Szczegóły oferty

Sprzedam gospodarstwo rybackie z hodowlą ryb łososiowatychCena: 8 000 000 zł
  • Przychody: 600 000 zł
  • Dochody: b/d
  • Typ oferty:
    • ▪ Całość
  • Rok założenia: 2011
  • Liczba pracowników: 7

Opis oferty

Cena: 8 000 000,00 zł (osiem milionów złotych) do negocjacji.

Sprzedam gospodarstwo rybackie "Eko-Pstrąg Beskid" w Ropie, które zajmuję się hodowlą pstrąga tęczowego. Już sama nazwa "EKO Pstrąg Beskid" zobowiązuje nas do produkcji najwyższej jakości oraz poszanowania otoczenia. W naszym kraju tak nowoczesnych ośrodków jest bardzo niewiele, a już na pewno niewielka ich ilość miała okazję powstać od samego początku w zgodzie z aktualnymi bardziej restrykcyjnymi wymogami ochrony środowiska. Wszystko zbudowano od podstaw, bazując na aktualnej wiedzy naukowej i doświadczeniach z całej Polski, nie musieliśmy iść na żadne "ustępstwa", aby dopasowywać się do szarej infrastruktury otoczenia.
To co nas wyróżnia to przede wszystkim: rozwiązania związane z oczyszczaniem odprowadzanej wody, monitoring parametrów wody, rozwiązania technologi. Do gospodarstwa woda doprowadzana jest przez rurę HDP, której przekrój jednocześnie limituje jej ilość.
W ośrodku znajduje się 48 stawów. Każdy z nich posiada systemy natleniania/napowietrzania i monitorowania jakości wody.
Specjalistyczne oprogramowanie komputerowe odpowiedzialny jest za monitoring jakości wody.
Gospodarstwo posiada trzystopniowy system oczyszczania ścieków.
Odkładające się nieczystości mogą być zbierane i służyć między innymi do wzbogacania ziemi ogrodniczej (ze względu na dużą zawartość fosforu i azotu).
Końcowy odcinek systemu oczyszczania, czyli tak zwana „laguna” zasługuje na szczególną uwagę.
Długość tego odcinka jest imponująca, ma prawie 800 metrów. Daje nam gwarancję, iż do rzeki Ropy nie przedostają się żadne zanieczyszczenia. Cały hodowlany proces zaczyna się od ikry, a kończy na rybie handlowej. Dostarczamy jedynego w swoim rodzaju Ekologicznego Pstrąga, którego smak jest tak samo wyjątkowy jak jego produkcja.

Kilka informacji
- możliwości produkcyjne to 180 ton rocznie.
- forma prawna to: spółka z ograniczona odpowiedzialnością.
- właściwe przychody ze sprzedaży były osiągane od drugiej połowy 2012 roku, zakładany jest trend rosnący.


Nieruchomości i urządzenia

Gospodarstwo składa się z: 3 budynków oraz 48 stawów hodowlanych, łączna powierzchnia działek to 5,1616 ha.

Budynek zaplecza socjalno-technicznego z wylęgarnią posiada:
- pomieszczenia magazynowe,
- wylęgarnie wyposażoną w 10 aparatów długo-strumieniowych,
- podchowalnię - 8 basenów,
- zaplecze socjalne dla pracowników,
- kotłownie,
- sprężarkownię o powierzchni 503 m2.

Budynek gospodarczy z pomieszczeniem na odpady stałe wyposażony jest w chłodnie o powierzchni 32 m2.
Budynek mieszkalno-biurowy o powierzchni użytkowej 220 m2 w tym 68 m2 powierzchnia biurowa i 152 m2 powierzchnia mieszkalna (3 mieszkania).


- 16 stawów narybkowych wykonanych jako 2 kompleksy po osiem betonowych stawów o wymiarach 20,0m x 3,0m każdy.
- 32 stawów tuczowych wykonanych jako 4 kompleksy po osiem basenów o wymiarach 30,0m x 5,0m każdy, osadnika wstępnego, poletka filtracyjnego oraz laguny. Sieci kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej.

Własnej stacji TRAFO, całość ogrodzona oraz oświetlona. Na stawach wykonana jest siec sprężonego powietrza doprowadzona do filtrów keramzytowych i studni mamucich.

Urządzenia: agregat prądotwórczy, 3 dmuchawy do obiegów zamkniętych oraz do czyszczenia filtrów keramzytowych, wózek widłowy – akumulatorowy, wózek akumulatorowy MELEX, samochód dostawczy Fiat Ducato z basenem do transportu ryb, samochód ciężarowy MAN z basenami do transportu ryb, pompa do sortownicy, sortownica mechaniczna do ryb.


Wsparcie posprzedażowe

Oczywiście jesteśmy otwarci na pomoc. Wszelkie szczegóły do ustalenia.


Możliwości rozwoju

Gospodarstwo jest obecnie na etapie osiągania zamierzonego poziomu produkcji o wielkości 180 ton rocznie. Pozwoli to na osiągnięcie prognozowanych przychodów w przyszłych latach. Do końca 2013 roku planowana jest inwestycja polegająca na instalacji zbiornika z ciekłym tlenem oraz montażu specjalnej instalacji, która pozwoli zwiększyć zdolność produkcji do 200 ton pstrąga rocznie. W przyszłych latach przewidziana jest również budowa przetwórni ryb, która pozwoli zoptymalizować produkcję oraz zapewni zbyt.


Powód sprzedaży

b/d

Podobne oferty

globalbroker.biz

SprzedamBiznes.pl jest internetową platformą profesjonalnych ofert biznesowych, działającą na krajowym rynku począwszy od 2011 roku.

Operatorem serwisu jest firma
Skytech IT Sp. z o.o. w Krakowie.

Kontakt z nami

Skytech IT Sp. z o.o.
ul. Przemysłowa 12, 30-701 Kraków