Sklep Internetowy • Cena: 300 000 zł
 • Przychody: 440 000 zł
 • Dochody: 90 000 zł
 • Rok założenia: 2008
 • Liczba pracowników: 1
 • Adres internetowy:
 • Charakter działalności:
  • ▪ Handel
 • Zakres sprzedaży:
  • ▪ Całość firmy

Opis oferty

Sklep internetowy działa na polskim rynku od 2008 roku. Przez lata działalności wygenerował przychody na poziomie około 8 milionów złotych, operując wyłącznie na rynku polskim. Sklep specjalizuje się w niszowej kategorii produktów, sprzedając produkty znanej marki (rozpoznawalnej na całym świecie) o legendarnym statusie i amerykańskich korzeniach.

W pierwszym kwartale 2024 roku uruchomiono wersję językową angielską i niemiecką otwierając tym samym sklep na ekspansje międzynarodową. Od 2022 roku sklep wykorzystuje najlepszą na świecie platformę ecommerce jako kluczowy element swojego modelu biznesowego online. Sklep jest zaprojektowany tak, aby ułatwić płynne doświadczenia zakupowe dzięki efektywnej nawigacji, szczegółowym opisom produktów i wysokiej jakości zdjęciom. Sklep korzysta z solidnej, przyjaznej dla użytkownika platformy do zarządzania swoimi operacjami e-commerce.

Klienci
Sklep posiada rozbudowaną bazę klientów, którzy cenią unikalne, stylowe i wysokiej jakości produkty. Centryczne podejście do klienta było kluczowe w budowaniu silnych relacji, oferując szybką obsługę klienta, terminową realizację zamówień i przejrzystą komunikację. Priorytetem sklepu jest zadowolenie klientów, co ma na celu zwiększenie lojalności i zachęcenie do ponownych zakupów.

Informacje finansowe
- Od momentu powstania w 2008 roku, sklep osiągnął przychody na poziomie około 8 milionów złotych tylko na polskim rynku. Warto zauważyć:
- Średni roczny przychód za okres 2022 do 2023 wyniósł około 440 000 zł.
- Ponad 32 000 klientów w bazie danych!
- W ciągu ostatnich 5 lat 17,7% zamówień pochodzi od powracających klientów
- Średnia wartość zamówienia (AOV) przez ostatnie 5 lat wynosi 190 zł, a przez ostatnie 2 lata 209 zł
- Średnia wartość zamówienia (AOV) w 2023 roku wyniosła 240 zł
- Prognozowane podwojenie, a nawet potrojenie wartości sklepu w ciągu 1-2 lat!
- Zwroty produktów: wskaźnik zwrotów wynosi około 12%, przy czym zwracane produkty w 100% nadają się do ponownej odsprzedaży jako nowe.
- Minimalna szacowana stopa zwrotu z inwestycji: minimum 50% rocznie

Strategiczny Kierunek i Możliwości Rozwoju
Strategia rozwoju sklepu kładzie nacisk na utrzymanie niszowego skupienia na dotychczasowych produktach i ekspansję na rynki międzynarodowe. Na początku 2024 roku uruchomiono wersję w języku angielskim i niemieckim. W planach są dodatkowe wersje językowe, takie jak francuski, włoski, hiszpański, słowacki. Strategie ekspansji obejmują wykorzystanie platform rynkowych takich jak Modivo - (rozpoczęto już wprowadzanie produktów do Modivo, po wprowadzeniu na polską platformę zostanie uruchomiona sprzedaż na włoskiej platformie Modivo) oraz innych, a także wprowadzenie produktów pod własną marką dostosowanych do niszowych rynków i potrzeb klientów.

Korzyści ze Strategii
- Specjalizacja Niszowa: Skupienie się na naszym głównym produkcie zapewnia unikalną ofertę i lojalność marki. To ukierunkowane podejście nie tylko wyróżnia nas na rynku, ale także wzmacnia tożsamość i wartości naszej marki.

