Sklep internetowy oraz firma produkcyjna, branża tekstylna • Cena: 8 000 000 zł
 • Przychody: 20 000 000 zł
 • Dochody: 1 000 000 zł
 • Rok założenia: 2012
 • Liczba pracowników: 40
 • Adres internetowy:
 • Charakter działalności:
  • ▪ Produkcja
  • ▪ Handel
  • ▪ Usługi
 • Zakres sprzedaży:
  • ▪ Całość firmy
  • ▪ Pakiet większościowy
  • ▪ Pakiet mniejszościowy

Opis oferty

Na sprzedaż całość lub część firmy zajmującej się produkcją i sprzedażą tkanin. 
Firma działa od roku 2012.

Jej główna część działalności to własny sklep internetowy z ofertą detaliczną.
Firma na przestrzeni ostatnich lat generowała obroty na poziomie 20 milionów złotych rocznie, przy zysku na poziomie miliona.

Sklep internetowy jest niekwestionowanym liderem na rynku polskim, oraz silną i rozpoznawalną marką na rynku niemieckim. Ponad 60% przychodów pochodzi ze sprzedaży zagranicznej. 

Największym atutem firmy jest własna linia produkcyjna pozwalająca oferować nieskończone warianty towarów, które produkujemy dopiero po zamówieniu i opłaceniu przez klienta. Pozwoliło to znacznie zredukować minimalne stany magazynowe. 
Najnowocześniejsza linia produkcyjna pozwala na wytwarzanie towarów w ciągu 24 godzin, więc dla klienta są one widoczne jako towary na półkach.

W skład oferty wchodzi:
-Rozpoznawalna marka, lider rynku sprzedaży tekstyliów w Polsce i Top10 w Europie
-sklep internetowy o ugruntowanej pozycji lidera w wyszukiwarkach
-park maszynowy o rynkowej wartości ok 9 mln zł (maszyny w leasingu, do spłaty pozostało ok 4mln zł, miesięczne raty na poziomie 35 tys euro)
-w pełni funkcjonująca i zautomatyzowana produkcja, z wyszkoloną załogą i kadrą zarządzającą (stan zatrudnienia ok 40 osób), wyposażeniem magazynowym i biurowym
-Baza ok 3000 grafik do zadruku tkanin, z licencję do nielimitowanego wykorzystania komercyjnego, o rynkowej wartości ok 700 tys zł.
-opracowany i wdrożony projekt oferty dropshippingowej, umożliwiający oferowanie naszych produktów partnerom w UE. Firma zarejestrowana w bazach hurtowni dropshippingowych, jako jedyna oferująca tkaniny w usłudze dropshipping. Trzy współprace już rozpoczęte, cztery kolejne na etapie konfiguracji.
-Odrębna marka o ugruntowanej pozycji na rynku, wraz ze sklepem internetowym, oferująca usługi druku na tkaninach.
-baza klientów detalicznych i hurtowych (ponad 160 tys. rekordów w bazie)
-profile w portalach social media, blisko 150 tys followersów.
-zarejestrowane kanały sprzedaży na portalach ebay, amazon, allegro
-towary na magazynie o wartości ok 7 mln zł.

Na dzień dzisiejszy największą bolączką firmy jest kryzys całej branży tekstylnej i brak środków na zrealizowanie podjętych kroków. Jest to też główny powód pojawienia się niniejszej oferty. 
Branża zmaga się z problemami od czasu wybuchu pandemii Covid i załamania się łańcucha dostaw. Na czym najbardziej ucierpiał handel B2C, będący do tej pory naszym jedynym źródłem przychodów.
Od 2020 roku ceny surowców wzrosły o przynajmniej 100%. Na to nałożyły się inflacja i wzrost cen energii. Nie było jednak możliwe przełożenie tych podwyżek na ceny finalnego produktu, gdyż te są zawsze odnoszone do cen odzieży dostępnej w sklepach. Cena materiałów do uszycia danego produktu nie może przekraczać ceny produktu gotowego, dostępnego w sklepach. W sklepach natomiast oferowane są produkty odszyte z dość dużym wyprzedzeniem, z materiałów zamówionych z jeszcze większym wyprzedzeniem, często w cenach sprzed pandemii. 
Sytuacja ta powoli się normalizuje, ale nadal potrzeba czasu.

