Ośrodek wypoczynkowy w Wilamowie nad jeziorem
- Cena sprzedaży: 4 890 000 zł
- Dodatkowe opłaty: –/mies.
- Powierzchnia: 55594,00 m2
- Pomieszczenia: –
- Kondygnacje: –
Opis oferty
Nieruchomość komercyjna - ośrodek wypoczynkowy - Wilamowo nad jeziorem
Teren uzbrojony jest w wodę z sieci gminnej, kanalizację do zbiorników bezodpływowych, prąd. Teren nieruchomości jest zagospodarowany, w całości ogrodzony, w 1/3 części oświetlony lampami ogrodowymi, drogi i ścieżki wewnętrzne zostały utwardzone brukiem, drogi wewnętrzne utwardzone trylinką.
Na terenie znajdują są się 4 boiska sportowe trawiaste, strzelnica oraz 4 stawy. Istnieje możliwość wybudowania kortów tenisowych, restauracji oraz dodatkowych obiektów dla gości, jak również nowych budynków mieszkalnych. Podana szerokość i długość działki jest orientacyjna, działka ma kształt nieregularny.
Nieruchomość (z dwoma bramami wjazdowymi) znajduję się pomiędzy drogą gminną o nawierzchni gruntowej położonej wzdłuż linii brzegowej jeziora a pasem technicznym drogi wojewódzkiej Nr 519 od strony północnej, granicę południową stanowi droga gminna, od strony zachodniej nieruchomość sąsiaduje z teren rekreacyjnym o podobnym charakterze, a od strony wschodniej sąsiedztwo stanowią tereny użytkowane rolniczo i tereny zabudowy letniskowej.
W skład nieruchomości wchodzą:
1. Dwa budynki mieszkalne wolno stojące, parterowe z użytkowym poddaszem o powierzchni użytkowej 110 m2 każdy. Na parterze znajduje się salon z kominkiem, kuchnia, łazienka z wc, sypialnia oraz pomieszczenie gospodarcze. Na poddaszu są do dyspozycji dwie sypialnie, w tym jedna z balkonem.
2. Budynek mieszkalny wolno stojący, parterowy o powierzchni użytkowej 30,9 m2. Pomieszczenia: pokój dzienny z aneksem kuchennym, sypialnia, łazienka z wc, pomieszczenie gospodarcze.
3. Budynek mieszkalny „Dwór” wolno stojący, parterowy, z użytkowym poddaszem o powierzchni użytkowej 242,8 m2. Na parterze znajduje się pokój biesiadny, dwa pokoje z aneksami kuchennymi, dwie łazienki, dwa wiatrołapy. Na poddaszu jest do dyspozycji 6 sypialni, 2 wc i 2 przedpokoje.
4. Budynek mieszkalny „Mały Dworek”, wolno stojący, parterowy z użytkowym poddaszem o powierzchni użytkowej 130 m2. Na parterze znajdują się dwa pokoje dzienne z aneksami i kominkami oraz 2 łazienki, a na poddaszu są do dyspozycji 4 sypialnie.
5. Budynek mieszkalny wolno stojący, murowany o powierzchni użytkowej 45,6 m2. Pomieszczenia: 2 sypialnie, pokój dzienny z aneksem kuchennym, łazienka z wc, korytarz.
6. Budynek świetlicy z zapleczem kuchennym, parterowy, w części podpiwniczony o powierzchni użytkowej 235,2 m2. Na parterze znajduje się świetlica z zapleczem biurowym oraz węzły sanitarne, natomiast w piwnicy (suterenie) są pomieszczenia kuchenne, magazynowe oraz węzeł sanitarny.
7. Szopa mazurska - obiekt parterowy, konstrukcji drewnianej szkieletowej o łącznej powierzchni użytkowej 67,6 m2.
8. Domek drewniany letniskowy z tarasem w pełni wyposażony, rok budowy 2019r.
9. Domek drewniany letniskowy z tarasem w pełni wyposażony, rok budowy 2021r.
10. Domek drewniany letniskowy z tarasem w pełni wyposażony, rok budowy 2022r.
Dodatkowo, do dyspozycji gości jest sala szkoleniowa, a także stylowa wiata z miejscem na grill - usytuowana na obszernej polanie obok stawu, gdzie można urządzać imprezy na kilkadziesiąt osób takie jak wesela, przyjęcia, imprezy okolicznościowe itp.
Nieruchomość jest bardzo zróżnicowana w zakresie nasadzeń (drzewa i krzewy iglaste, liściaste, plantacja orzecha laskowego), stawy są zarybione, a ściółka bogata w grzyby - jadalne ;) Obiekt przeznaczony na wypoczynek na łonie przyrody w otoczeniu zieleni, ale nadaje się również doskonale na cele lecznicze i rehabilitacyjne z uwagi na położenie.
Ośrodek może pomieścić maksymalnie około 80 osób w podstawowej konfiguracji, lecz istnieje również możliwość ustawienia 10 łóżek dostawnych. Biorąc pod uwagę opcję rozbudowy, prawdopodobnie ilość osób jakie ośrodek mógłby zmieścić, wzrośnie dwukrotnie.
Wilamowo - wieś w Polsce położona w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie ostródzkim, w gminie Małdyty. Wieś powstała na początku XIV w., na starym szlaku handlowym z Mazowsza do Elbląga, między jeziorem Ruda Woda a rozległymi Lasami Dobrocińskimi