- Ekspansja Globalna: Wprowadzenie dodatkowych wersji językowych otwiera drzwi dla nowych, międzynarodowych klientów. Wersje językowe zostały wprowadzone zgodnie z najlepszymi praktykami SEO, dzięki czemu, nowe treści wykorzystują pełną moc głównej domeny, ułatwiając globalny zasięg i poprawiając doświadczenie użytkownika dla różnorodnych odbiorców.

- Wzrost przez marketplace: Rozszerzenie sprzedaży na platformy rynkowe, takie jak Modivo, Allegro, Domodi/Allani, Empik, Amazon, eBay itp., pozwala dotrzeć do szerszej publiczności i zwiększyć widoczność marki. Dotąd sklep był obecny jedynie na Allegro (ale było to niewielki % przychodu) na pozostałych platformach nie był obecny. Stanowi to znaczącą możliwość wzrostu i penetracji rynku.

- Produkty Pod Własną Marką: Wprowadzenie własnych linii produktów doskonale uzupełnia istniejącą ofertę, spełniając konkretne potrzeby klientów i wzmacniając lojalność marki. Ta strategia nie tylko dywersyfikuje naszą gamę produktów, ale także zwiększa naszą przewagę konkurencyjną, oferując unikalne przedmioty dostępne wyłącznie za pośrednictwem naszych kanałów.

- Angażowanie przez Marketing Cyfrowy: Intensywne wykorzystanie email marketingu oraz marketing automation, aby zwiększyć zaangażowanie i lojalność wśród naszych istniejących klientów, oferując znaczące możliwości poprawy Lifetime Value (LTV) klienta. Dotychczas te potężne narzędzia były niedostatecznie wykorzystywane w naszej strategii marketingowej.

- Współpraca z Influencerami: Partnerstwa w mediach społecznościowych zwiększą nasz zasięg i poprawią postrzeganie marki. Te działania, nie wykorzystywane dotąd przez sklep, pozwolą wykorzystać moc marketingu influencerów do dotarcia do szerszych audytoriów i wzmocnienia wiarygodności oraz atrakcyjności naszej marki.

Te strategiczne inicjatywy mają na celu skupienie się na istniejących mocnych stronach, eksplorowanie nowych ścieżek wzrostu i efektywniejsze angażowanie klientów, prowadząc do zarówno krótkoterminowych jak i długoterminowych zysków.

Dlaczego warto inwestować?
- Sklep ustabilizował swoją pozycję na polskim rynku i otworzył się na rynek międzynarodowy. Jego głównymi klientami są klienci detaliczni. Baza klientów licząca ponad 32 tysiące - gotowa do zaangażowania.
Warto podkreślić, że sklep posiada także znaczący potencjał w zakresie sprzedaży B2B, realizując transakcje na różną skalę – od mniejszych zamówień po te dość duże. Doświadczył już realizacji transakcji hurtowych, z ilościami produktów sięgającymi od kilkudziesięciu do kilkuset sztuk, a nawet sięgając tysięcy sztuk w pojedynczym zamówieniu, co świadczy o jego zdolnościach i elastyczności w obsługiwaniu różnorodnych potrzeb klientów biznesowych..

- Biznes oferuje płynne przejęcie bez żadnego czasu przestoju. Sklep może być prowadzony z dowolnego miejsca w Polsce jak i na świecie, dzięki centrom logistycznym dostawcy znajdującym się w Europie, Azji i USA. Logistyka produktu jest wyjątkowo prosta. Towary są małe, lekkie i nie wymagają dodatkowej ochrony, co pozwala na kosztowo efektywną wysyłkę na całym świecie po bardzo atrakcyjnych cenach - około 25 zł.

- Dodatkowo, mały rozmiar i waga produktów są bardzo korzystne dla magazynowania. Produkt nie wymaga dużych przestrzeni magazynowych na półkach czy paletach. W naszym sklepie towary o wartości około 100 tys. zł były przechowywane w czterech komodach, każda z czterema szufladami.

