Kawiarnia na Starym Mieście w Toruniu • Cena: 320 000 zł
 • Przychody: 45 000 zł
 • Dochody: 30 000 zł
 • Rok założenia:
 • Liczba pracowników: 6
 • Charakter działalności:
  • ▪ Usługi
 • Zakres sprzedaży:
  • ▪ Całość firmy

Opis oferty

Sprzedam kawiarnię oferującą dania kuchni śródziemnomorskiej oraz wypieki na słodko w Toruniu.

Lokal w pełni adaptowany, posiadający wszelkie zezwolenia. Posiada również osobne sale na poziomie piwnicy przystosowane np. na imprezy okolicznościowe oraz wystawiany od frontu ogródek na okres wiosenno-letni.
Zdjęcia nie oddają realnego piękna wnętrza oraz prawdziwych rozmiarów i ilości pomieszczeń. Polecamy osobistą wizytę, aby ocenić w 100% wartość lokalu.

Klientela jest bardzo zróżnicowana. Co ważne i dość rzadkie - większość to stali klienci. Lokal wciąż pozyskuje nowych klientów, zwiększa obroty i przychody.

Ulica na jakiej mieści się lokal to jedna z najlepszych ulic Starego Miasta, o największym natężeniu ruchu pieszego i z możliwością dojazdu: samochodem, taksówką (kilkadziesiąt metrów od lokalu) i w pobliże autobusową komunikacją miejską. Ulica łączy Rynek Staromiejski i ulicę Szeroką, z Placem Teatralnym, przy którym jest węzeł przesiadkowy komunikacji miejskiej. Bardzo blisko znajdują się budynki: Urzędu Miejskiego,Urzędu Wojewódzkiego i Urzędu Marszałkowskiego. Niedaleko znajdują się Muzeum Etnograficzne i Dworzec PKS oraz Planetarium.

Dzięki współpracy z wieloma instytucjami, firmami i osobami prywatnymi, lokal stał się uznawaną i rozpoznawalną marką (i to nie tylko w regionie kujawsko-pomorskim). Aktualnie jest profesjonalnie prowadzonym brandem, nabierającym rozpędu i zapewniającym wzrost: obrotów, przychodów, dochodów.

Mocne strony:
- straty w produkcji, od chwili przejęcia - nigdy nie przekroczyły 0,2 % - zredukowaliśmy je do minimum, co gwarantuje zwiększony zysk,
- pełna dochodowość firmy,
- dość dobra i pewna stopa zwrotu z inwestycji dla kupującego,
- zbliżający się okres zimowo-wiosenny, w którym sprzedaż znacznie wzrasta,
- kolejne nowe kontrakty na cateringi,
- rozwijająca się zewnętrzna dystrybucja kawy.
Biznes jest dochodowy od samego początku. Oznacza to trafność zlokalizowania i formuły lokalu.

Powierzchnia: 300.00 [m2]
Liczba pomieszczeń: 14
Media: prąd, woda, gaz, kanalizacja
Informacje dodatkowe: witryna, telefon, lokal umeblowany, internet, klimatyzacja, ogrzewanie, alarm antywłamaniowy, alarm przeciwpożarowy, dojazd asfaltowy

Średni zysk: Miedzy 35-55 tys.
Średnie koszty: Miedzy 20-30 tys.
Pracowników: 6 osób

Oczywistym jest, że zainteresowany Klient może odbyć wizytę w lokalu, po uprzednim kontakcie i umówionej dacie wizyty.


Nieruchomości i urządzenia

Całość składa się z dwóch części funkcjonalnych:
- lokal adaptowany do funkcji gastronomicznej, o powierzchni około 140 m2, składający się z około 80 m2 parteru (sala główna ok. 60 m2 i zaplecze kuchenne ok. 20 m2), z witryną i z wejściem od głównej ulicy i z wyjściem na patio, i około 60 m2 piwnicy użytkowej, z toaletą dla klientów, z wejściem z sali na parterze,
- lokal o powierzchni 71,7 m2, na pierwszym piętrze, z osobnym wejściem z klatki schodowej, składający się z dwóch pokoi przejściowych i zaplecza socjalno-sanitarnego, adaptowany do funkcji zaplecza lokalu gastronomicznego.
Oba lokale o powierzchni łącznej około 211,7 m2.

Wszystkie części lokalu przeszły remont kapitalny, co dodaje atrakcyjności zakupu. Dodatkowym atutem jest jeszcze jedno piętro, obecnie spełniające rolę zaplecza gastronomicznego (około 100 m2). Miejsce to może być wykorzystane alternatywnie, jako: bardzo dobrze przygotowane zaplecze kuchenne pod restaurację lub pod cateringi, jako sala na spotkania biznesowe, o które jesteśmy często pytani.


Wsparcie posprzedażowe

Oferuję wszelkie porady dotyczące prowadzenia tego typu biznesu.


Powód sprzedaży

Powodem sprzedaży jest chęć zajęcia się innym biznesem.

Podobne oferty

globalbroker.biz

SprzedamBiznes.pl jest internetową platformą profesjonalnych ofert biznesowych, działającą na krajowym rynku począwszy od 2011 roku.

Operatorem serwisu jest firma
Skytech IT Sp. z o.o. w Krakowie.

Kontakt z nami

Skytech IT Sp. z o.o.
ul. Przemysłowa 12, 30-701 Kraków