Pytania i odpowiedzi

KATEGORIA - JAK SPRZEDAĆ FIRMĘ?

W jaki sposób możemy Ci pomóc skutecznie sprzedać firmę?
Sprzedambiznes.pl jest profesjonalną platformą sprzedaży firm. Jest częścią międzynarodowego projektu współpracy brokerów biznesowych BizMarketZone. Aktualny zasięg projektu obejmuje następujące kraje: Polska, Francja, Republika Czeska, Austria, Szwajcaria, Niemcy, Hiszpania, Meksyk, Brazylia, Portugalia, Rosja, Słowacja, Szwecja. Oferujemy usługi internetowe oraz indywidualną pomoc brokerską i M&A w zakresie sprzedaży firm w kraju i zagranicą Zobacz więcej na temat naszych usług.
Gdzie mogę znaleźć bezpłatną pomoc w zakresie sprzedaży firmy?
Uruchomiliśmy sekcję zasoby, w której sukcesywnie publikujemy bezpłatne treści w zakresie kupna i sprzedaży przedsiębiorstw. Znajdziesz tam pomocne materiały dotyczące procesu sprzedaży, kupna jak i wyceny firmy. Przejdź do sekcji zasoby.
Ile czasu zajmuje sprzedaż firmy?
Sprzedaż firmy jest jednym z najtrudniejszych procesów biznesowych. Czas sprzedaży firmy może być długi i wynosić 6-12 miesięcy. Jest on uzależniony od natury sprzedawanego biznesu, jego wielkości oraz atrakcyjności oferty. Zobacz więcej na temat możliwości oferowanych przez nas portal.
Co mogę zrobić dla maksymalnego przyspieszenia czasu sprzedaży?
Po pierwsze, zadbaj o maksymalną jakość swojej oferty. Tylko oferty wysokiej jakości zainteresują potencjalnych kupujących i pozwolą szybciej sprzedać firmę. Zobacz artykuł jak przygotować skuteczną ofertę. Po drugie wykorzystaj oferowane przez nas możliwości promocji oraz doboru typu oferty - oferujemy opcje zwiększające odwiedzalność - oferty typu premium, promocja na stronie głównej oraz podbijanie oferty . Zobacz więcej na temat możliwości oferowanych przez nas portal.
Jak mogę niedorogo wycenić firmę?
Musisz zdawać sobie sprawę, że wycena firmy, szczególnie większej, jest sprawą indywidualną i wymaga profesjonalnego przygotowania w tym zakresie. Dla mniejszych firm udostępniamy niedrogie narzędzia, które zapoznają Ciebie z metodologą wyceny małych firm oraz udostępniamy aplikację umożliwiającą samodzielene jej wykonanie. Przejdź do narzędzi wyceny firmy (dostęp wymaga zalogowania).
Czy warto korzystać z pomocy brokera biznesowego przy sprzedaży i kupnie czas?
Wszystko ma swoje za i przeciw. Opublikowaliśmy artykuł poświęcony tematyce zaangażowania brokera biznesowego przy sprzedaży firmy. Zapoznaj się z treścią artykułu.

ZAMIESZCZANIE, USUWANIE OFERT, TECHNICZNA OBSŁUGA PORTALU.

Jaki rodzaj ofert możesz wystawiać na portalu sprzedambiznes.pl?
Oferujemy możliwość ofert sprzedaży i kupna działających biznesów w kilku opcjach: oferta lokalna, oferta międzynarodowa, oferty zagraniczne lokalizowane. Zobacz więcej na temat możliwości oferowanych przez nas portal.
Jak mogę zwiększyć skuteczność oferty i otrzymywać więcej zgłoszeń i szybciej sprzedać firmę?
Oferujemy następujące możliwość zwiększania skuteczności oferty: oferta premium, promocja oferty na stronie głównej portalu oraz autoodświeżanie oferty. Każda z tych opcji jest omówiona w odrębnych pozycjach pytań i odpowiedzi. Jeśli zamieszczasz nową ofertę, dokonujesz wyboru odpowiadającego Ci typu oferty wraz z opcjami dodatkowymi podczas jej zamieszczania. Jeśli chcesz dokonać podwyższenia statusu Twojej oferty, zamówić promocję lub wykupić opcje dodatkowe zwiększające jej skuteczność dla istniejącej oferty skontaktuj się z nami poprzez formularz kontaktowy. Po określeniu Twoich potrzeb prześlemy Ci informacje dla dokonania dopłaty.
Co to jest oferta premium i czym różni się oferta premium od oferty standard ?
Oferta premium jest ofertą, która w wynikach wyszukiwania i na listach ofert występuje zawsze przed ofertami ekonomicznymi. Jeśli jesteś zainteresowany większą skutecznością swojej oferty i szybszym znalezieniem inwestora możesz wykupić ofertę premium.
Co to jest autoodświeżanie oferty?
Autoodświeżanie oferty jest opcją zwiększającą poziom odpowiedzi na ofertę. Optymalizator zmienia datę publikacji oferty na bieżącą. Aktualizacja daty wielokrotna, dzięki czemu przez cały czas emisji ogłoszenie wygląda na nowo opublikowane i pojawia się wielkorotnie na stronie głównej w boksie najnowsze oferty. Ilość odpowiedzi na ofertę utrzymuje się na stale wysokim poziomie.
Jak mogę wykupić opcje dodatkowe zwiększające oglądalność oferty?
Jeśli zamieszczasz nową ofertę, dokonujesz wyboru odpowiadającego Ci typu oferty wraz z opcjami dodatkowymi podczas jej zamieszczania. Jeśli chcesz dokonać podwyższenia statusu Twojej oferty, zamówić promocję lub wykupić opcje dodatkowe zwiększające jej skuteczność dla istniejącej oferty skontaktuj się z nami poprzez formularz kontaktowy. Po określeniu Twoich potrzeb prześlemy Ci informacje dla dokonania dopłaty.
Jak bezpłatnie możesz zwiększyć ilość odpowiedzi na Twoją ofertę?
Oprócz płatnych opcji zwiększających bezpośrednio na poziom odpowiedzi, które uzyskujesz wpływa jakość Twojej oferty oraz zamieszczone zdjęcia. Oferty wysokiej jakośći mają kilkunastukrotnie wyższy poziom skuteczność i responsu. W sekcji zasoby opublikowaliśmy artykuł Zwiększ odwiedzalność swojej oferty - 7 złotych rad. Zachęcamy do zapoznania się z treścią.
Jak zmodyfikować ofertę lub usunąć niaktywną ofertę?
Użytkownicy sami zarządzają swoimi ofertami. Dla modyfikacji lub usunięcia oferty zaloguj się do profilu, wybierz zamieszczone oferty oraz użyj przycisku usuń.