Portal internetowy - duży dochód pasywny • Cena: 5 500 000 zł
 • Przychody:
 • Dochody: 1 186 679 zł
 • Rok założenia: 2020
 • Liczba pracowników: 3
 • Charakter działalności:
  • ▪ Usługi
 • Zakres sprzedaży:
  • ▪ Całość firmy

Opis oferty

Sprzedam popularny, bardzo rozbudowany, a przede wszystkim dochodowy portal internetowy. Tematyka to głównie sprzęt elektroniczny, ale nie tylko. Portal zawiera aktualnie prawie 1200 eksperckich publikacji – rankingów, testów, poradników, artykułów. Publikacje są unikalne, merytoryczne i obszerne, a spora część aktualizowana.

Portal jest bardzo dobrze oceniany przez algorytmy wyszukiwarki Google – zdobywa wiele wysokich pozycji, przez co trafia do szerokiego grona odbiorców.

Dochód i model biznesowy: w zeszłym roku dochód wyniósł dokładnie 1 186 679,77 zł i wszystko wskazuje na to, że w tym będzie jeszcze lepiej (aktualny dochód do kwietnia włącznie wynosi 443 463,03 zł).

Dochód opiera się przede wszystkim na afiliacjach, konkretniej linkach partnerskich do sklepów – każda sprzedaż z linku partnerskiego wiąże się z otrzymaniem prowizji. Oprócz tego zyski przynosi YouTube oraz zapłaty za wykonywanie testów.

Zakup mojego portalu – oprócz wysokich dochodów – oznacza liczne korzyści.

Poznaj je:
- Pasywny zarobek – nie musisz nic robić, aby przez długi czas wciąż dobrze zarabiać na serwisie. Portal daje bardzo dobry pasywny zarobek. Rzecz jasna wkładając w to swoje siły lub zatrudniając dodatkowych ludzi, możesz liczyć na jeszcze większy dochód, co zresztą sam mogę potwierdzić (i udokumentować) – każdy kolejny rok jest coraz lepszy i to nie przy jakimś wielkim nakładzie czasowym (aktualnie przeznaczam na to do 3-5 godzin dziennie, czyli jakieś 2 razy mniej niż na początku).

- Wysokomarżowy biznes – prowadzenie portalu wiąże się z niskimi kosztami. Pracują dla mnie 3 inne firmy – nie za drogie, a solidne, do których przekażę kontakt po sprzedaży.

- Odporność na inflację – jako że dochód opiera się głównie na prowizjach za zakup sprzętu, inflacja nie stanowi tu wielkiego problemu. Mało tego – wiele linkowanych produktów drożeje dużo bardziej niż wartość oficjalnej inflacji.

- Zdalna obsługa – siłą rzeczy Twoje miejsce zamieszkania nie ma znaczenia. Z powodzeniem poprowadzisz ten biznes nawet z Wysp Karaibskich.

- Dodatkowe źródła dochodu – wraz z portalem przekazuję prawa i dostępy do social mediów (kilkadziesiąt tysięcy lajkujących/obserwujących) oraz kanału YouTube. Oznacza to dodatkowe źródła monetyzacji i w pewnym stopniu dywersyfikację dochodu.

- Szerokie możliwości rozbudowy zarobku – jestem wręcz przekonany, że ktoś ze swoją wizją lub jeszcze większą wiedzą ode mnie, może wyciągnąć więcej pieniędzy z portalu. Nie korzystam np. z kampanii Google Ads. Nie sprzedaję miejsc w rankingach ani linków zewnętrznych w artykułach – nowy właściciel może jednak iść w tym kierunku, zarabiając jeszcze więcej.

- Lepsze stawki od partnerów – w najważniejszej (bo najbardziej dochodowej) sieci afiliacyjnej, z którą współpracuję, mam w kluczowych programach lepsze warunki niż nowi wydawcy. Wynika to z dobrych wyników, które osiągnął mój portal (oraz skutecznych negocjacji z partnerami). Tym samym uzyskasz wyższe prowizje niż potencjalni nowi konkurenci, co już na starcie daje Ci przewagę finansową.

- Brak zobowiązujących umów – nie mam podpisanych żadnych umów obarczonych ryzykiem jakichś kar. Pod względem prawnym wszystko jest czyste, a biznes prowadzę na jednoosobowej działalności gospodarczej.

- Wsparcie posprzedażowe – zależy mi nie tylko na pieniądzach ze sprzedaży biznesu. Pragnę, aby portal nadal świetnie sobie radził, gdyż stworzyłem go z pasji, nawet nie marząc o takich dochodach, jakie dzięki niemu osiągnąłem. Dlatego też pomogę wdrożyć się w skuteczne prowadzenie serwisu.