- Istnieje znaczący potencjał wzrostu - liczne plany i projekty oczekujące na realizację.

- Doskonała forma współpracy z producentem, eliminuje potrzebę magazynowania zapasów. Zamówienia są składane online za pośrednictwem systemu producenta, co pozwala na zakup nawet pojedynczych jednostek produktu. Wysyłka zamówień jest darmowa kurierem UPS w 3-5 dni, z atrakcyjnymi dodatkowymi bodźcami rabatowymi w zależności od rocznego obrotu i atrakcyjnymi zniżkami przez cały rok, sięgającymi do 25% od cen hurtowych.

- Producent oferuje doskonałe warunki gwarancyjne, zapewniając czteroletnią gwarancję na swoje produkty. Tym samym, od momentu zakupu istnieje czteroletni okres na zgłaszanie ewentualnych wad. Proces reklamacyjny jest zautomatyzowany za pośrednictwem systemu online i jest oceniany na podstawie przesłanych zdjęć.

- Produkty nie wymagają specjalistycznej wiedzy do sprzedaży, co w zasadzie pozwala każdemu na ich sprzedaż.

Przejęcie sklepu internetowego to nie tylko korzyść płynąca z dostępu do istniejącej bazy klientów, ale również kompleksowe wsparcie w kluczowych obszarach prowadzenia e-biznesu. Zapewniam nie tylko pomoc w doborze optymalnego asortymentu, dostosowanego do aktualnych trendów rynkowych i preferencji docelowej grupy klientów, ale także profesjonalne doradztwo w opracowywaniu skutecznych strategii sprzedaży, które są kluczowe dla zwiększenia obrotów i budowania długoterminowej wartości marki.
Oferuję wsparcie w zakresie marketingu cyfrowego, w tym SEO, marketingu w mediach społecznościowych oraz kampanii reklamowych, co jest niezbędne do skutecznego promowania sklepu w internecie.

- Nie zapominam również o szkoleniu z obsługi wewnętrznego systemu zarządzania sklepem (CMS), co umożliwi szybkie i efektywne zarządzanie treścią, produktami i zamówieniami.

- W ramach wsparcia po sprzedaży, zobowiązuję się do udzielenia wsparcia technicznego i konsultacyjnego w początkowym okresie funkcjonowania nowego właściciela, aby zapewnić płynne przejście i stabilność operacyjną sklepu. Dzięki temu, przejmując sklep, otrzymujesz nie tylko gotowy do działania biznes, ale także kompleksowe wsparcie, które umożliwi Ci skuteczne prowadzenie i rozwijanie sklepu internetowego.

Cena sprzedaży sklepu została ustalona po dokładnym rozważeniu obecnej wartości biznesu i jego potencjału wzrostu. Ta wycena odzwierciedla zarówno ugruntowany sukces, jak i przyszłe możliwości, które sklep prezentuje potencjalnym nabywcom, zapewniając, że inwestycja jest zgodna z perspektywami ekspansji na nowe rynki oraz wykorzystywania ogromnej bazy klientów. Ta strategia cenowa ma na celu zaoferowanie atrakcyjnej stopy zwrotu z inwestycji, jej strategiczne pozycjonowanie dla dalszej ekspansji i solidne podstawy do kontynuacji sukcesu na rynku.


Nieruchomości i urządzenia


Wsparcie posprzedażowe

Tak


Powód sprzedaży

Zmiana planów życiowych

Podobne oferty

globalbroker.biz

SprzedamBiznes.pl jest internetową platformą profesjonalnych ofert biznesowych, działającą na krajowym rynku począwszy od 2011 roku.

Operatorem serwisu jest firma
Skytech IT Sp. z o.o. w Krakowie.

Kontakt z nami

Skytech IT Sp. z o.o.
ul. Przemysłowa 12, 30-701 Kraków