Mycie paneli fotowoltaicznych, witryn sklepowych, fasad szklanych • Cena: 240 000 zł
 • Przychody: 196 839 zł
 • Dochody: 162 308 zł
 • Rok założenia: 2019
 • Liczba pracowników: 1
 • Adres internetowy: Ukryty
 • Charakter działalności:
  • ▪ Usługi
 • Zakres sprzedaży:
  • ▪ Całość firmy

Opis oferty

W związku ze zmianą profilu działalności firmy odsprzedajemy wszystkie środki trwałe oraz całe know-how.
Firma bardzo dobrze prosperuje od 2 lat, zajmuje się profesjonalnym myciem paneli fotowoltaicznych, witryn sklepowych oraz fasad szklanych budynków, koszeniem i myciem farm fotowoltaicznych metodą zleconą.

Co wchodzi w zakres sprzedaży:
1. (środek trwały) Specjalnie przygotowany samochód do mycia, marki Ford Transit Connect z 2016 r. Mały blaszak idealny do manewrowania w miastach, oklejony w reklamy firmowe, rozsuwane boczne drzwi z obu stron, serwisowany na bieżąco, stan mechaniczny bdb.

2. Podnośnik hydrauliczny masztowy do 1 tony, za pomocą którego wsadzamy maszynę do demineralizacji i mycia paneli na samochód, jeżeli jedziemy na mniejszą realizację, to wyciągamy maszynę z samochodu i wypełniamy przestrzeń bagażową myjką ciśnieniową etc.

3. Profesjonalna maszyna do demineralizacji wody ze zbiornikiem 300 L na aucie, dzięki temu myjemy witryny sklepowe bez konieczności podłączania wody i prądu od Zamawiającego, pompa działa na baterię akumulatorową i jest sterowane dozowanie wodą z pilota (regulacja ciśnienia), na wyposażeniu maszyny są trzy tyczki dielektryczne o rozpiętości 4 m, 12 m, 18 m, oraz trzy szczotki do mycia oraz prostownik mikroprocesorowy do ładowania akumulatora maszyny. Maszyna jest osadzona na europalecie plastikowej, aby można było wygodnie ściągać maszynę z samochodu lub przyczepy. Maszyna jest wyposażona w bęben z wężem do podciśnienia o dł. 200 m – Jest to najbardziej profesjonalny zestaw myjący na rynku.

4. Kamera termowizyjna do robienia inspekcji paneli i obiektów- dodatkowy zarobek.

5. Produkty pochodne mycia, (Płyn do spryskiwaczy i woda demineralizowana).
W okresie kiedy temperatury nie pozwalają na mycie na zewnątrz (ujemne temp), wykorzystujemy maszynę do demineralizacji wody do napełniania kanistrów plastikowych w wodę demineralizowaną oraz płyn letni do spryskiwaczy. Kanistry są napełniane z dokładnością do 5 L dzięki zastosowaniu sterownika PLC podłączonego do mauzera z wodą demineralizowaną. Płyn do spryskiwaczy jest dozowany dzięki maszynie sterowanej elektronicznie. Wodę demineralizowaną mieszamy z koncentratem marki Wurth. Sprzedaż dotyczy Sterowników do nalewania i dozowania, zapasu koncentratu w ilości 12 baniek o pojemności 5 L koncentratu WURTH, gotowych płynów do spryskiwaczy w ilości 200 szt. (5L) gotowych baniek 5L z wodą demineralizowaną. Kupującemu sprzedajemy kody do sprzedaży EAN, całe know-how, czyli dostawcę kanistrów pustych oraz koncentratu w cenach hurtowych.

6. W ramach sprzedaży kupujący otrzyma profesjonalnie postawioną stronę internetową pod tematykę działalności, adres e-mail biuro@, media społecznościowe IG: wst_fotowoltaika FB: WST Fotowoltaika oraz filmy i materiały nagrane przez naszą firmą, które mogą się przydać w promowaniu nowej działalności. Namiar na webmastera, który pozycjonuje stronę, dokona wszelkich zmian pod nowego właściciela. Oddajemy w ręce kupującego bazę klientów indywidualnych i korporacyjnych, profesjonalny kalkulator do sporządzania wyceny na mycie.

7. Sprzedając prawa do firmy, udostępniamy wszelkie kontakty związane z prowadzeniem działalności tj. namiary na firmy, z którymi współpracujemy jako podwykonawcy przy koszeniu farm i myciu wielkopowierzchniowym. Zazwyczaj odbywa się to na zasadzie zapytań od właścicieli farm fotowoltaicznych o cenę koszenia i mycia, mamy podwykonawców, którzy wykonują usługi i jest umowa na prowizję od zlecenia lub można samemu wykonać usługę.

Stopa zwrotu:
Firma WST GROUP w roku 2023 r. (styczeń – lipiec) uzyskała przychód 196 839,76 zł,
forma opodatkowania ryczałt 8,5%.
Przychód - (pod. doch. 8,5%) – (ZUS) – (Koszty: woda paliwo)
196 839,76 zł – 16 731,37 – 15 400,00 – 2400,00 = 162 308,39 :/7 m-cy = średni dochód miesięczny w granicach 23 186,91 zł (zwrot inwestycji w ok. 10 miesięcy)
Średni koszt mycia instalacji najczęściej spotykanej w PL (10kWp) to około 800 zł netto plus dojazd, w miesiącu myjemy 10-20 instalacji tego typu to jest zarobek miesięczny 8 000,00 – 16 000,00 zł
Dochodzą mycia elewacji, witryn sklepowych, bram i okien – zarobek od 2 000,00 – 4 000,00 zł
Dochód pasywny z mycia i koszenia farm (refaktura) na zasadzie polecenia i dogadania ceny za wykonanie usługi od 5 000,00- 20 000,00 zł + dochód ze sprzedaży płynów i wody demineralizowanej uzależniony od sprzedaży, średnio w miesiącu 500,00 – 1 000 zł
Średni roczny przychód oscyluje w granicach 250 000- 330 000,00 zł
Zwrot inwestycji w przeciągu jednego sezonu.


Nieruchomości i urządzenia

J.W.


Wsparcie posprzedażowe

Kupującemu udzielimy szkolenia.


Powód sprzedaży

Zmiana profilu działalności.

Podobne oferty

globalbroker.biz

SprzedamBiznes.pl jest internetową platformą profesjonalnych ofert biznesowych, działającą na krajowym rynku począwszy od 2011 roku.

Operatorem serwisu jest firma
Skytech IT Sp. z o.o. w Krakowie.

Kontakt z nami

Skytech IT Sp. z o.o.
ul. Przemysłowa 12, 30-701 Kraków