- Zaawansowanie technologiczne – pod względem SEO, UX i czysto technicznym portal jest niezwykle rozwinięty. Wygląda i działa lepiej od głównych konkurentów, co także stanowi dużą przewagę. Przez lata nie oszczędzałem na audytach, wsparciu ekspertów i zmianach programistycznych. Sam portal – nie uwzględniając tego, ile zarabia – kosztowałby teraz pewnie znaczną część kwoty, którą za niego oczekuję. Nie wspominając o kwocie, jaką przyszłoby zapłacić za publikacje na nim.

- Możliwość odliczania VAT przy zakupie sprzętów - chcesz sobie kupić jakiś sprzęt elektroniczny i nie tylko? Zrób jego recenzję na portalu bądź napisz artykuł, a jednocześnie odliczysz sobie VAT - w końcu wykorzystasz taki sprzęt także w biznesie.

- Przyszłościowa inwestycja – już wychodząc poza ramy samego portalu, to po prostu przyszłościowa inwestycja. Pokolenie wciąż się zmienia i coraz więcej osób dokonuje zakupów online. Każdy nowy rok oznacza więcej potencjalnych użytkowników portalu.

Minusy - chcąc być fair, podam Ci także minusy mojego biznesu, choć jest ich niewiele, a konkretniej 2:

- Jeżeli nie znasz się na pozycjonowaniu stron internetowych czy prowadzeniu portalu, z pewnością musisz na początku poświęcić trochę czasu, aby się wdrożyć. Jak już jednak wspominałem, oferuję wsparcie posprzedażowe – nawet w formie wideoporadników i innych dokumentów szkoleniowych. W ostateczności mogę zostać zatrudniony jako tymczasowy redaktor naczelny (na góra 2-3 miesiące), głównie ucząc Cię prowadzenia serwisu i dbając, aby szedł w dobrym kierunku, nadal wyprzedzając konkurentów.

- Drugi minus to zmiany pozycji w wyszukiwarce Google. Przychodzą takie aktualizacje, które mogą nieco obniżyć pozycje publikacji – nawet gdy wszystko dobrze się robi. To naturalna sprawa, praktycznie każda strona w końcu nieco spada, lecz gdy jest solidnie prowadzona, w następnej aktualizacji odzyskuje pozycję z nawiązką. Niemniej kogoś nowego w branży może to nieco zdziwić, więc wolę uprzedzić.

Więcej mankamentów nie widzę. Biznes jest bardzo przyszłościowy i wygodny w prowadzeniu. Na starcie nie musisz nic robić, aby co miesiąc inkasować pokaźne kwoty, choć osobiście polecam wdrożenie się, by cały czas iść do przodu – tak jak robiłem to przez ostatnie lata i co bardzo się opłaciło.

CENA

Wycena portali internetowych jest raczej klarowna – to zwykle 5-krotność rocznego dochodu. Ja oczekuję nieco mniej, a biorąc pod uwagę wszystkie korzyści, uznaję podaną cenę za jak najbardziej uczciwą.

Jednocześnie dopuszczam możliwość negocjacji, ale raczej subtelnych – w przypadku braku chętnych po prostu zostanę przy tym biznesie.

Zachęcam do rozważenia zakupu mojego serwisu internetowego i skontaktowania się ze mną – po podpisaniu klauzuli poufności udokumentuję dochód i przekażę więcej szczegółów.


Nieruchomości i urządzenia

Oprócz portalu kanał na YouTube oraz wszelkie social media.


Wsparcie posprzedażowe

Jak już wspominałem, oferują solidne wsparcie posprzedażowe - nawet w formie zatrudnienia mnie na kilka miesięcy (do uzgodnienia, dostosuje się).


Powód sprzedaży

Powód jest mocno osobisty – powiększyła mi się rodzina i stwierdziłem, że wolę zarabiać kilka razy mniej, ale mieć za to więcej czasu. Na takim etapie życia jestem. Mam zatem na oku kilka spokojniejszych inwestycji oraz jeszcze bardziej skalowalny biznes, ale żeby z tym ruszyć, muszę najpierw oddać w dobre ręce mój portal.

Podobne oferty

globalbroker.biz

SprzedamBiznes.pl jest internetową platformą profesjonalnych ofert biznesowych, działającą na krajowym rynku począwszy od 2011 roku.

Operatorem serwisu jest firma
Skytech IT Sp. z o.o. w Krakowie.

Kontakt z nami

Skytech IT Sp. z o.o.
ul. Przemysłowa 12, 30-701 Kraków