Pierwsze oznaki nadchodzącego kryzysu zauważyliśmy jeszcze w 2020 roku. W związku z tym podjęliśmy decyzje o rozwoju firmy w kierunku sprzedaży B2B. Wykorzystując nasze najmocniejsze strony, czyli ultranowoczesną linię produkcyjną i szybkie realizacje postawiliśmy na metodę dropshippingową. Pozyskujemy partnerów w całej UE oraz Wielkiej Brytanii, sprzedając nasze towary za pośrednictwem innych marek. 


Niestety realizacje naszych planów mocno pokrzyżowała wojna w Ukrainie i zmiana nastrojów na rynku. Wyraźny spadek sprzedaży poskutkował obcięciem funduszy na dalsze inwestycje i skupieniem się wyłącznie na „walce o przetrwanie”.


Firma na dzień dzisiejszy potrzebuje inwestora zdolnego do sfinansowania bieżących kosztów działalności oraz dalszego rozwoju.
Najważniejsze wyzwania stojące przed potencjalnym nowym właścicielem (oprócz „przetrzymania” obecnego kryzysu oczywiście) będą skupiać się na:
-dalszym rozwoju oferty dropshippingowej, pozyskaniu nowych partnerów i optymalizacji procesów
-poprawy widoczności w wyszukiwarce google na rynkach europejskich. Nasza dotychczasowa metoda promocji za pomocą mediów społecznościowych straciła swoją skuteczność w ostatnim czasie, za sprawą zmian w algorytmach portali.
-Wypromowanie naszego flagowego produktu detalicznego, opracowanego wewnątrz firmy, a stanowiącego pewnego rodzaju przełom na skalę światową w dziedzinie szycia domowego, co potwierdzają opinie klientów. Produkt ten ma duży potencjał dystrybucji w sieciach marketów stacjonarnych (były już rozmowy o dystrybucji w sieci dyskontów, ale na tamten moment nie byliśmy w stanie spełnić wymagań sieci). Konieczna dobrze zaplanowana kampania reklamowa. Największym wyzwaniem jest uświadomienie klienta o istnieniu takiego produktu.
-Promocja firmy na targach branżowych


Firmie brakuje środków na wykorzystanie obecnej sytuacji do umocnienia swojej pozycji na rynku. Branża liczy sobie już kilkaset lat, nie zniknie z dnia na dzień. Nasza firma była liderem tego rynku już przed załamaniem rynku. W chwili obecnej liczbę firm konkurencyjnych (których 5 lat temu było dziesiątki) można policzyć na palcach u rąk. 
Problemem jest skala przedsięwzięcia, którego się podjęliśmy. Nasze możliwości produkcyjne są dużo większe, a maszyny wymagają odpowiedniego poziomu obłożenia, którego aktualnie nie spełniamy. Po przekroczeniu tego progu zyski rosną wykładniczo, jednak bez spełnienia tego warunku ciężko realizować inwestycje.

Firma ma ogromny potencjał do bycia monopolistą na rynku europejskim, zwłaszcza w krajobrazie post kryzysowym. W epoce cięcia kosztów nasza oferta e-magazynu dropshippingowego będzie dla mniejszych sklepów z materiałami jedyną rozsądną opcją do dalszego funkcjonowania. 
A pozycja naszej własnej marki detalicznej może wyłącznie wzrosnąć. 

Jeśli szukasz prawdziwej okazji do inwestycji w perspektywicznego lidera rynku, zamiast „obiecującego” startupa, to jest to właśnie ta okazja. Nieruchomości i urządzenia


Wsparcie posprzedażowe

pełne


Powód sprzedaży

podany w opisie

Podobne oferty

globalbroker.biz

SprzedamBiznes.pl jest internetową platformą profesjonalnych ofert biznesowych, działającą na krajowym rynku począwszy od 2011 roku.

Operatorem serwisu jest firma
Skytech IT Sp. z o.o. w Krakowie.

Kontakt z nami

Skytech IT Sp. z o.o.
ul. Przemysłowa 12, 30-701 Kraków