Kamienica nad rzeką z widokiem na Góry Sowie • Cena: 2 800 000 zł
 • Przychody:
 • Dochody:
 • Rok założenia:
 • Liczba pracowników:
 • Charakter działalności:
  • ▪ Handel
  • ▪ Usługi
 • Zakres sprzedaży:
  • ▪ Całość firmy

Opis oferty

LOKALIZACJA
Nieruchomość znajduje się w malowniczym mieście Dzierżoniowie, które jest położone u stóp Gór Sowich, w województwie Dolnośląskim. Jest to bardzo dobra lokalizacja nie tylko pod względem pięknych terenów, ale i również pod względem inwestycyjnym, ponieważ miasto znajduje się przy Specjalnej Strefie Ekonomicznej "INVEST - PARK", w której co chwile to powstają nowe firmy. Dzierżoniów jako gmina otrzymała również nagrodę "Profesjonalna Gmina Przyjazna Inwestorom", dzięki czemu inwestor chętnie otrzyma od gminy wsparcie na różne przedsięwzięcia.

DZIAŁKA
Powierzchnia działki wynosi 1809 m2. Na jej powierzchni znajduję się kamienica oraz garaże w stanie surowym. Istnieje możliwość wykupienia od gminy działki sąsiadującej (właściciel posiada prawo pierwokupu). Cały teren ogrodzony.

BUDYNEK
Budynek został wzniesiony w 1908 roku. Powierzchnia użytkowa wynosi 2498 m2, kubatura 12512 m3, pow. zabudowy 568 m2.
Charakteryzuje się rozczłonowaną przestrzennie bryłą w kształcie litery L, w zabudowie luźnej. Budynek murowany, 5-kondygnacyjny, na całej powierzchni podpiwniczony (suchy bez zawilgocenia) z poddaszem.
W 2022 roku pokryty nowym dachem wielospadowym, wykonanym z dachówki ceramicznej „karpiówki”, wykonane nowe orynnowanie wraz z instalacją odgromową i kominami. Budynek wymaga remontu, natomiast w bardzo dobrym stanie zachował fasadę z pięknie zdobionymi, secesyjnymi elementami.
Nieruchomość posiada dwie klatki schodowe. Istnieje możliwość wykonania windy.
W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, przeznaczenie ponadlokalne z funkcją mieszkaniową, możliwość wykonania kilkudziesięciu mieszkań. Kwalifikuje także do adaptacji obiektu jako biurowiec czy też hotel z restauracją i całym zapleczem SPA w podziemiach budynku.

STAN PRAWNY
Obiekt posiada prawo własności oraz użytkowania wieczystego gruntu. Jest założona KW. Własność jednego właściciela.
Nieruchomość jest zwolniona z podatku od nieruchomości, a podatek od gruntu wynosi tylko ok. 700 PLN rocznie !
Obiekt wpisany jest do rejestru zabytków, co daje możliwość skorzystania z funduszy na ratowanie zabytków, oraz uprawnia do skorzystania z ulgi podatkowej w programie PAŁACYK+
Posiada MPZP.
Nieruchomość ubezpieczona.

MEDIA
Prąd, gaz, sieć wodociągowa, kanalizacja miejska.

CENA SPRZEDAŻY
2 800 000 PLN - DO NEGOCJACJI

Serdecznie zapraszam do kontaktu pod nr. [dane ukryte] lub [dane ukryte] oraz na prezentację.


Nieruchomości i urządzenia


Wsparcie posprzedażowe


Powód sprzedaży

brak czasu

Podobne oferty

globalbroker.biz

SprzedamBiznes.pl jest internetową platformą profesjonalnych ofert biznesowych, działającą na krajowym rynku począwszy od 2011 roku.

Operatorem serwisu jest firma
Skytech IT Sp. z o.o. w Krakowie.

Kontakt z nami

Skytech IT Sp. z o.o.
ul. Przemysłowa 12, 30-701 Kraków