Salon kosmetyczny - Poznań • Cena: 150 000 zł
 • Przychody: 600 000 zł
 • Dochody: 0 zł
 • Rok założenia: 2017
 • Liczba pracowników: 6
 • Adres internetowy:
 • Charakter działalności:
  • ▪ Usługi
 • Zakres sprzedaży:
  • ▪ Pakiet mniejszościowy

Opis oferty

Sprzedam za odstępne prestiżowy salon kosmetologii estetycznej klasy PREMIUM o powierzchni 190 m2 w Poznaniu na Ławicy - blisko lotniska Ławica. Jeden z dwóch działających w obrębie marki. Olbrzymi potencjał rozwojowy.

Opis:
Jest to miejsce stworzone zgodnie z najnowszymi zasadami architektonicznymi (projekt kosztował 15 000zł). Posiada 5 gabinetów zabiegowych, 4 łazienki, dużą poczekalnię oraz strefę open i 3 stanowiska manicure z możliwością dostawienia kolejnych 3 stanowisk. Wydzielone 2 strefy: zabiegi podstawowe oraz zabiegi zaawansowanej kosmetologii estetycznej. We wszystkich gabinetach znajdują się wymagane instalacje zgodne z zasadami SANEPID’u. W 2019 roku bez najmniejszych zastrzeżeń przeszliśmy kontrolę sanepidu. Aktualne zatrudnienie to 6 wykwalifikowanych dyplomowanych kosmetologów + obsługa recepcji + manager. Jest to dobrze zorganizowany i funkcjonujący biznes.

Ocena:
W rankingach salonów kosmetycznych jest to jedna z 5 najlepszych firm sektora Beauty SPA w Poznaniu. Dynamika rocznego przychodu rok do roku wynosi około 30%. Potencjał rozwojowy jest na bardzo wysokim poziomie - planowane przychody roczne dla tej lokalizacji w 2020 roku powinny kształtować się na poziomie około 800 - 900 tys zł. W kolejnym roku powinny przekroczyć 1mln zł. Do wglądu KPiR.

Zależy mi na pozostawieniu marki, która jest naszym autorskim projektem.

Powód odsprzedaży:
Wraz z żoną powitaliśmy ponad rok temu naszego synka. Wcześniej moja żona prowadziła i doglądała ten salon - teraz jest wysoce zaabsorbowana naszym synkiem. Sam prowadzę także inne przedsięwzięcia a to oznacza, że nie mogę poświęcić wystarczająco wiele czasu na prawidłowe doglądanie biznesu SPA w dwóch lokalizacjach - po prostu - „pańskie oko konia tuczy”. Zamierzam otworzyć kolejny biznes a pozyskane środki zasilą budżet tej inwestycji.

Opinia:
Jedna z bliskich mi osób stwierdziła, że robię komuś prezent. Jednak osobiście uważam, że najlepszy rozwój marki jest wtedy gdy zajmuje się nim właściciel a nie zatrudniony manager. Warto pamiętać, że okres rozruchowy każdej lokalizacji z sektora SPA czy medycyny estetycznej to minimum 3 lata, które ta lokalizacja ma już za sobą. Kolejne lata będą utrwalały pozycję marki na rynku.

Wartości dodane:
Zapewniam wsparcie w okresie początkowym (rozruch, szkolenia), przekazanie Know How, bazy danych, dostęp do strony www z przekierowaniem, portale społecznościowe, kampanie reklamowe, pozycjonowanie itd. UWAGA w Google map oraz opiniach FB mamy ocenę 5.0 na 5.0. Inne przekierowania marketingu internetowego. Praktycznie ujmując zmiana właściciela nie zaburzy funkcjonowania i ciągłości działania tej lokalizacji.

Preferencje:
Chyba najlepszym ale nie jedynym rozpatrywanym przez nas scenariuszem jest przekazanie tego lokalu za odstępne oraz niewielką stałą opłatą franszyzową lekarzowi wchodzącemu w rynek medycyny estetycznej a może psychologowi. To otworzyło by kolejne możliwości także dla całej struktury ale również było by podstawą do nawiązania bliższej współpracy. To jednak już pod dyskusję z zainteresowanymi osobami. Naturalnie nie jest to warunek bezwzględnie konieczny.

Cena odstępnego: 150 000zł (stopięćdziesiąttysięcy) obejmuje, aranżację wnętrz - wystrój, profesjonalne nagłośnienie oraz oświetlenie, banery reklamowe, unity kosmetyczne, pełną i zgodną z zasadmi instalację WOD-KAN, meble wykonane na zamówienie, armaturę, powierzchnię reklamową oraz absolutnie fantastyczną lokalizację.
Opłata miesięczna: 2000zł

Gdybym nie odbierał tel. prosze o sms na pewno oddzwonię.
Dziękuję za zainteresowanie i poświęcony czas.
Powyższy opis nie stanowi oferty handlowej w świetle prawa polskiego.


Nieruchomości i urządzenia


Wsparcie posprzedażowe

Tak w pełnym zakresie. Dotyczy tylko jednej lokalizacji


Powód sprzedaży

sprawy rodzinne

Podobne oferty

globalbroker.biz

SprzedamBiznes.pl jest internetową platformą profesjonalnych ofert biznesowych, działającą na krajowym rynku począwszy od 2011 roku.

Operatorem serwisu jest firma
Skytech IT Sp. z o.o. w Krakowie.

Kontakt z nami

Skytech IT Sp. z o.o.
ul. Przemysłowa 12, 30-701 Kraków