Centrum ogrodnicze sprzedam - dochodowe; świetna lokalizacja i ugruntowana pozycja rynkowa

Przysiecz, Opolskie, Polska

Sprzedam Centrum Ogrodnicze, istniejące na rynku od 8 lat. Strategiczna lokalizacja (przy głównej trasie, blisko granicy czeskiej i autostrady A4). Stali klienci z całego województwa opolskiego, dolnośląskiego, z Czech i okazjonalnie ze Słowacji oraz klienci, którzy wyprowadzili się do Niemiec i robią u nas zakupy przy okazji przyjazdów na święta i wakacje. W województwie ludzie mają "śląską tradycję/mentalność" - dbają o domy i obejścia, jest to chłonny i stale powiększający się rynek, głównie ze względu na nasilającą się modę na urządzanie domu i ogrodu.
Centrum Ogrodnicze ma wypracowaną bardzo dobrą renomę, jest postrzegane jako miejsce, w którym można dostać każdą roślinę, z roślinami wysokiej jakości oraz posiadające fachową kadrę pracowniczą, która zna się na roślinach.
Nawiązane dobre kontakty z mediami (lokalna prasa, radio i telewizja, gdzie występujemy w roli fachowców, współpraca przy wojewódzkich konkursach związanych z ogrodami, fundator nagród, współpraca przy targach ogrodniczych - ogrody pokazowe, wypożyczanie roślin). Podjęta współpraca z firmami organizującymi eventy (m.in. na festiwal opolski) w zakresie wypożyczania roślin. Współpraca z restauracjami i obiektami użyteczności publicznej w województwie w zakresie dostarczania roślin i nasadzeń w donicach (m.in. Radiowa, Karmelek, Kafka, Zamkowa, DomEXPO).
Centrum ogrodnicze od początku swojego istnienia wykazuje systematyczny wzrost obrotów. Asortyment dobierany jest tak aby zapewnić ciągłość sprzedaży również w okresie zimowym. Od kilku lat sprzedawane są choinki i ozdoby świąteczne. Punkt ma bezpośredni kontakt z producentem bombek - bez pośredników oraz wypracowaną renomę punktu sprzedaży świetnych jakościowo, świeżych choinek.
Firma rozpoczęła tworzenie sklepu internetowego; część produktów jest już sfotografowana, opisana i dodana do sklepu. Stworzony jest sklep na allegro, posiada już bazę pozytywnych komentarzy.
Centrum Ogrodnicze znalazło się w zestawieniu TOP 100 Centrów Ogrodniczych w Polsce, organizowanym przez magazyn dla profesjonalistów "Biznes Ogrodniczy".


W zakres sprzedawanej firmy wchodzi:
-grunt, na którym prowadzone jest centrum ogrodnicze
-teren jest utwardzony, miejsca parkingowe wyłożone kostką brukową
-kanały rozprowadzające na terenie całego obiektu
-domek drewniany z zapleczem socjalnym i toaletą oraz dobudowaną częścią biurową (dwa pomieszczenia, z osobnym wejściem)
-dobudowana kotłownia, wyposażona w piec i miejsce do składowania opału
-blaszak służący jako magazyn
-tunel foliowy
-system nawadniający
-ogrodzenie, podpisana umowa z firmą ochroniarską, założony monitoring
-zapewnione płatności kartami (terminal płatniczy)
-pracownicy z doświadczeniem, wiedzący gdzie, kiedy i jakie materiały i rośliny zamawiać aby zapewnić ciągłość sprzedaży i wzrost zysków
-sklep internetowy oraz domenę internetową www.centrumogrodniczeonline.pl


Przekażę:
-wszystkie kontakty do hurtowni artykułów ogrodniczych i dostawców roślin
-kontakty zagraniczne na rośliny dla wymagających klientów
-bazę danych związaną ze sprzedażą, umożliwiającą analizę trendów (które towary najlepiej rotują, przynoszą największe zyski, w jakich terminach najlepiej się sprzedają)
-bazę danych związaną z zatowarowaniem (od kogo były kupowane poszczególne towary, jak kształtowały się ceny dostaw, marże itd.)
-przekażę cały know-how, którego nie można znaleźć w internecie (na co uważać, jak minimalizować straty, jakie są przykłady nadużyć ze strony pracowników i jak je eliminować, gdzie zaopatrywać się w towar aby konkurować ceną i jakością z marketami (!))
-kontakty do przedstawicieli handlowych, którzy współpracują z centrum ogrodniczym od początku jego istnienia


Firma ma ugruntowaną pozycję na lokalnym rynku. Jest postrzegana jako fachowiec w swojej branży. Ze względu na doskonałe położenie możliwe jest rozwinięcie sprzedaży na terenie Czech lub ściąganie klientów czeskich tutaj.
Ponadto ze względu na ceny jakie uzyskujemy dzięki dużym obrotom, firma może śmiało konkurować w sprzedaży internetowej. Wszystkie analizy rynkowe wskazują, iż branża dom i ogród jest aktualnie w fazie rozwoju w Polsce i jest jeszcze niezagospodarowana, co daje duże możliwości rozwoju działania w internecie.
Sporo klientów pyta o możliwości zaprojektowania i urządzenia terenu zieleni, wskazane jest rozwinięcie tego kierunku; to pozwala zwiększyć sprzedaż własnych roślin.
Firma rozpoczęła poszerzanie asortymentu o kamień ogrodowy; jest jeszcze wolne miejsce na terenie sklepu na zorganizowanie niewielkiego składu. Możliwe też jest poszerzenie asortymentu o sprzęty i urządzenia mechaniczne (kosiarki, piły itp.) a także meble ogrodowe oraz elementy home decor.


Śmierć męża i chęć przejścia na emeryturę.


1 500 000 PLN
Dane kontaktowe
Jakub Malejki
+48 608 377 517
600 000
nie podano
Całość
2
2008
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-07