Spółka zoo w branży nieruchomości - podnajem • Cena: 350 000 zł
 • Przychody: 467 000 zł
 • Dochody: 60 000 zł
 • Rok założenia: 2018
 • Liczba pracowników: 0
 • Charakter działalności:
  • ▪ Handel
  • ▪ Usługi
 • Zakres sprzedaży:
  • ▪ Całość firmy

Opis oferty

Sprzedam Spółkę Pasja Nieruchomości Sp. z o.o. która została założona w czerwcu 2018 roku i jest zarejestrowana w Warszawie, pod numerem KRS 0000740034, natomiast działalność operacyjną oraz biznesową prowadzi od początku swojego istnienia w Szczecinie. Spółka swoją działalność opiera na dwóch filarach:

1. Podnajem nieruchomości, generując stały dochód pasywny – główny fundament działalności
2. Tzw. „flipy” na nieruchomościach polegające na zakupie nieruchomości (najczęściej mieszkań), ich remoncie, odświeżeniu lub podwyższeniu standardu i dalszej ich odsprzedaży. Flipy pozwalają generować sensowne dochody „jednorazowe”.
W pierwszym obszarze swojej działalności Spółka posiada podpisane 5 umów najmu z właścicielami mieszkań na okres od 2 do 5 lat do przodu z realną szansą na ich przedłużenie na kolejne lata. W ramach tych umów Spółka posiada łącznie 22 pokoje do wynajmu, które oferuje osobom pracującym i studiującym w Szczecinie.

Wszystkie umowy najmu pokoi zawarte są na okres do końca sierpnia 2022 roku, co powoduje, że Spółka nie posiada w zakresie najmu przestojów, bo każdy najemca rezygnujący z najmu przed terminem umowy znajduje na swoje miejsce innego najemcę. Umowy z najemcami podpisujemy na okres 1 roku od września do sierpnia każdego roku, więc zostały niedawno przedłużone. Pokoje od lat są wynajmowane w trybie ciągłym zainteresowanym najemcom i na ten moment mamy wynajęte wszystkie pokoje.

Spółka wykorzystuje nowoczesny system w zakresie zarządzania płatnościami od najemców. Narzędzie to jest zintegrowane z systemem bankowym umożliwiając automatyczne księgowanie wszystkich wpłat na indywidualnych kontach najemców, co w bardzo dużym stopniu ułatwia monitorowanie i rozliczanie płatności. Dodatkowo w celu zmniejszania biurokracji, Spółka wszystkie umowy najmu podpisuje w sposób elektroniczny.

Powyższy obszar działalności daje stabilne przychody miesięczne.

Do obsługi wszystkich awarii lub prac serwisowych w wynajmowanych mieszkaniach Spółka na stałe współpracuje z osobą tzw. „złotą rączką”, która jest dostępna 24/7/365.

Spółka nie zatrudnia żadnych pracowników.

W zakresie „flipów” na nieruchomościach są to zarówno jednorazowe projekty jak i jednorazowe przychody. Spółka stale poszukuje interesujących mieszkań z potencjałem na terenie Szczecina, które mogłaby kupić po atrakcyjnej cenie i po ich wyremontowaniu lub odświeżeniu korzystnie sprzedać.

Sprzedajemy całą spółkę, zapewniamy wdrożenie w początkowej fazie działalności, całe know-how, wzory umów, system elektroniczny do obsługi najmu i podpisywania umów, wirtualny dysk z materiałami ze szkoleń, umowami, rzutami mieszkań, zdjęciami, archiwum, dostęp do systemu moniter.pl, który został wykupiony niedawno w celu poszukiwania mieszkań na podnajem jak i „flipów”. Dodatkowo w cenie domena internetowa wraz ze stroną internetową (pasja-nieruchomości.pl) jak i profil strony na Facebooku. Oczywiście wszystkie ruchomości, jak meble i całe pozostałe wyposażenie mieszkań i pokojów jest w cenie spółki. Spółka nie posiada leasingów ani żadnych zobowiązań przeterminowanych, nie jest prowadzone względem spółki żadne postępowanie prawne. Spółka posiada 3 pożyczki od wspólników spółki na kwotę łączną 30.000 zł z oprocentowaniem rocznym 5%, do spłaty w momencie podpisania umowy sprzedaży lub też do końca trwania umów kredytowych, czyli do końca przyszłego roku – zdecydowanie byśmy woleli tą pierwszą opcję.

Spółkę sprzedajemy z powodów prywatnych jednego z trzech wspólników, gdyż nie jesteśmy w stanie prowadzić jej należycie we dwie osoby, z racji innych obowiązków zawodowych jak i biznesowych. Poza tym mamy pomysł wejścia w inny biznes, stąd pomysł na sprzedaż. Szukamy uczciwej osoby i chcielibyśmy „oddać” spółkę w dobre ręce, gdyż bardzo zależy nam na podtrzymaniu dobrych relacji i uczciwej współpracy z właścicielami mieszkań, z którymi mamy podpisane umowy.

Spółka została wyceniona przez profesjonalnie zajmującą się tym firmę sprzedajfirme.com z Gdyni. Na podstawie przedstawionych przez Spółkę danych finansowych dotyczących osiągniętych wyników w latach 2018 – 2020 oraz z dziesięciu pierwszych miesięcy roku 2021 sporządzono wycenę wartości 100% udziałów w Spółce na dzień 31 października 2021 roku metodą mnożnikową. Wartość mnożnika EBITDA została oparta na danych publikowanych przez profesora Aswath Damodaran ze Stern School of Business na Uniwersytecie Nowojorskim. Przyjęty mnożnik został skorygowany z tytułu braku płynności inwestycji, wielkości Spółki oraz lokalizacji działalności Spółki na rynku Europy Środkowo-Wschodniej, do której zalicza się Polska. Wszystkie dane finansowe dostępne do wglądu, nie mamy nic do ukrycia.

Dane finansowe za 2021r:
Przychody – 467326 zł
Amortyzacja - 5344 zł
Zysk z działalności operacyjnej – 63398 zł
EBITDA – 68742 zł
Gotówka do dyspozycji – 20761 zł
Cena spółki: 350.000 zł netto

W razie pytań zapraszam do kontaktu. Dla zainteresowanych mogę przesłać na email specjalnie sporządzony materiał przez firmę sprzedajfirmę, gdzie wszystkie dane finansowe jak i szczegóły działalności są ujęte w bardzo przystępnej formie.

Arkadiusz Błoszyk


Nieruchomości i urządzenia


Wsparcie posprzedażowe

Wdrożenie nowego właściciela w temat funkcjonowania firmy.


Powód sprzedaży

Sytuacja rodzinna jednego ze wspólników - nie jesteśmy w stanie poprowadzić spółki we dwóch.

Podobne oferty

globalbroker.biz

SprzedamBiznes.pl jest internetową platformą profesjonalnych ofert biznesowych, działającą na krajowym rynku począwszy od 2011 roku.

Operatorem serwisu jest firma
Skytech IT Sp. z o.o. w Krakowie.

Kontakt z nami

Skytech IT Sp. z o.o.
ul. Przemysłowa 12, 30-701 Kraków