Działka na hotel - Olecko, bezpośrednio przy jeziorze  • Cena sprzedaży: 2 747 000 zł
  • Dodatkowe opłaty: –/mies.
  • Powierzchnia: 10945,00 m2
  • Pomieszczenia:
  • Kondygnacje:

Opis oferty

Unikatowa działka pod budowę hotelu położona w centralnej części miasta Olecko, nad jeziorem Olecko Wielkie. Pomiędzy działką, a jeziorem znajduje się deptak/ścieżka widoczna na mapie jako "Wiewiórcza ścieżka", która ma długość około 13 km i otacza całe jezioro. Jest to też szlak komunikacyjny i spacerowy na plażę miejską. Po przeciwnej stronie jeziora znajduje się las, co zapewnia przepiękny widok przez cały rok. Ważne jest też doskonałe położenie działki względem słońca.

Działka sąsiaduje z nowoczesną halą widowiskowo-sportową z pływalnią „Lega”, za którą znajduje się stadion lekkoatletyczno-piłkarski oraz korty tenisowe i boisko do siatkówki. Idąc od działki w lewo za około 150 m znajduje się miejska plaża z molo, wypożyczalnia kajaków i sprzętu wodnego. Natomiast idąc w prawo za 100 m znajduje się przystań jachtowa, a za 650 m amfiteatr i zamek.

DZIAŁKA
Działka, którą Państwu proponujemy jest o powierzchni ponad 1ha (10 945 m2) i jest objęta Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego oznaczona obszarem 13U z przeznaczeniem na zespół turystyczno-gastronomiczny.

Identyfikator działki: 281304_4.0002.271/9.

OLECKO
Olecko leży na wschodnich krańcach Pojezierza Mazurskiego, w połowie drogi między Gołdapią i Ełkiem, na szlaku łączącym Dolinę Wielkich Jezior Mazurskich z Pojezierzem Suwalsko-Augustowskim. Krzyżują się tutaj ważne szlaki komunikacyjne prowadzące między innymi do przejść granicznych z Rosją i Litwą. Najbliższe drogowe przejście graniczne znajduje się w Gołdapi - Obwód Kaliningradzki oraz w Ogrodnikach i Budzisku na granicy z Litwą. Wszystkie te cechy kwalifikują miasto jako atrakcyjny ośrodek turystyczno-wypoczynkowy oraz miejsce lokalizacji inwestycji o charakterze gospodarczym.

Dojazd samochodem:
ok. 3h z Warszawy dwupasmową trasą S8 i S61 (ViaBaltica) ukończenie 2022-4
ok. 2h z Olsztyna trasą S16 w trakcie budowy zakończenie 2024/5r.
ok. 1,5h z Białegostoku

DODATKOWE INFORMACJE
Olecko do doskonałe miejsce na turystykę, sport, szkolenia, konferencje i firmowe spotkania. Brakuje tu jednak **** hotelu z prawdziwego zdarzenia.

Na szlaku Wiewiórczej Ścieżki – specjalnie wytyczonej i wyrównanej trasy rowerowo-spacerowej o długości 12,3 km, która biegnie wokół jeziora. Rozsądnym tempem spacerowym można je obejść w ciągu 3-4 godzin. Przy ścieżce ustawiono tablice informacyjne o gatunkach roślin i zwierząt jakie możemy w tym miejscu zaobserwować. Na tej urokliwej trasie można zobaczyć wiele objętych prawną ochroną gatunków roślin i zwierząt, w szczególności ptactwa gniazdującego często niemal na wyciągnięcie ręki. Wiosną, gdy jezioro budzi się do życia, na jego wody po raz pierwszy wypływają nieporadne pisklęta. Urocze miejsca, zapach trzcin, śpiew ptaków – to wszystko relaksuje i wyzwala pozytywną energię. Wielbiciele słońca i zieleni docenią ścieżkę wiosną i latem. Jednakże również jesień z prawdziwą powodzią wielokolorowych liści i pełną gamą barw oraz mroźna zima wraz z wszechogarniającą bielą śniegu i lodu dostarczają niezapomnianych wrażeń. To idealna trasa do spacerów nordic walking. Nie zawiodą się również wielbiciele rowerów i joggingu.

Do Olecka ze względu na infrastrukturę sportową przyjeżdzają sportowcy, aby trenować i przygotowywać się do zawodów. Miejsce to ma nawet długą sportową tradycję, gdyż już w 1936 r. w przebywała tu reprezentacja sportowców z Niemiec, przygotowująca się do olimpiady w Berlinie. Jest to więc szansa na przyłączenie się do rozwoju Sportowej Stolicy Mazur, a takie ambicje ma Olecko, i oferowanie noclegów w odpowiednim standardzie.

W okolicy znajduje się również mnóstwo atrakcji zaczynając od Augustowa, Suwałk, Ełku, Gołdapi, Dubeninki, czy atrakcje takie jak Mosty w Stańczykach, Kiepojciach i w Botkunach, ruiny kościoła ewangelickiego w Mieruniszkach, Piramida w Rapie, tężnie solankowe w Gołdapi, Mazurskie Safarii (na około 300ha), liczne bunkry i schrony, czy zimą stok narciarski w Gołdapi i wiele innych atrakcji.

Sprzedając działkę wystawiamy fakturę VAT. Podana cena jest ceną netto do której należy dodać 23% podatku VAT.

Jako opcja dodatkowa
Mamy wykonane koncepcje zagospodarowania działki w dwóch wersjach, wykonane przez 2 niezależne pracownie architektoniczne.
Koncepcja 1

Z wyraźnym podziałem na strefę dla gości hotelowych i gości ze spacerów po ścieżce.
a) budynek hotelowy z centrum konferencyjnym, restauracją, SPA i basenem
b) pub z grillem na zewnątrz i kawiarnia (załączone zdjęcia) z wykonanym projektem wykonawczym

Koncepcja 2
Całość jako 1 budynek

Agencjom i pośrednikom dziękujemy. Prosimy o kontakt emaliowy, oddzwonimy w ciągu 24h.

Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego.
Dane w niej zawarte mają charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.

Podobne oferty

globalbroker.biz

SprzedamBiznes.pl jest internetową platformą profesjonalnych ofert biznesowych, działającą na krajowym rynku począwszy od 2011 roku.

Operatorem serwisu jest firma
Skytech IT Sp. z o.o. w Krakowie.

Kontakt z nami

Skytech IT Sp. z o.o.
ul. Przemysłowa 12, 30-701 Kraków