Spółka z nieruchomością  • Cena: 500 000 zł
  • Przychody: 500 000 zł
  • Dochody:
  • Charakter działalności:
    • ▪ Handel
  • Zakres sprzedaży:
    • ▪ Całość firmy

Opis oferty

Stało się. To postanowione. Zbierałem się do tego od kilku lat. Ta zmiana zapoczątkowała się gdzieś w połowie 2017 roku gdy po burzliwym rozstaniu z moją byłą partnerką, matką mojego syna zrozumiałem, że mając trzydzieści cztery lata jestem w punkcie zwrotnym nie tylko jeżeli chodzi o moje życie osobiste, ale też i zawodowe.

Spółkę prowadzę od 2012 roku, jest ona kontynuacją mojej pierwszej działalności, którą założyłem w 2006 roku. Pisząc to z nostalgią przypominam sobie początki gdy stawiałem pierwsze kroki jako przedsiębiorca. Zaczęło się od warsztatu gdzieś w piwnicy w którym to razem z kilkoma kolegami zaczęliśmy produkować stoły do rehabilitacji dla fizjoterapeutów. Z jednego warsztatu zrobiły się trzy, w których zatrudnionych było kilkunastu pracowników. Potem czasy się zmieniły, nastąpił gwałtowny import produktów z Chin i trzeba było szybko myśleć o zmianie branży. Nieruchomości wydawały się ciekawą, ale przede wszystkim bardzo stabilną inwestycją. W 2012 roku zamknąłem zatem moją jednoosobową działalność gospodarczą oraz produkcję i otworzyłem spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.

Spółka od początku istnienia poruszała się w dwóch branżach, sprzedaży sprzętu do rehabilitacji i fizjoterapii poprzez sklep internetowy oraz pozyskiwaniem nieruchomości w ramach zawieranych umów o dożywocie. Sklep internetowy został sprzedany przez spółkę firmie zewnętrznej w połowie 2019 roku. W chwili obecnej spółka posiada jedną nieruchomość o wartości rynkowej około 320 tysięcy złotych. Nieruchomość jest zamieszkiwana przez osoby ze służebnością mieszkaniową. Małżeństwo wieku 83 lata i 82 lata. Jedynym kosztem jaki spółka ponosi na rzecz domowników, to opłacenie czynszu w wysokości około 450 złotych miesięcznie.

Rynek ma bardzo duży potencjał. Wystarczy przeczytać ostatnie informacje dostępne publiczne jednego z największych graczy na rynku – Fundusz Hipoteczny Dom podpisał umowy o dożywocie na dwie nieruchomości o łącznej wartości prawie 1 miliona złotych dzień po dniu pod koniec lutego bieżącego roku.

Dzisiaj już wiem, że niestety biznes mnie nie kręci. Prawdziwą satysfakcję odnajduję w pracy z ludźmi. Przeszedłem dość sporo w życiu i teraz chcę tylko robić trzy rzeczy:
- wyciągać cały ukryty potencjał, który drzemie w każdym człowieku poprzez indywidualną z nim pracę,
- dobroczynnie działać na rzecz podopiecznych mojej fundacji,
- zwiedzać i pokazywać świat mojemu synowi i wspierać go w trudnym okresie dojrzewania gdzie musi stawić czoła trudom jakie go czekają jako młodego nastolatka pochodzącego z niepełnej rodziny.

Jeżeli zastanawiasz się jaka stopa zwrotu Ciebie czeka przy przyszłych transakcjach to wiedz, że oprócz tej nieruchomości, która stanowi własność spółki, dokonałem jeszcze następujących transakcji:
- podpisanie umowy o dożywocie w luty 2012 roku – łączna kwota wydana na umowę, która zakończyła się w 2014 roku, to niespełna 30 tysięcy złotych. Nieruchomość warta jest dzisiaj około 280 tysięcy złotych. Zatem nieruchomość tę pozyskałem za około 10% dzisiejszej wartości rynkowej.
- podpisanie umowy o dożywocie w marcu 2013 roku – łączna kwota wydana na umowę, która zakończyła się w 2014 roku, to niespełna 20 tysięcy złotych. Nieruchomość warta jest dzisiaj około 180 tysięcy złotych. Tę nieruchomość również udało mi się pozyskać za około 10% dzisiejszej wartości rynkowej.

Spółkę przekażę nabywcy bez jakiegokolwiek zadłużenia z czystą kartą w ZUSie oraz Urzędzie Skarbowym. Spółka sprzedając w przeszłości sprzęt medyczny z preferencyjną stawką VAT 8% przeszła liczne kontrole skarbowe za każdym razem gdy występowała o zwrot VATu z Urzędu Skarbowego. W 2018 roku spółka dokonała korekty CITu i Vatu za lata 2014 – 2016. Wynikało to z ostrożności z uwagi na czynności wykonane przez spółkę w 2014 roku, które to wykraczały poza jej PKD. Z obawy przed ewentualnym roszczeniem ze strony Urzędu Skarbowego o nieprawidłowe naliczenie kosztów za usługi, których to spółka nie miała wpisanych ani w umowę spółki ani w PKD w KRS, podjąłem decyzję o wycofaniu faktur kosztowych za usługi remontowe i zapłacenie podatku wraz z odsetkami. Na życzenie wysyłam wszelkie dokumenty do wglądu.

