Sprzedam prosperujące przedsiębiorstwo produkcyjne w branży drzewnej • Cena: 2 950 000 zł
 • Przychody: 4 500 000 zł
 • Dochody:
 • Rok założenia: 1993
 • Liczba pracowników: 13
 • Charakter działalności:
  • ▪ Produkcja
 • Zakres sprzedaży:
  • ▪ Całość firmy

Opis oferty

Sprzedam firmę inwestorowi strategicznemu lub inwestorowi finansowemu. Głównym kierunkiem działalności jest produkcja palet specjalistycznych dla przemysłu metalowego i hut oraz wyrobów z surowców drewnopochodnych w tym płyt MDF. Firma działa nieprzerwanie od 23 lat i handluje towarami za granicą, głównie w Niemczech. Przedsiębiorstwo jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością. Firma znajduje się w odległości 80 km od granicy Polsko Niemieckiej, posiada dogodny dojazd do trasy S3 i dalej do autostrady A2 i A4, bezpośrednio do firmy dochodzi gminna droga asfaltowa. Wartość księgowa firmy została wyliczona na kwotę 4 mln zł. Firma posiada certyfikat IPSM15. Cena wynika z oszacowania wartości wszystkich zasobów firmy metodą likwidacyjną.
Możliwości rozwoju:
Dla firmy została określona strategia rozwoju polegająca na: - pełnym wykorzystaniu potencjału produkcyjnego firmy w zakresie produkcji opakowań drewnianych i opakowań z płyt drewnopochodnych, dla odbiorców w pierwszym rzędzie zagranicznych oraz dla odbiorców i pośredników polskich, - rozbudowa sekcji marketingu i bardziej intensywne działania w zakresie pozyskiwania nowych odbiorców w UE, - inwestycje w inne branże w tym turystyka wiejska na posiadanych zasobach turystycznych np. utworzenie centrum szkoleń dla Small Businessu, itp., - wdrożenie innych projektów związanych z posiadaną infrastrukturą produkcyjną, - wdrożenie innych projektów poprzez rozbudowę w segmencie opieki społecznej – dom pomocy społecznej. Dla tej działalności zabezpieczono wstępną koncepcję rozwoju oraz możliwości dokupienia areału ziemi potrzebnego do realizacji.


Nieruchomości i urządzenia

Przedsiębiorstwo położone jest na dwóch działkach o łącznej powierzchni 1 ha, jedna działka posiada charakter mieszkalno-turystyczny, druga jest przeznaczona na działalność produkcyjną. Nieruchomości są ogrodzone i monitorowane. Pierwsza działka to budynek pensjonatu o powierzchni zabudowy 400 m2 i budynek pomocniczy o powierzchni 180 m2. W budynku pensjonatu znajduje się: - 5 pokoi dwuosobowych z łazienkami, - osobne mieszkanie, - apartament, - kuchnia z jadalnią, - salon , - wydzielona strefa biurowa, - sauna. Budynek pomocniczy: - pokój z łazienką, - garaż, - pomieszczenie do gry w squasha, - aneks biurowy, - w drugiej części tego budynku jest stajnia dla koni z dwoma urządzonymi boksami, toaleta, pomieszczenie techniczne, duży strych na siano lub do adaptacji na dowolne pomieszczenia. Budynki pensjonatu są w pełni wyposażone i przeznaczone do natychmiastowego wykorzystania. Firma posiada również infrastrukturę rekreacyjną taką jak kryty basen z podgrzewaną wodą o wymiarach 3,8x12,5m z sauną jacuzzi salką bilardową. Druga działka to budynki produkcyjne o powierzchni około 800 m2 i wiatami zadaszonymi do magazynowania produktów. Większość działki posiada utwardzoną betonową nawierzchnię. Działka jest ogrodzona i monitorowana. Sfera produkcyjna wyposażona jest w maszyny specjalistyczne i wyposażenie dostosowane do produkcji palet ciężkich dla przemysłu metalowego i hut. W skład wyposażenia miedzy innymi wchodzą: - frezarka, - piły kapowe - piły taśmowe - piły formatowe - piła formatowa Holzma do płyt drewnopochodnych - wyciągi pyłów i trocin. - suszarnia dwukomorowa opalana biomasą - wycinarka kształtowa do płyt MDF - stoły, podajniki, pistolety pneumatyczne, sprężarki, itd. Hale ogrzewane są nagrzewnicami wodnymi, obiekty piecem z przystawką do gazowania trocin.


Wsparcie posprzedażowe

Wraz z przedsiębiorstwem zostaną przekazane informacje o kontrahentach i dostawcach oraz kontrakty aktualnie realizowane, może też być udzielone wsparcie merytoryczne przez określony wcześniej uzgodniony czas. Do dyspozycji jest również kadra zakładu.


Powód sprzedaży

Przyczyny osobiste związane z utratą dziecka, co przyczynia się do chęci opuszczenia miasta i przeprowadzki w okolice Wrocławia.

Podobne oferty

globalbroker.biz

SprzedamBiznes.pl jest internetową platformą profesjonalnych ofert biznesowych, działającą na krajowym rynku począwszy od 2011 roku.

Operatorem serwisu jest firma
Skytech IT Sp. z o.o. w Krakowie.

Kontakt z nami

Skytech IT Sp. z o.o.
ul. Przemysłowa 12, 30-701 Kraków