Pensjonat / Ośrodek Iwonicz-Zdrój • Cena: 1 zł
 • Przychody:
 • Dochody:
 • Rok założenia:
 • Liczba pracowników:
 • Charakter działalności:
  • ▪ Usługi
 • Zakres sprzedaży:
  • ▪ Całość firmy

Opis oferty

Mikroklimat. Spokój. Cisza. Odpoczynek. Dyskrecja. Beskid Niski. Prawdopodobnie jedyna taka możliwość w Polsce dostępna dla prywatnego właściciela.

Oferowany obiekt Leśniczówka to idealne miejsce na ustronny hotel, pensjonat, ośrodek szkoleniowo-konferencyjny czy obiekt leczniczy dla:
- terapii psychologicznych,
- rozwoju osobistego,
- zabiegów uzdrawiających,
- terapii dotleniających,
- jogi i medytacji,
- spotkań integracyjnych,
- pobytów wypoczynkowych.

MIEJSCE
Działka o powierzchni 3 035 m2 znajduje się w unikatowej lokalizacji w otoczeniu lasu bukowo-iglastego na wzniesieniu 450 m n.p.m. To tereny Beskidów Niskich w pobliżu znanej miejscowości Iwonicz-Zdrój i Rymanów Zdrój, dwóch najlepszych i najstarszych uzdrowisk leczniczych w Polsce, co potwierdza wyjątkowość tego regionu. Na straży stoi orzeł Bielik, który dba o komplementarną ciszę i jest dowodem czystości powietrza. Jest to miejsce o szczególnym mikroklimacie, na skrzyżowania 4 prądów powietrznych, które zapewniają doskonałe dotlenienie wczasowiczów.

OKOLICA
W okolicy znajdują się liczne ścieżki, trasy rowerowe, szlaki turystyczne (Żabia Góra, Źródło Bełkotka, Iwonicz-Zdrój), a także basen, sauny i boisko orlik z kortem tenisowym. To okolica pełna zabytków i pomników przyrody. W promieniu ponad 700 m od posiadłości nie znajdują się żadne inne zabudowy. W niedalekim Krośnie planowana jest budowa lotniska w 2025 r., do którego będzie prowadził szybki dojazd autostradą oddaloną od nieruchomości ok. 4 km.

Budynek pochodzi z 1976 roku. Dawniej był to ośrodek rządowy, którego lokalizację wybierano latami w sposób szczególny, tak aby mikroklimat był najkorzystniejszy dla wypoczynku. Dzisiejsze przepisy prawne nie pozwalają już na budowę nowych obiektów w takiej lokalizacji.
Budynek przeszedł szereg remontów, m.in. wymianę dachu w 2015 r. W 2017 r. były odnawiane pomieszczenia i dobudowany lokal mieszkalny.
Na terenie posesji jest dostępne miejsce na grill oraz ognisko, a także parking zewnętrzny.

INFRASTRUKTURA
Nieruchomość jest samowystarczalna. Dodatkowo został złożony wniosek o zgodę na instalację fotowoltaiczną oraz pompę ciepła.

Ośrodek wyposażony jest w instalacje:
• elektryczną - zasilanie elektryczne ze stacji transformatorowej MSTW 20/360 na terenie posesji (nr działki 1329/51),
• kanalizację sanitarną - odprowadzenie ścieków do zbiornika bezodpływowego usytuowanego na terenie działki 1329/51, będącej własnością Lasów Państwowych,
• wodociągową - wodociąg zasilany z sieci miejskiej tłoczony do zbiornika wodnego usytuowanego na działce nr 1329/49, będącej własnością Lasów Państwowych, ale także własna studnia głębinowa zbudowana w 2019 r.,
• c.o. kotłownię - piec na drzewo i węgiel wymieniony w 2021 r.,
• wentylacji grawitacyjnej,
• technologiczną kotłowni,
• TV satelitarna i Internet.

Obiekt jest bardzo dobrze skomunikowany: prowadzi do niego asfaltowo-żwirowa droga, którą można dojechać z pobliskiej wsi Lubatowa (ok. 1 km) lub centrum Iwonicza-Zdroju (ok. 1 km).

DODATKOWE INFORMACJE
Stan ogólny obiektów jest bardzo dobry, gotowy do pełnego funkcjonowania. Cena zawiera koszty przeprojektowania wnętrza. Dodatkowo istnieje możliwość zakupu 2 ha działki sąsiadującej od Lasów Państwowych.
Agencja Joy Properties jest wyłącznym przedstawicielem oferowanej nieruchomości. Dla zainteresowanych istnieje możliwość zaprezentowania oferty w formie filmu wideo, w tym celu proszę o kontakt z opiekunem oferty.
Istnieje możliwość negocjacji ceny, proszę przedstawić swoją propozycję.


Nieruchomości i urządzenia

OŚRODEK
Ośrodek o pow. 578 m2 to łącznie 30 miejsc noclegowych:
1. budynek główny Leśniczówka (361,33 m2. p.u.). - w pełni wyposażony i gotowy do przyjmowania gości. Zarówno pokoje, jak i części wspólne są wyposażone w niezbędny sprzęt oraz meble.
Budynek główny składa się z:
• przestronnej, w pełni wyposażonej kuchni z wydzielonymi, dodatkowymi przestrzeniami pełniącymi funkcję spiżarni (szafy na produkty spożywcze oraz lodówki) oraz zmywalni (przestrzeń ze zlewem oraz zmywarką),
• jadalni z kominkiem oraz stołem na 16 osób,
• sali konferencyjno-szkoleniowej z kominkiem, TV, flipchartem oraz stołem na 16 osób,
• tarasem z meblami ogrodowymi,
2. budynek rekreacyjny nr I „Stokrotka” - lokal usługowy, w tym sauna na 6 osób,
3. budynek rekreacyjno-gospodarczy nr II „Krokus” - dodatkowy lokal mieszkalny,
4. wiata drewniana - garaż, na miejscu której można wybudować dodatkowy budynek z miejscami noclegowymi lub spa.


Wsparcie posprzedażowe


Powód sprzedaży

Podobne oferty

globalbroker.biz

SprzedamBiznes.pl jest internetową platformą profesjonalnych ofert biznesowych, działającą na krajowym rynku począwszy od 2011 roku.

Operatorem serwisu jest firma
Skytech IT Sp. z o.o. w Krakowie.

Kontakt z nami

Skytech IT Sp. z o.o.
ul. Przemysłowa 12, 30-701 Kraków