Za sprzedaż 100% udziałów pragnę uzyskać kwotę 500 tysięcy złotych. Kwota ta zostanie przeznaczona na następujące cele - 95 tysięcy złotych zasili skarb państwa w formie podatku dochodowego od sprzedanych w/w udziałów. 170 tysięcy złotych zostanie przeznaczone na spłacenie kredytu w spółce tak byś Ty otrzymał ją bez żadnych zobowiązań. 174 tysiące złotych zostanie przeznaczone na spłatę moich osobistych zobowiązań kredytowych. Resztę środków przeznaczę na inwestycję w nowy projekt zawodowy oraz na dwutygodniowy wyjazd wakacyjny z synem.

Obroty netto za lata 2012 – 2019 przedstawiają się następująco:
- Rok 2012 - 237 561,95 złotych
- Rok 2013 - 694 679,26 złotych
- Rok 2014 - 1 498 278,23 złotych
- Rok 2015 - 1 108 549,15 złotych
- Rok 2016 - 749 690,39 złotych
- Rok 2017 - 447 599,32 złotych
- Rok 2018 - 1 023 252,02 złotych
- Rok 2019 – około 500 000 złotych

Ty jako kupujący otrzymasz spółkę o bardzo stabilnej historii wraz z:
- nieruchomością o powierzchni 53 metrów kwadratowych – 3 pokoje w bardzo atrakcyjnej części Szczecina,
- ośmioletnią historią ciągłej działalności,
- brak pracowników,
- korzystnymi indywidualnymi interpretacjami podatkowymi wystawionymi przez organ podatkowy,
- rzetelnie przygotowanymi materiałami informacyjnymi na temat dożywocia dla Twoich przyszłych klientów,
- rzetelnie przygotowywanymi umowami o dożywocie dla Twoich przyszłych klientów,
- materiałami reklamowymi,
- moją pomoc w zapłacisz 8,5% podatku dochodowego jako osoba fizyczna i to bez konieczności wyprowadzania dochodu za granicę. Wszystko w 100% w zgodzie z prawem polskim, pod warunkiem oczywiście, że jesteś gotowy w takiej a nie innej formie czerpać dochód ze spółki,
- przekazaniem pełni wiedzy i całego know-how z ostatnich ośmiu lat działalności, w tym informacji takich jak skutecznie ustrzec się przed ewentualnym roszczeniami ze strony potencjalnych spadkobierców,
- moim bezpośrednim i pełnym zaangażowaniem na przyszłość gdy będziesz potrzebował jakiejkolwiek asysty w Twojej nowej firmie. Jestem osobą bardzo skrupulatną, która do każdego tematu podchodzi z najwyższą starannością.
- domeną wraz z zawartością – http://www.funduszhipoteczny.eu

Wszystkie ruchomości, które w tej chwili stanowią własność spółki, komputery, telefony, meble, samochód osobowy zostaną przeze mnie przed ostateczną sprzedażą udziałów ze spółki wyprowadzone poprzez ich zakup po cenach rynkowych. Przed sprzedażą dokonam cesji umowy wynajmu pokoju w biurowcu na swoją firmę. Jedyne wiążące umowy jakie pozostaną w spółce, poza umową o dożywocie to umowa z biurem rachunkowym (do wypowiedzenia w każdej chwili) oraz umowa na wysyłkę paczek na preferencyjnych warunkach z firmą UPS Polska.

Pełna nazwa spółki: Fundusz Hipoteczny Omnes sp. z o.o. Adres. ul. Smolańska 3. NIP: 9552332153, KRS 0000416358, REGON 321188972, kapitał zakładowy spółki – 65,000 złotych.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej na mój temat zapraszam do odwiedzenia mojej strony http://www.pawelpanufnik.pl oraz strony mojej fundacji http://www.wybierzbypomoc.org


Nieruchomości i urządzenia

Nieruchomość warta 320 tysięcy złotych.


Wsparcie posprzedażowe

Pełne.


Powód sprzedaży

Zmiana ścieżki zawodowej.

Podobne oferty

globalbroker.biz

SprzedamBiznes.pl jest internetową platformą profesjonalnych ofert biznesowych, działającą na krajowym rynku począwszy od 2011 roku.

Operatorem serwisu jest firma
Skytech IT Sp. z o.o. w Krakowie.

Kontakt z nami

Skytech IT Sp. z o.o.
ul. Przemysłowa 12, 30-701 Kraków