Sprzedam przedsiębiorstwo zorganizowane - branża drzewna • Cena:
 • Przychody: 1 700 000 zł
 • Dochody:
 • Rok założenia: 1994
 • Liczba pracowników: 11
 • Charakter działalności:
  • ▪ Produkcja
 • Zakres sprzedaży:
  • ▪ Całość firmy

Opis oferty

Przedsiębiorstwo zorganizowane, foma prawna – osoba fizyczna prowadząca działalność godpodarczą. Specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości drewnianych akcesorów do kuchni – głównie przyprawniki i półki na przyprawy, deski do krojenia i inne. Wykonujemy również elementy z drewna wg projektu klienta.
Firma posiada stałą bazę odbiorców ( głównie hurtowych) i dostawców wyselekcjonowanych przez ponad 20 lat działalności, gdzie miarą rzetelności i solidności jest dobra współpraca, terminowe regulowanie płatności za dostarczony towar, dostarczenie materiałów i komponentów do produkcji dobrych jakościowo, w przystępnej cenie i w ustalonych terminach.
Odbiorcy składają regularnie zamówienia na produkty firmy w określonych odstępach czasowych np. co miesiąc , w miarę potrzeb na uzupełnienie stanów magazynowych.
Stali doświadczeni pracownicy. Przedsiębiorstwo spełnia wszystkie wymagane przepisami europejskimi standardy, dotyczy to budynków, maszyn , urządzeń, warunków pracy, ochrony środowiska , emisji pyłów i gazów.
Ogrzewanie budynku własne z materiałów odnawialnych , produkcja brykietu drzewnego z wiórów - odpadów produkcyjnych.
Posiadamy wdrożony system zadaniowego rozliczania wyników pracy pracowników produkcyjnych.
Firma posiada zastrzeżony znak towarowy słowno-graficzny. Wszystkie produkty od wielu lat są logowane co pozwoliło zbudować rozpoznawalną markę Firmy. Posiadamy własne zastrzeżone w Urzędzie Patentowym R.P. wzory przemysłowe i inne wartości niematerialne. Wysokiej rozdzielczości zdjęcia produktów, cenniki, formularze zamówień, katalogi itp.zdjęcia, materiały marketingowe.
Obecnie w fazie wdrażania innowacyjny projekt pod roboczą nazwą „Przyprawowa wieża”. Przewidywany termin wprowadzenia na rynek nowego produktu czerwiec - lipiec 2016.
Prowadzimy sprzedaż w Polsce, Litwie, Łotwie, Estonii, Czechach , Słowacji, Białorusi, Rosji, Anglii oraz Niemczech i Francji.
Firma nigdy nie zanotowała straty finansowej. Sprzedaż w ostatnich trzech latach stabilna z lekką tendencją wzrostową a także tendencją wzrostu rentowności.
Możliwości rozwoju:
Firma ma blisko 30% udział w sprzedaży na rynkach zagranicznych w szczególności UE. To stanowczo zbyt mało. Odbiór naszych produktów na rynkach UE ze względu na jakość , wzornictwo i elastyczność w zakresie wielkosci zamówień jest co najmniej zachęcający. Pracujemy nad tym i to należy kontynuować.
W roku 2010 dokonano inwestycji między innymi w nowoczesny park maszynowy , które znacznie podniosły możliwości produkcyjne Firmy. Oceniam, że można osiągnąć realną wielkość produkcji licząc w cenach sprzedaży na poziomie 6-8 mln. PLN rocznie z dotychczasowej na poziomie 1700000 PLN , bez dodatkowych nakładów inwestycyjnych w maszyny i urządzenia oraz infrastrukturę Firmy, z wyjątkiem zwiększenia zatrudnienia.
Nie oznacza to wcale, ze nie można oprzeć przyszłości Firmy i jej rozwoju na innych produktach z drewna a nawet plexi czy aluminium.


Nieruchomości i urządzenia

Działka o pow. 0,4088 ha.
W części jedno a w części dwu dwukondygnacyjny budynek produkcyjny ( dwie windy towarowe ) , o łącznej powierzchni 677 m2 w tym ; parter 437 m2, m2, piętro 240 m2. W tym pomieszczenia mieszkalno- biurowe ok. 110 m2 ( można użytkować jako mieszkanie).
Maszyny i urządzenia ;
wyrównarka, grubiarka, 2 piły tarczowe, 2 wiertarki kolumnowe, szlifierka taśmowa, szlifierka szerokotaśmowa, frezarka górnowrzecionowa, frezarka dolnowrzecionowa, bęben do przecierania powierzchni lakierowanych, Centrum Obróbcze marki Felder, prasa do klejenia elementów drewnianych, wyposażenie lakierni, system odciągu wiórów i brykieciarka a ponadto wszelkiego rodzaju narzędzia i frezy, półautomat do tampodruku, wózek widłowy, aparatura monitoringu wewnętrznego i zewnętrznego, formy szklarskie, forma do nakrętek plastikowych.


Wsparcie posprzedażowe

Oferuję pomoc w pełnym zakresie wsparcia posprzedażowego – zapoznanie i kontakty ze stałymi klientami i dostawcami , pomoc w zakończeniu negocjowanych kontraktów, we wdrożeniu w funkcjonowanie firmy. Możliwość zatrudnienia czasowego lub na stałe doświadczonego pracownika mogącego pełnić funkcję Kierownika Zakładu.


Powód sprzedaży

Przejscie na emeryturę.

Podobne oferty

globalbroker.biz

SprzedamBiznes.pl jest internetową platformą profesjonalnych ofert biznesowych, działającą na krajowym rynku począwszy od 2011 roku.

Operatorem serwisu jest firma
Skytech IT Sp. z o.o. w Krakowie.

Kontakt z nami

Skytech IT Sp. z o.o.
ul. Przemysłowa 12, 30-701 Kraków