiszących banerów i kilka zapasowych.


Wsparcie posprzedażowe

Nowemu właścicielowi przekażę oczywiście wszystkie detale dotyczące specyfiki szkół, sposobu ich działania oraz kluczowe obszary zarządzania - jednym słowem wszystko. Zależy mi na tym, aby szkoły dalej działały, ponieważ mam do nich duży sentyment.


Powód sprzedaży

W rozwój szkół tych 3 szkół włożyłem mnóstwo serca, czasu i wysiłku. Wszystkie zostały w tym roku odświeżone i doposażone w nowe sprzęty. Jednakże ze względu na otrzymaną bardzo atrakcyjną propozycję współpracy z innej branży nie będę w stanie dalej poświęcać czasu szkołom. Dlatego chciałby je oddać tylko odpowiedzialnym ludziom, którzy będą aktywnie kontynuowali prowadzenie szkół.

Podobne oferty

globalbroker.biz

SprzedamBiznes.pl jest internetową platformą profesjonalnych ofert biznesowych, działającą na krajowym rynku począwszy od 2011 roku.

Operatorem serwisu jest firma
Skytech IT Sp. z o.o. w Krakowie.

Kontakt z nami

Skytech IT Sp. z o.o.
ul. Przemysłowa 12, 30-701 Kraków